Mandalorián sa vydáva na dôležitú cestu. (Disney+)

Algernons

Mando je zpátky bejby (Yodo)! Doufal jsem v podobný "short film" o vedlejším dobrodružství, jakým byl lov Kraytského draka na začátku druhé série. Nakonec jsem dostal přímý skok do děje, což je pochopitelné, protože uběhla nějaká doba od druhé série a je třeba stanovit vše od začátku. První díl přináší známé tváře a místy, ale jinak a je super vidět ten vývoj galaxie a stopu jakou náš hrdina zanechal. Nastavuje nám to potenciální cestičky do budoucna a i když se mi nelibí podzápletka s droidem, tak je fajn, že to aspoň není tak snadné. Co oceňuji je ten stejný skvělý westernový feel divokého vesmíru, novou frakci pirátů, která zatím působí skvěle, hlavně co se týká designu a kostýmu a nakonec, že cesta na Mandalore, kterou chce Mando podniknout, nepůsobí vůbec snadně! Krásná vykopávka, která navnazuje na celou sérii. ()

-bad-mad-wolf-

Začneme nablblou scénou s obřím želvodýlem, pokračujeme milým, ale trochu na sílu tlačeným fanservisem a končíme totálně boží vesmírnou střílečkou, u jejíhož ohudebnění se někdo projevil jako malý génius. Dostačující opening. ()

filmfanouch

Star Wars se sice ještě nějakou dobu do kin nevrátí, v seriálové formě ovšem žijí naplno. A po téměř dvou a půl letech se se svou 3. sérii vrací Mandalorian. Vyplň v příběhu Dina Djarina a jeho adoptivního syna Grogua sice vyplnil seriál Boba Fett: Zákon podsvětí, teprve nyní ovšem dochází na start regulérní 3. série Mandaloriana. K režii se u 17. kapitoly vrací Rick Famuyiwa (druhá, šestá a patnáctá kapitola) a hned start 3. série vrhá diváky do nového příběhu, který si již na počátku zvládne diváka získat. U Disneyho se sice bude nevyhnutelně škrtat a dotkne se to i seriálů na Disney+, na 3. sérii Mandaloriana to ovšem ještě není znát. Produkční hodnoty jsou pořád parádní a hned úvodní scéna po představení toho, jak vlastně funguje zasvěcení mezi Děti Hlídky, dochází na akci, která krapet připomene závěr startu 2. série, potěší ovšem fakt, že Famuyiwa zvládá očividně s akce s netvorem vymačkat maximum. Mandaloriané musí pracovat jako tým, akční stránka je svižná, hned od startu nechybí pár zajímavých vizuálních nápadů a poté dochází k nástupu již ikonického dua - Mandaloriana a Grogua. Již první dvě série (+ doplněk z Boba Fett: Zákon podsvětí) pracovaly s motivem rodičovství a otcovství, 3. série s tím poté prozatím pokračuje. Grogu tak dostává pár rad od ostříleného adoptivního tatínka, pořád zvládá být roztomilý a víceméně dětsky krapet mimo obraz (především v pasáži s dobře známými Anzellany), především je mezi nimi nadále cítit to pěkně vybudované pouto.  3. série se při svém startu vydává cestou jasně vedeného příběhu, kdy to ovšem vypadá, že nebude chybět pár scenáristických odboček. Hned zde se představují nový pirátský syndikát, který je klíčem k jedné vtahující vesmírné honičce, která představuje poměrně zajímavého záporáka. Přitom všem je radost sledovat, že si jistým vývojem skutečně prošel i Greef Karga v podání Carla Weatherse, který se ovšem pořád nebojí oprášit staré časy v momentě, kdy je to potřeba.  Právě v pasážích, kdy jde zdánlivě do tuhého, se oprašuje známá westernová atmosféra, která je se Star Wars již neodmyslitelně spjatá, dostatečné produkční hodnoty jsou vidět i na dostatečném zastoupení různých známých i nových ras (design zmíněného Goriana Sharda je velmi výrazný), závěr poté ukazuje, že nová pouť rozhodně nebude snadná. Lepší uvedení do 3. série ovšem prakticky nebylo možné, kdy se již nyní vyplatí očekávat, co vše tvůrci nabídnou v následujících 7 epizodách. This is the way! ()

AllShallFall

Špičkový návrat, který ve me zanechal otázky 🤔 Strašně mě tam zajímají ti purgilové🤔 Naposledy byli vidění v Rebels, kde sebou vzali jak Ezru tak velkoadmiráls Thrawna. Co z toho vznikne? Jsem zvědav ()

William_

Za ten nesmírně krátký 58 sekundový ohled "v minulých dílech jste viděli" bych někomu vrazil facku, protože od konce 2. série se toho stalo daleko více, a pokud jste neviděli Bobu Fetta, můžete být lehce ztraceni. Nicméně už 1. epizoda 3. série mě bavila daleko více, než celý Boba Fett (až na ty 2 klíčové epizody). Je to opět hravé, vtipné, roztomilé, pěkně natočené a postavy jsou napsány na jedničku. Ale tak na to jsme u tohoto seriálů už zvyklí, že? ()

Lenka.Vilka

Hmm, tohle byl hodně zajímavý díl. Neříkám, že se tam nic nestalo, jako stalo, ale tady se především nahodilo strašně věcí do dalšího děje. A já jsem moc zvědavá, kam nás třetí série dovede :) ()

Martrix

Těsně před tím, jsem viděl epizodu animovaných The Bad Batch a to se jen těžko člověk ubrání srovnávání. Většina fandů SW se mnou asi souhlasit nebude, ale ta animovaná odnož CW už přinesla epizody, kterým nový Mando nesahá po kotníky. Nejde o vizuál, ten má parádní; velmi oceňuji ústup od CGI a návrat k "živým" maskám a loutkám ( i za tu cenu, že to občas působí až pohádkově - velitel pirátů....Jožin z Bažin meets Unterwasserman). Ale jde o to, že od Manda čekám víc. Ten potenciál tam je. Jenže když vidím, že je celá epizoda o třech návštěvách, které působily podivně nedůležitě, spíš jako záminky... . Je fajn, že je zpět další SW projekt, ale i když nebudu srovnávat s Andorem, nebo BB....tato epizoda byla jen další velký fan mrkanec. Nicméně....je první, rozjezdová, není důvod být přehnaně kritický. 68% ()

čidlo

Zde jsou vidět dobře vložené peníze z každého záběru. Je to sice jednoduché asi jako já ale i zábavné a po vizuální stránce perfektní. A zase nechápu Kde se stala chyba a zmizely peníze v TLOU ()

Remivsremi

Nepřesvědčivý návrat. Sice jsou zde všechny rysy Manda, jeden quest, velká potvora, westernová přestřelka, vesmírná přestřelka, roztomilý Grogu, ale to bylo viděno již nespočetkrát. Bohužel to nudilo. ()

BROKEN_

Fajn úvod do třetí řady, který ale nepůsobí jako TEN úvod. Jestli mi rozumíte, tak mám na mysli samozřejmě ty dvě epizody věnované Mandovi v Boba Fettovi. Tahle epizoda je hodně o expozici a přípravě, co se bude dít dál. Přesto je to pořád nadstandartní záležitost. Třetí řada má největší potenciál. Jsem zvědav, co na nás tvůrci chystají. ()

Jacob23

Mando a Grogu drží SW nad mléčnou dráhou. Jde vidět láska k tématu,hromada detailů a bizarních potvor. Přímý tah na dějovou branku, vymazlený space dog fight a samozřejmě výborná Goranssonova hudba. Tenhle návrat jako fanda old papundeklových SW fakt cením 4.5* ()

drackula

Po našlapanom úvode, v ktorom som si užil obrovskú potvoru a kopec Mandalorianov nasledoval dosť rozpačitý zlepenec motívov, ktoré mi síce jasne naznačili čo všetko môžem v tretej sérii očakávať, avšak na zadok ma to neposadilo. 70% Disney plus ()

LachtanShows

Mando je zpátky jakožto vůbec jediný SW projekt (ani Andor mě zas tak nechytnul), co mi fakt baví sledovat a přestože mě, jako většinu světa, totálně zmátl časový skok, tak jsem rád, že můžu být teď každý týden u jeho nových dobrodružství. ()