Mandalorián a jeho spojenci sú obkľúčení. Ich mocný nepriateľ dokonale pozná ich minulosť a je odhodlaný postarať sa o to, aby nemali žiadnu budúcnosť. (Disney+)

drackula

Úvod v ktorom dvaja Stormtroopery riešia aj klasické strelecké klišé bolo skvelé odľahčenie. Nasledovala akčná jazda v ktorej sa nestratili ani vedlajšie postavy. IG-11 a kováčka boli top. Celkovo skvelé vyvrcholenie, ktoré ma namlsalo na druhú sezónu. Mám to štastie že na ňu nemusím čakať. 100% Disney plus ()

BROKEN_

Skvělej závěr 1.série. Taika Waititi se na tomhle dílu hodně podepsal. Už jen ta úvodní scéna top. Scéna s jatpackem byla úžasná, říkal jsem si, tyvole to je jak z filmu. Pecka. Baby Yoda opět neskutečný! No, bude to dlouhé čekání na druhou sérii, ale ten kdo si počká, ten se dočká :-D . Takže za mě obrovská spokojenost s 1 sérii. Filoni a Favreau jen tak dále. :) ()

HennessyVSOP

Za mě důstojné finále, předchozí polovina v podobě 7. dílu měla lepší režii ale jako celek to funguje dobře a završilo to úvodní řadu seriálu, který vytvořil dva naprosto špičkové kladné hrdiny nové éry Star Wars. Mimochodem v tomto díle poměrně dobře funguje humor hned v několika scénách a závěrečný střih na Gideona je také velká pecka. ()

cyphercz

Průměrné finále. Jak už tu mnozí zmínili, nejlepší částí byl úvodní rozhovor stormtrooperů, zbytek však alespoň pro mě celkem o ničem, včetně souboje Manda s Tie Fighterem... Čekal jsem, že dojde na nějaké větší odhalení zejména ohledně Baby Yody, o kterém tak po první sérii víme stále jen to, že to je nejgeniálnější marketingový tah posledních x let a Disney si skvěle namastí kapsu prodejem jeho panenek... Taky se mi nezamlouvala scéna se sundáním helmy, Mando bez ní vypadá charismaticky asi jako Kylo Ren, prostě seriál má své mouchy, ale celkově to tak nějak funguje. ()

Kimkong

Velkolepé finále. Bitva se Stormoopery ve městě byla trochu přehnaná. Nový padouch na scéně. Utahování si z mušky trooperů taky paráda. Poprvé vidíme tvář našeho hrdiny. Baddass robot. Něco o původu mandalorianů a i zeleného dítěte. Další pokračování už bude obsahovat další cestování a akci. A méně představování. ()

• Meč, který má v ruce Moff Gideon (Giancarlo Esposito) na konci epizody, je Darksaber, který se objevil v obou animovaných seriálech ze světa Star Wars a byla o něm zmíňka i ve filmu Rogue One (2018). Mandaloriané Darksaber berou jako znak moci a ten kdo ho vlastní, vládne všem Mandalorianům a určuje směr „Cesty Mandaloriana“. (UncleMorty)