Mandalorián a jeho spojenci sa postavia nepriateľom. (Disney+)

-bad-mad-wolf-

Až moc velká sázka na jistotu (což jsem po minulé epizodě nečekal) a i na poměry Star Wars velkolepě tupoučké... ovšem tomu feelu a epickému Mandalore contentu člověk těžko odolává, chrocht. Pod rukama Famuyiwy navíc vypadá dost dobře i akce (když člověk pomine poněkud přestřelený jetpackový grupáč). Speciální dík za závěrečnou feel good momentku, která je o to hezčí, že jde vlastně proti duchu celého konceptu. Kovářka pro čtvrtou sérii předpověděla už tradiční epizodickou formu, ale vůbec to nevadí. Jednak tahle staromódnost seriálu docela sluší a druhak bylo ve třetí sérii větší množství věcí, které mohou budoucnost řádně kořenit. ()

Cardo

Za mě ukvapené a přemrštěné finále *SPOILERY* Po naprosto dokonalém dílu mě tento zklamal. Boj končí relativně brzy a vidět The Armorer jak sundavá Gideonovo komanda ve vzduchu kladivem je zkrátka divný a neuvěřitelný. Pak ještě křižník, který narazí do základny, ji téměř vůbec nezničí (myšleno, že patra zůstala vcelku, popadalo jen pár stíhaček). Gideonova smrt je jak to říct... Vsadím se, že se za chvíli vyrojí teorie, že žije (protože jsme neviděli jeho tělo). Epilogová část mi přišla fajn, zvláště scény v novorepublikovém baru a plážový domeček na Nevarru, jsem zvědav, co bude dál, ale vsadil bych, že to uvidíme v Ahsoce. Rip Darksaber, krystal si myslím, že to přežít mohl. Mohlo to být lepší. ()

William_

Perfektní zakončení 3. série, lépe to dopadnout nemohlo. Snad jen škoda že to je seriál, na tohle bych si i zašel do kina. Při ohnivé scéně musím opět vyzdvihnout hudbu od Ludwiga Göranssona - to byla paráda kterou jsem si musel pustit několikrát. A poslední scénka kde Mando sedí na verandě a Grogu si hraje s žabkou? Nádhera a krásné ukončení této série. ()

tomik99

V epizodě se stalo všechno, co jsem nechtěl. První infarkt přišel ve druhé minutě, když Din přepral beskat stormtroopery a uprchl. Sakra, takže vy budujete v sedmém díle napínavou atmosféru, abyste vše zabili první scénou nového dílu? Tahle epizoda byla jedním z velkých destroyerů jako Epizoda VIII. Darksaber, Gideon, kloni a vše - celé se to rozpadá jako domeček z karet a já si říkám, co vlastně chtěl Favreau touto řadou vyprávět. Din se nikam neposunul a z celkem fajn postavy najednou udělají lovce imperiálů? To každá postava a každý seriál musí být jen a jen o Impériu? ()

Kvajet

[SPOILERY, BYLI JSTE VAROVÁNI] Budu za hnidopicha, ale úplně se mi nelíbí, že od doby epizod VII až IX není žádoucí, aby o logice děje uvažoval divák, natož dokonce tvůrce. Jsem fascinován výběrem bojových scén. Kdyby mi někdo řekl "hele v tom Mandalorianovi bude prostě bitva, kde asi 200 lidí bude za pomoci jetpacků lítat v jeskyni, budou na sebe přitom střílet, trefovat se a do toho tam bude jedna slečna lítat se světelným mečem a druhá s kladivem a budou jako mlátit a sekat ty další lidi ve vzduchu", tak bych si myslel, že se dotyčný zbláznil. Ale tady se to opravdu stalo. Ani nemluvím o tom, že lítat ve vesmíru ve zbroji, která jistě není neprodyšná, není úplně možné, ale to by tak nevadilo. Vadí mi fakt, že seriál od Disney má zkrátka horší vesmírné bitvy než Hvězdná brána, která je 20 let stará a i přesto vypadá líp, než miliardová produkce od Disneyho. A to už vůbec nezmiňuju to, že když vesmírná loď narazí do stavby na planetě, tak ta věc zkrátka vybuchne a bude zdemolována na prach, ale tady prostě vše stojí, jak kdyby se nechumelilo. Mandalorian potřetí porazil toho samého záporáka a už to prostě není zábavné. Nebaví mě to, nerozumím tomu, že tomu přistávají pětihvězdy. ()

• Ke konci dílu má cameo Dave Filoni, jenž sedí v novorepublikovém baru/hangáru a má klobouk na hlavě. (Cardo)
  • „Skinny Pete“ mandalorian, jeden z přeživších, má ramenní chránič vyrobený z hlavy B2 Super battle droid. Můžeme to vidět ve scéně s podzemní flórou a jezírky. (Veskoslav)
  • TIE/IN interceptor si poprvé odbyl premiéru v Návratu Jediho (1983). Samotná stíhačka byla pokročilejší verzi klasického TIE stíhače, měla lepší pancéřování, zbraňové systémy, rychlost a manévrovatelnost. Impérium je začalo vyrábět v roce 3 BBY s pomocí Sienar Fleet Systems, které musely tento typ stíhaček navrhnout z důvodů příliš vysokých nákladů na výrobu TIE Advanced x1 (stíhač Dartha Vadera) a kvůli zavedení stíhačů Aliance v podobě RZ-1 A-wing interceptor. Přesto nedokázali dosáhnout jejich maximální rychlosti. Samotnou inspirací pro stíhač dle jejich tvůrce Joe Johnstona byli netopíři, proto i zavěšení strojů „odpovídá“ chování těchto tvorů. (Veskoslav)