Manželé Harry a Eve Grahamovi se snaží adoptovat dítě. Ředitel úřadu, který adopci zařizuje, má ale tušení, že Harry skrývá nějaké tajemství a rozhodne se přijít záhadě na kloub. Brzy zjistí, že Harry tráví spoustu svého času cestováním ze svého domova v San Franciscu do Los Angeles. Sleduje Harryho do Los Angeles, kde zjistí, že zde Harry žije s jinou ženou a dokonce s ní má dítě. Harry začne vysvětlovat, jak se do této nepříjemné situace dostal. (ČSFD)

corpsy

Množstvo filmov z tohto obdobia dostalo po mnohých rokoch nadpriemerné hodnotenia. Niektoré po zásluhe, iné...čuduj sa prečo. Nie viac ako priemerná, herecky nudná a režijne strohá intervencia do všeobecne známych podlostí vo vzťahu medzi mužom a ženou. ()

liquido26

Harry Graham má dvě manželky, s jednou má dítě a se druhou se dítě chystá adoptovat. Sledujeme v retrospektivě, co se stalo a co ho do této situace dostalo. Snímek sice nepřetéká napětím a dramatem, ale Idě Lupino, která tu režírovala sama sebe, se povedlo vytvořit zajímavé postavy, ke kterým si člověk udělá vztah a soucítí s nimi a rozhodně by se nechtěl octnout na jejich místě. Melancholický civilní béčkový noir. Dávám o jednu hvězdu navíc, než by si asi zasloužil, protože se mi nelíbí to nízké hodnocení, co tu v současnosti má. ()

kaylin

Líbí se mi,že snímek dokáže bigamistu podat jako skutečně smutného a tragického hrdinu, s kterým skoro i soucítíte. Stejně tak se mi líbí, že nešlo tvůrcům o to, mít ty nejmladší a nejkrásnější herečky. Ida Lupino a Joan Fontaine jsou krásné, ale už to rozhodně nejsou dvacítky. Právě proto do svých rolí dokonale pasují. ()

Rozjimatel

Pomerne neobvyklý príbeh s neočakávaným vývojom, plný jemnej intimity a prepracovanej psychológie. Postavy pôsobia veľmi vierohodne a ľudsky. Hlavným hrdinom Harrym (Edmond O'Brien) možno spočiatku opovrhujete, postupom času ho ale začínate chápať, až s ním na konci nutne musíte súcitiť. Skvelou postavou je aj Phyllis (Ida Lupino), ktorá má strach sa opäť zaľúbiť, a tak navonok síce pôsobí tvrdo a odmietavo, ale vo vnútri je veľmi krehká. Nádherná je záverečná scéna s veľavravnými pohľadmi, z ktorých až behá mráz po chrbte. Toto výborné klasické dielo je na ČSFD výrazne podhodnotené.  "I can't figure out my feelings towards you, I despise you, and I pity you. I don't even want to shake your hand, and yet I almost wish you luck." ()

JimiH

Navzdory ohranosti námětu (manželská nevěra) a formy (melodrama) se film pokouší nastavit zrcadlo pokrytectví a dogmatismu. To se mu však daří absolutně jen v závěrečné scéně - zbytek filmu sledujeme Edmunda Gwenna, který se 90% času tváří provinile a duo pěkných dam mezi nimiž nerozhodně kormidluje. Režisérsky však nejde o žádnou hrůzu, naopak Ida využívá postupy typické po podobně laděné dramata a pracuje inteligentně i s nasvícením scény, detaily apod. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)