Harley Quinn

USA, (2019–2023), 18 h 5 min (Minutáž: 21–45 min)

Kaley Cuoco, Alan Tudyk, James Wolk, Diedrich Bader, Lake Bell, Rahul Kohli, Jason Alexander, Wanda Sykes, J.B. Smoove, Ron Funches, Tony Hale (viac)

Harley Quinn se konečně jednou provždy rozešla s Jokerem a pokouší se prosadit jako královna zločinu v Gotham City. V seriálu vystupují Harley Quinn, Poison Ivy a celá řada starých i nových hrdinů a padouchů z vesmíru DC. (HBO Max)

BoPo

Ak chcete niečo nekorektné a vulgárne, tak si dajte radšej Family Guy. Ak chcete rozmanité zápletky plné navzájom skvelo fungujúcich postáv, tak si dajte American Dad!. Ak chcete výstrek kreativity a fantázie, tak si dajte Rick a Morty. Harley Quinn vo všetkých spomínaných aspektoch zaostáva. Prináša síce licencované postavy vo vulgárnejšej variante, ale na pílu tlačí oveľa menej ako uvedené seriály. Záblesky nadpriemernej kreativity sú tak raz za 3-4 diely. Inak pomerne dosť opakujúce sa vtipy či zápletky. Napríklad neustále vyplakávanie Gordona ma teda moc nebavilo. Výhodou je minutáž. Dáte si 3-4 diely a idete od toho. Oddychovka, ktorá neurazí, miestami poteší, ale je vidieť, že v DC si nechceli merch priveľmi postriekať telesnými tekutinami. ()

Shakers

1. séria - 80%. 2.séria - 85%. 3.seria - 80%. Seriál sa síce volá Harley Quinn a Harley tu hrá prvé husle spolu zo zločincami ako Clayface, King Shark či Poison Ivy, no prekvapivo dostane priestor takmer každá známa postava s DC (Batman dostane dokonca vlastný diel!). Čo sa týka príbehu, tak je to viac menej o tom, že Joker je falošný hajzel a tak sa si Harley založí vlastnú bandu zločincov. No najlepšie na tom všetkom je štýl akým je to podané, ten je totižto zameraný čisto na dospelé publikum, pretože lesbické scény medzi Poison Ivy a Harley, či fuckovanie vo veľkom, rozhodne nepatrí do detského programu. Mám rád DC svet a kráľovský som sa v ňom bavil, no predovšetkým oceňujem tvorcov, že zašli až do takého extrému brutality a násilia. ()

filmmovier

Tohle je zatracená pecka. Harley Quinn jak má být! Zatraceně zábavná, drsná a brutální zároveň, brutálně vtipná a sprostá tak, že opravdu není pro děti. Obklopená Poison Ivy, Clayfacem a dalšími svými "parťáky" známých z komiksu, občas dorazí i Netopýr a Jim Gordon, Joker je samozřejmostí. Tahle animovaná Harley (ve fantastickém podání Kaley Cuoco) si dělá prdel úplně ze všeho a nejvíc z komiksů. Je nápaditá, plná skvělých gagů a hlášek a v neskutečné formě. Jedna z nejlepších věcí loňského roku a na druhou sérii se brutálně těším. Nejlepší verze Harley, zcela nepochybně. 85%. ()

LizianShaw

Takhle jsem se v životě už hodně dlouho nesmál. Seriál je pro mě o to víc vtipnější, kvůli tomu, že jsem velký Dc maniak, tudíž velké množství originálně pojatých známých Dc postav, je pro mě ráj. Každá postava je dokonale napsaná, je hodně těžké pro mě najít oblíbence. Asi Bane. Určitě Bane. A jestli někdy v životě udělám Cosplay, tak definitivně Kite Man, takový můj tragihrdina. Hell Yeah. Bohužel druhá a třetí série už tak vtipné nejsou. Harley stejně jako Deadpool přestává být vtipná a s ostatními postavami už to taky jde z kopce. Mrzí mě, že Alan Tudyk odešel od Doom Patrol, která je podobným stylem každou sérií slabší. ()

SamVimes

Birds of Prey tlačily Harley do polohy dalšího Deadpoola a moc to nefungovalo, seriál ale daleko lépe chápe, jak s ní pracovat jako s hlavní postavou. Harley má možná k Deadpoolovi blíž než jiné komiksové postavy, pořád je ale daleko více než on součástí svého fikčního světa místo aby ho komentovala z nadhledu. Humor seriálu hodně staví na parodování komiksového světa. Jak u konkrétních postav (u správňáckých hrdinů i šílených padouchů), tak u obecnějších komiksových schémat. Někdy je to Ivyino unavené připomínání, že její ekoterorismus není tak docela to stejné jako maniakálně destruktivní plány jiných padouchů, jindy pohled na Legion of Doom optikou kancelářského korporátu či prostě obecně kontrast plynoucí z komiksově stylizovaných postav v kulisách každodennosti. Přehled o hlavních postavách od DC je pro diváka výhodou, ale nějaké encyklopedické znalosti zase rozhodně potřeba nejsou. Jako všechny dobré komedie nebo parodie, i Harley Quinn nabaluje vtipy na sice schematickou, ale funkční kostru příběhu, tady konkrétně o přátelství, sebeprosazení a pochopitelně vyrovnávání se s koncem toxického vztahu. Seriál se s ničím moc nepáře, takže je sympaticky necenzurovaný jak v jazyce, tak i v příležitostné brutalitě (což mimochodem i upevňuje pozici Harley jako antihrdinky, díky kontrastu s drsnějšími záporáky). Hlasové obsazení je super, v čele s Kaley Cuoco, která si tady po dlouhých letech v Teorii velkého třesku užívá výrazně odvázanější roli. Jen je škoda, že někteří herci dabují více postav a zas tak moc nemění hlas, takže je to poznat. Seriálová Harley je zkrátka sympaticky nápaditá i nekompromisní komiksy zesměšňující komiksovka, která si při dvacetiminutové stopáži na epizodu udržuje tempo a efektivně využívá, že animace na rozdíl od hrané formy snese více přepálenosti. ()

• Clayfaceův plán na záchranu Harleye se velmi podobá plánu na záchranu Hana Sola (Harrison Ford) v Návratu Jediho (1983), ve kterém hrdinové pomalu pronikají do nepřátelského paláce. (KGBelik)
  • Jokerův průvod s trůnem a klaunským balonem s velkým nosem je téměř stejný jako ve filmu Batman (1989). (KGBelik)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna