Jane si chce splnit si své největší přání, protože dlouhověkost je pryč a konec se blíží. Madame Rouge a Rita se mezitím vracejí na místo, kde to všechno začalo. (HBO Max)

PKD

3. hvězdu za Orqwith a Nůžkovníky, kteří zde sice pouze statují, ale Morrisonových vynálezů nebude nikdy dosti. Tohle ovšem na 4 a víc, zkrátka nestačí. Ty doby jsou již nenávratně pryč. Části s Jane jsou už vyloženě na přetáčení. Nevím, co je zajímavé na postavě, která je sprostá jak hovado, což po 3 sériích silně leze na nervy a Cliff se k ní pomalu ale jistě též blíží. Takže asi jediný (když nepočítám stále geniálně hudebněvizuální znělku) důvod, proč tuto sezonu sleduji, je Rita a Laura. Cyborg už není Cyborg, takže jeho absolutní zbytečnost v tomto ´´týmu´´ i ve 4.s. jako takové (alespoň zatím, stále naivně doufám, že ho dají zpět) je s každým dílem exponenciálně vyšší. Co ale bylo po velmi dlouhé době opravdu ftypné, tak jednoznačně...mluvící chňapka ´´Rory´´. ;-) Připomělo mi to díl 1x13 kultovního Klíšťáka s Terrorem a Stalinem.:) ()

Martrix

I když jsme teprve uprostřed řady, jsem příjemně překvapený, že se pořád daří přicházet se slušnými nápady. Na konci trojky jsem o tom pochyboval, ale prvních šest epizod čtverky, je s výjimkou jedné epky...slušných. Doom patrol je pro mě v rámci DC komiksů malé zjevení. Ono to evidentně jde a v této stáji existují i tvůrci, kteří se toho nebojí, jsou hraví a dostatečně ujetí, aby diváky překvapovali jak vizuálně, tak příběhem. Doom patrol je jeden z mála seriálů, kde nemáte potřebu řešit všechny ty ko..tinky ohledně menšin. Ten svět je natolik bizarní, že je vám fuk, kdo s kým a v jaké barvě. V mých očích je to jediná jakž takž slušná konkurence a zároveň protějšek pro marveléckého Legion. A to je velká pochvala. ()