Mandalorián navštívi prepychový svet. (Disney+)

William_

Kdo si při sledování honičky droida vzpomněl na film Já, robot? Hodnocení této epizody i nadále podporuje tvrzení, že SW komunita je hrozně toxic. Neskutečně nabitá epizoda, ve které si cameo udělali i Jakub Černý a nevychovaná prasnice Lizzo, která se neumí chovat ke svým zaměstnancům a kolegům. I přes tuto nesympatickou paní se jedná o nadstandardní epizodu. Je to prostě klasický Mando styl, kdy se nejprve musí splnit side quest, aby se mohl splnit ten hlavní. A proč ne? Já akorát nechápu lidi, co si na to za ty 3 série ještě nezvykli. Když je to pěkně natočeno, má to pěkný detektivní příběh ve skoro až noire stylu, nemůže se mi to nelíbit. Závěr 3. série slibuje skvělou podívanou. ()

warrenur

"If we shut them down the droids, our sitizens wouldn't know how to survive." :) K tomuto bodu sa dufam, coskoro, ako ludstvo priblizime. :) Hlupunke ako krcma plna droidov...meh. Tato epizoda opat potvrdila, ze jeden-dva kvalitne diely za seriu je to maximum, co dokaze poskytnut beznemu divakovi. 30% ()

Tomas.Abi

Mandalorian si drží svou kvalitu a atmosféru i s touto , pro mě velmi zvláštní epizodou, která je takovým videoherním questem a lehkou detektivní zápletkou, kde máme Manda Dempseyho a Bo Katan Makepeaceovou, kteří vyřeší záhadu lusknutím prstu během dvou prostřihů a za to dostanou odměnu. Potěší i malá rolička Jacka Blacka, jako převychovaného Imperiála s jeho slaďoučkou královničkou, kteří si vládnou v nejdemokratičtějším a nejsladším království ve Vnějším okruhu a jsou sladcí jako cukrová vata. Takto si představuji prince Harryho s Meghan za 30 let, až budou vládnout na nějakém malém ostrůvku uprostřed oceánu. Tento díl byl velice uhlazený, hezký, úsměvný a určitě mě v mnoha momentech rozesmál. Hlavně v momentech, kdy parodoval sám sebe a celou dosavadní sérii. Příjemná jednohubka 3. série, která Vám dech nevyrazí a působí celkově nesourodě vzhledem k tématu. Konec, i přestože měl být zvratem série, mě moc nepřekvapil a po solidním souboji, který byl opravdu pěkný, přišlo předvídatelné klišé, kterému jsem se musel chtě nechtě nahlas vysmát. Ale celkově jde o kvalitní počin, i když z toho místy číší scénáristická lenost a zkratkovitost. Velkým plusem je to, že to drží celkový příběh pohromadě a scénáristé se vyvarovali dírám v ději a nelogičnosti postav. Děj plyne kupředu, i když jsme dostali něco, co jsme určitě nečekali. Jinak musím dát plus nápadu s postavou, která se nevzdává separatistických myšlenek a tvrdí, že ani Impérium a ani Nová republika nestojí za nic. ()

Reapper

Opravdu dodnes nevím co vedlo lidi jako Favreau a spol. natočit takovouto epizodu. Side quest story s výdrží na jeden díl chápu, jelikož se pohybujeme pořád v kruhu, ale zasazení na opět neznámou planetu, kterou drží v rukách Jack Black, hrající polohu Jeffa Goldbluma s Ragnaroku mně připadá trochu za hranou. Je zvláštní, že nás před premiérou Giancarlo Esposito navnadil jeho velkou účastí ve třetí řadě a doteď nic. Celá řada opravdu jen tak teče jako potok do neznáma a já začínám mýt pocit, že touto řadou začal možný Sandbox. Tuto, dle mého názoru slabou řadu, bude muset zachránit velmi silný konec, anebo nějaké utajené překvapení. ()

tomik99

Nevím, co si myslet. Vizuál, masky a efekty - to je vše nádherné a vlastně se divím, že když si dají záležet na vizuálu, tak pak to zcela zabije scénář. Black a Lizzy se rozhodně do SW nehodí, nijak naší galaxii neobohacují a spíše ji zesměšňují. Celá zápletka s droidy mohla být celkem fajn nostalgií, ale ne rozhodně dva díly před koncem. Samotný závěr je opět tak trochu deus ex machina a vycucaný z prstu. Nejsem vyloženě zklamán, ale ten scénář by potřeboval sakra učesat. Mandalorian se opravdu stal vedlejší postavou ve svém vlastním seriálu. Nepamatuji si ani jednu jeho silnou scénu v této sérii. ()

• Bezpečnostní hlas, který promlouvá a uděluje instrukce nejprve v lodi Bo-Katan Kryze (Katee Sackhoff) a posléze ve vysokorychlostní „tubě“, patří Catherine Taber, která například dabovala senátorku Amidalu/Padmé v seriálu Klonové války (od r. 2008). (Veskoslav)
  • Předák v loděnici v podobě bývalého bitevního droida B1 je namluven dvorním dabérem droidů Matthew Woodem. Ten propůjčil svůj hlas i generálu Grievousovi. (Veskoslav)
  • Mon Cala je domovský svět dvou rozdílných ras. Mon Calamari a Quarren. Obě rasy během klonových válek přivedly svět na pokraj občanské války, kdy jedna strana byla vztažena pod falešnou záminkou na straně Separatistů a Mon Calamari zůstali loajální republice. Po pádu republiky v roce 18 BBY provedlo Impérium masivní invazi. Jedním z důvodů byla přítomnost jedijského padawana Ferrena Barra. Jedním z jeho mistrovských triků bylo to, že pomocí ovládání mysli obrátil klonové vojáky proti inkvizitorům pomocí rozkazu 66. Po úspěšné invazi a zatčení krále Lee-Chara planeta zažila masivní exodus pomocí triku, kdy lodě byly maskovány jako budovy. Mon Calamari se stali stěžejní silou Aliance, protože postavili většinu vlajkových a těžkých křižníků Aliance. (Veskoslav)