Posledná šanca

(TV film)
všetky plagáty

V príbehu autor nastoľuje spoločensky závažný problém doznievania starých predsudkov v našej súčasnosti. V konflikte dvoch generácií, kde sa deti snažia cez plecia rodičov nazrieť do budúcnosti. Dej sa rozvíja, možno povedať, v troch rovinách: príbeh matky a jej vzťah k deťom, príbeh mladšieho syna Kaja - motoristického pretekára a príbeh staršieho syna - inžiniera vo významnej fabrike a jeho lásky k rozvedenej podnájomníčke Monike. (RTVS)

Autogram

Vzťah medzi synmi, matkou a nevestou asi nemôže byť horší, ako tu. Ukážková protivná svokra privádza vzťahy na hranu, ako by sa to v normálnom svete asi nestalo. No zdramatizované je to dobre, prichádzajú nečakané zvraty a takmer som siahol aj po štvrtej hviezde. Súboj Meličková - Grúberová za mňa herecky vyhrala Grúberová, u chlapov to bolo nerozhodne. Je zaujímavé, že sa aj v neprajnom čase tvrdej normalizácie dostali do filmu mená bratov s biblickým odkazom Ábel a Kájo. –––– No načo sa má človek meniť? Už si zvykol na určitú masku, načo si privykať druhej? ()