Rezavý meč

• India Talvar (viac)

Jeden z najlepších detektívov, Ashwin Kumar (Irrfan Khan), ktorý si momentálne prechádza dosť zložitým obdobím vo svojom manželstve, dostane proti svojej vôli vyšetrovanie prípadu dvojitej vraždy. Podľa miestneho policajného zboru sú vinníkmi rodičia zavraždenej dcéry a ich sluhu, avšak ich správa obsahuje obrovské množstvo nejasností a paškvilu. Po tom, čo sa Ashwin ujme vyšetrovania, na povrch sa začnú postupne vyplavovať nové a nové skutočnosti, ktoré zahaľujú celý prípad rúškom záhad a tajomstva. (sochoking)

misterz

Nemám rád indické filmy a bollywoodsku produkciu, ale tento snímok nebol zlý. Možno to bolo aj tým, že sa tu zbytočne netančekovalo a nespievalo. Takže sa mohla tá pomerne dlhá stopáž (ale na indické filmy aj tak krátka) venovať iba vyšetrovaniu a skúmaniu stôp dvojnásobnej vraždy zo všetkých smerov a uhlov. A že sa pritom vyskytli aj nejaké tie nekalé policajné praktiky zaváňajúce rodinkárstvom alebo korupciou? Nič nové pod slnkom, to je bežné aj v iných krajinách, vrátane tej našej samozrejme. Čo sa týka postáv, niektoré síce mohli byť o trošku sympatickejšie (hlavne 1. policajná vyšetrovacia skupina), avšak zase na druhú stranu to aspoň pomohlo vytvoriť si k nim ešte negatívnejší postoj. Niektoré hlášky vyslovene pobavili: - Prečo ste to nezobrali...? - Nemôžem sa namáhať, mám hemoroidy... a pod. - Celkovo to vidím na lepší priemer, u mňa rozhodne príjemné prekvapenie. 65/100 ()

ilikekayak

Natočeno podle skutečné události. Kdyby se autoři pokusili natočit autorský film bez skutečné předlohy, mohla z toho být zajímavá krimi. Filmařsky je to povedený kus, ikdyž se místy trochu vleče. Takhle se autor pokouší vyrobit alternativní děj nedořešeného případu a překrucováním událostí obhajuje pravděpodobné pachatele. Informace o skutečném případu lze najít na webu třeba pod "criminal case Aarushi Talwar". ()

DwayneJohnson

Až jednou vyhraju první ve sportce, koupím si barák jak hrom, jachtu a poplavu na cestu kolem světa. Až jednou dostanu chuť na nějaké vyhlášené jídlo, zajedu si do Prahy a za panem Pohlreichem a nacpu si břicho, až mi bude praskat. Až budu chtít jednou někoho zavraždit, udělám to zcela jistě v Indii. Vyhlídnu si nějakou nevinnou oběť, pokud možno dvě, nebo tři, podříznu jim krk, nebo je rozstřílím samopalem a můžu si být jistý, že se mi vůbec nic nestane. Možná kvůli mně odsoudí nějakého domorodce, nebo jiného turistu, ale určitě to nebudu já. Místní policie totiž pracuje tak skvěle, že na nějaké důkazy úplně kašle, nebo je raději neprovádí vůbec a dá raději na drby místních, rádo by znalců. Ve výsledku můžu být úplně v klidu, kochat se místními památkami, nebo provádět nějakou jinou, pokoutnou činnost. V tomhle policejním absudristánu, kterému i náš slavný Kocourkov nesahá ani po kotníky, je totiž možné bohužel úplně všechno. ()

kaylin

Jeden z mála indických filmů současného Bollywoodu, na který jsem sebral odvahu, a nakonec toho ani nějak moc nelituji. Nevím proč, ale indické filmy mě nelákají, přesto jsem rád, že jsem si tenhle pustil. Je to moderní thriller/drama, který funguje i v násilných scénách, v těch klidnějších i v rámci standardního pátrání. Přesto ohromen nejsem. ()

danny79

Docela slusna detektivka natocena prekvapive velice zapadnim stylem vzhledek k zemi puvodu. I s delkou stopaze udelali filmari pokrok, takze film trva jen dve a ctvr hodiny, ale myslim ze by bylo ku prospechu posunout konec jeste o pul hodinky dopredu. Ze zaveru jsem byl znacne rozladen do doby nez mi doslo, ze se jedna o film inspirovany skutecnou udalosti ve meste Noid a reziser chtel divakovi zprostredkovat sve pochybnosti o spravnosti soudniho rozhodnuti a upozornit na fakt, ze na dozivoti byli pravdepodobne odsouzeni nevini lide. Doufam, ze hlavni postavy maji sve charaktery prave kvuli autenticite, jiny duvod by totiz nedaval smysl, proc udelat vsechny hlavni postavy tak tezko ztotoznitelne. ()