Obyvatelia Nevarra hľadajú ochranu pred stupňujúcimi sa útokmi pirátov. (Disney+)

Martrix

Tohle uměl Disney vždycky na výbornou. Vytvářet a rozvíjet merch. Prodávat umělohmotné produkty, které svítí, blikají, lesknou se...prostě na pohled vypadají dobře. Tvůrci nejsou vedeni k tomu, aby byli originální, diváky šokovali a valili na ně novoty, nebo nedejbože něco složitějšího na přemýšlení. U tak předvidatelné epizody, se snad ani nedá spoilerovat. Že se do konfliktu zapojí Mandouši...no, když pominu, že nikdo jiný k tomu neměl důvod a že je to seriál o nich... . Ale dobrá, vždyť je vlastně jedno, že je to scénáristický level prvních Clone Wars (takže pro diváky -12). Co je špatnýho na rozdávání bombónů? No nic, akorát tomu seriálu chybí podstatná věc. Pořádný záporák. Zatím co? Přerostlá slepice, Jožin z bažin, podzemní potvora, jeskynní potvora, vodní potvora... . Kdo chtěl nějakou vyšší gastronomii, měl si asi pustit jiný seriál. Takže jo, vypadá to hezky a je to stále v duchu... This is the Way(Disney)! Zpracování...vizuál, hudba *****, obsah **. Zaokrouhluji dolů, protože vím, že to Favreau umí líp.  PS: Tvůrci strčili nemluvně do klína chlápkovi, který ve stíhačce bojoval proti pirátům, čímž dávají ale opravdu špatný příklad rodičům. Tak doufejme, že to Disney od Sdružení amerických matek moc neschytá. ()

TR4XY_CZ

Já vím, že je spousta z vás nakažená tím Andorem a tím jak, úžasnej ten seriál byl ve všech ohledech a kvůli tomu jste teď nejspíš tady na chudáka Mandaloriana až moc přísný. Ale já, i když považuju Andora na absolutní masterpiece, se jím nenechám obrátit proti Mandošovi. Je to prostě o dost jednodušší příběh a víc pro děti, ale to neznamená, že si stále neužívám tu akci a atmosféru. Pro mě byla tahle epizodá skvělá v tom, co se snažila udělat. Konečně už se více rozvíjí příběh a začíná to být zajímavé. To o předchozích dvou epizodách říct nemohu. 8/10 ()

tomik99

I když možná jednorázová zápletka, tentokrát byla odvedená dobrá práce. Tvůrci si dali na čas s budováním celé atmosféry a komornější záchrana akce Nevarra mi vůbec nevadila. Jsem taktéž rád, že se po ulicích neproducírovali pouze lidé, ale měli jsme možnost vidět spoustu mimozemských ras, na jednu epizodu si troufám tvrdit že snad rekordní počet. Taktéž se mi líbí propojování různých dějových linek (Coruscant, Nová Republika, Mandaloriani, Piráti, Nevarro) a hned mám pocit, že celá galaxie je o něco větší, propojenější a v pozadí se děje něco důležitého. ()

JamesConnorG

9/10. - Tady už konečně vidím to kouzlo, co dělal seriál tak úžasným dříve. Celkový děj je dosti zajímavý a dobře napsaný, dosti se mi líbí nová záporácká banda Pirátu, jak designem, tak i jejich role v téhle epizodě. Co na Mandovi žeru je návrat buď starých nebo nových známých postav. Objevil se nám tu starý známí pilot z minulých sérii, tak i Zeb ze seriálu Povstalci a máme tu čím dál více teasing na očekáváný seriál Ahsoka. Co se týče akce, tak tu jsem si opět užil. Tahle série fakt umí ukázat dobré letecké či skupinové bitvy. Finální zjištění a záhada skrz Gideonova úniku a souvislost s Mandaloriany mi přijde opravdu zajímavá a nemůžu se dočkat, kam se v týhle lince dostaneme dál. ()

filmfanouch

Peter Ramsey stojí za režii solidního animáku Legendární parta, především je jedním ze tří režisérů Spider-Mana: Paralelních světů, zásadního milníku animovaného filmu. Po návštěvě Marvel vesmíru poté Ramseyho čeká cesta do světa Star Wars, kdy by se měl chopit minimálně jedné epizody seriálu Ahsoka, ještě předtím se ovšem Ramsey chopil režie 21. epizody seriálu Mandalorian. Epizoda, která zároveň dokončuje jisté načrtnuté vedlejší linky, zároveň skrze tuto vedlejší linku více prozrazuje o fungování Nové Republiky a zároveň naznačuje směr, kterým by se seriál mohl do budoucna vydat. Především ovšem naznačuje, že se chystají velké věci. Pátá epizoda 3. série se tak vrátí k načrtnuté lince na planetě Nevarro a invazi pirátů. Výsledkem je další epizoda, která má westernovou atmosféru, která skončí jednou fenomenální bitvou, která samotné Mandaloriany představí jako komando hromadného ničení, zároveň díky nadále výrazným produkčním hodnotám výsledek nikdy nepůsobí extra lacině a i přes omezený rozpočet Ramsey předvádí strhující věci a naznačuje, že nutně nemusí fungovat pouze u animovaného filmu. Vše je poté součástí většího celku. Jedno nečekané, ale rozhodně milé cameo z animovaného seriálu, další náznak fungování Nové Republiky, který není úplně ideální a je spíše pochybný, úkaz toho, že pád Impéria nutně nemusí znamenat konec, kdy Impérium připomíná Hydru, kterou jedna useknutá hlava rozhodně neskolí. Pátá epizoda jen naznačuje směr, kterým se seriál do budoucna vydá, už těchto pár náznaků ovšem svádí k zajímavému vývoji události, především proto, že stmelení Mandalorianů možná nebude tak jednoduché. Největší satisfakci přitom dodává moment, kdy se Mandaloriani rozhodnou bojovat za správnou věc, kdy se nějak pracuje s vývojem vztahu mezi postavami, prasvatnou ideologií i nadějí na lepší zítřky. Greef Karga v podání Carla Weatherse zúročuje svůj charakterní vývoj, zmíněná bitva i práce s jednotlivými detaily s ní zvládají vyvolat uspokojení, samotné finále poté otvírá prostor pro zajímavý vývoj událostí, které snad dokážou naplnit svůj potenciál. 3. série si ovšem zatím dokáže víru vysloužit, protože pořád dodává pocit, že toto jsou Star Wars.... ()

• V baru sedí mj. i dva piloti. Druhý zprava je Jib Dodger (Rick Famuyiwa) a dáma uprostřed je pak Sash Ketter (Deborah Chow). Oba dva jsou režiséři Mandaloriana. (Veskoslav)
  • Protokolární droid u holomapy vychází z původního návrhu C-3PO od Ralpha McQuarrieho, který vycházel ze vzhledu robota Maria z klasiky Metropolis (1927). (Veskoslav)
  • Holomapa Nevarro vydává stejný zvuk jako mapy v originální trilogii. Dále zde můžeme vidět následující popisky (zprava doleva): přístávací plocha, Pul Kushin a Západní nádvoří. (Veskoslav)