Din Djarin sa vracia do tajnej mandaloriánskej skrýše. (Disney+)

William_

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych po dosledování jakékoliv epizody Mandaloriana byl jakkoliv zklamaný. Bohužel po této epizodě se to tak trochu stalo. Tato epizoda mě vrátila do seriálu Obi-Wan Kenobi, kde se tvůrci chtěli zavděčit všem, ale nakonec se nezavděčili nikom a vznikl z toho takový nemastný -  neslaný paskvil. Bylo tady toho na mě až moc, Groguův flashback byl sice zajímavý, ale jako k čemu? Všichni už z minulých dílů víme co se stalo. Moc jsem to nepochopil proč to tam bylo. 2. polovina této série snad už bude lepší. ()

clump

Na rozdíl od předchozí epizody naopak pravej opak Andora. Má to svý momenty, ale zároveň ty mustry už člověk někde několikrát viděl. A tři akční scény na ani ne třicet minut, to je možná už moc, za mě by mohli ubrat, stačily by mi třeba jen dvě. Když tři, ať to má padesát minut a zbytek si povídaj. Starwarsovatější než Star Wars. Ale hlavně logika řetězení akčních scén jako motoru děje je tu taková naivní, legrační a až fakt pitomá. Domnívám se, že výrazně pitomnější než v Obi-Wanovi, u kterýho se míra vnímaných nesmyslností hrozně přeháněla, ale spíš šlo o nedořečenosti, výpustě atd. Tahle epizoda obsahuje řadu fakt úplných hovadin a oslích můstků, že i moje obvyklá benevolence ke Star Wars dostává zabrat. Po Andorovi se laťka zvýšila a snad neni zas takovej problém psát zápletky, který se při nejmenšim zamyšlení logicky sami od sebe nezhroutí. Třetí řada je teda zatím dost nevyvážená a divně rozháraná. Kde je sebejistota, cílevědomost, elegance a síla třeba těch dvou epizod z Boby Fetta? Asi si rozhodnutim takhle dva seriály "propojit" trochu rozbili momentum a proto třetí řada působí tak podivně? Trochu mi tahle epizoda stylem připomněla takový ty zkratkovitější a akcí přeplácaný díly Klonových válek, u kterých jsem si přál, aby byly delší a míň se střílelo a víc dýchalo. No a teď koukám, že scénář psal Dave Filoni. Možná má na svědomí jen tu část s flashbackem... Ale to byla nakonec taky jenom další natahovaná akční scéna bez výraznějšího dramatu. Každopádně má Dave prsty jak ve vrcholných momentech Star Wars, tak i těch slabších, což je aktuální případ. Hlavně ať takhle ledabyle neni napsaná Ahsoka, z toho bych měl větší ujímání. Váhám mezi 2 a 3 hvězdama, ale benevolence nakonec asi vítězí, furt mě to baví a hezky se na to kouká, byť se u toho občas škrábu nejistě na hlavě a rozhazuju rukama. ()

tomik99

Znovu mám smíšené pocity. Na jednu stranu tu máme pro seriál až typický příběh - příšerka, její lovení a následně zlikvidování. Je asi zřejmé, že posté to fungovat nebude, zvlášť když to samé jsme dostali dvě epizody dozadu. Flashback rozhodně potěšil a sebral vítr z plachet všem fanouškům, kteří vymýšleli nesmyslně nereálné teorie. S epizodou jako takovou jsem neměl problém, ale v kontextu celé série s ní problém mám. Nějakou dobu už přešlapujeme na místě a Din Djarin se nikam neposouvá, nevyvíjí a seriál se mu nevěnuje. Zato Bo-Katan Kryze prochází daleko lepším a zajímavějším vývojem. ()

Bender0101

Po nejdelší epizodě zde máme nejkratší (26 minut), navíc neobsahuje linku na Coruscantu, je hodně filleroidní... i hloupá. Mandaloriani jsou opět idioti, co trénují střelbu na vodu a nejsou schopni zabít ptakoještěra, který jim unáší drahocenné členy/děti (přesto, že mají tým specializovaný na Vřešťojestřábi).  "Trénink" s Groguem je k smíchu, nicméně alespoň dostane beskarovou plaketu. Vyobrazení Rozkazu 66 nic moc. Únos nalezence nepřekvapivý. Zachránci v tomto závodě s časem vůbec nemají na spěch, ale i tak dorazí před dinosaurem, který měl být víc jak den v hnízdě. Ptakoještěrovi prý při útoku blastery/výbušninami zabije dítě; pokud na něj budete přímo útočit jinak, nalezenec je v bezpečí, jistě. Sežrání ve stylu Jurského parku by očekávalo i batole. Bo-Katan řekne Zbrojířce o mytosasurovi, ta jí nevěří. ()

Martrix

Nestřílej, sleduj ho do hnízda!....po třech minutách....Došlo mi palivo, vždycky nám uletí! Tak pitomou scénu by jeden pohledal. Ale to je jen začátek. SW si s logikou málokdy lámaly hlavu, ale občas jsou ty kydy hrubě za hranou absurdna. Flashback Grogua fandy jistě uspokojil, ale pro mě je tato epizoda zatím nejhorší z třetí řady. A to bez ohledu na to, jak efektně vypadal souboj s dravcem. ()

• Kyrimorut byla odlehlá pevnost nacházející se na Mandalore. Byl to domov klanu Skirata, stejně jako všech klonových vojáků a Jediů, kteří potřebovali uniknout před Impériem. Poprvé je zmíněna v knize „Star Wars Legends“ z roku 2007, a to v „Republic Commando: True Colors“. (Veskoslav)
  • Klonoví vojáci, kteří napadali senátní ochranku spolu s Kelleran Beq (Ahmed Best), patří k tzv. Shocktrooperům – vojákům, kteří se specializovali na lov nebo ochranu důležitých osob. (Veskoslav)
  • Kelleran Beq byl Mistr Jedi, který dohlížel na padawany, když procházeli zkouškami řádu. Měl přezdívku „The Sabered Hand“ a nehraje ho nikdo jiný než Ahmed Best, který hrál Jar Jar Binkse v prequelech. (Veskoslav)