Homura Ren je typický teenager vracející se po několika letech zpět do svého rodného města, aby tam nastoupil na střední školu a pokračoval dál ve svém všedním životě. Na rozdíl od své o čtyři roky mladší sestřičky si však nic ze svého dětství stráveného v Kaminohaře nepamatuje, a tak má pocit, že může začít se zcela čistým štítem a díky své tajemné osobnosti udělat na své nové spolužáky patřičný dojem. Hned první den však pro něj není právě nejšťastnější – je poškozen jeho smartphone. Nezbývá tedy nic jiného, než ho zanést do opravny. Jenže když si pro něj později přijde, zjistí, že mu do něj byla nainstalována nová aplikace s názvem „Monster Strike". Podle popisku by se mělo jednat o kooperační RPG pro čtyřčlenné týmy, jehož moto zní: „Spoj se s kamarády a společně porážejte mocné nepřátele." Dřív, než se však stačí Ren o aplikaci něco více dozvědět, je zákeřně napaden monstrem jiného hráče, a tak mu nezbývá nic jiného, než se s herním systémem seznámit za pochodu. Nakonec se mu sice podaří vyvolat dráčka Oragona, ale protože nemá stříbrný prsten, který hráči umožňuje monstra přesněji ovládat, vypadá to pro něj i tak bledě. Naštěstí se na scéně objeví záchrana v podobě jeho nové spolužačky Aoi, která mu jeden takový prsten předá. Když si ho pak Ren nasadí, nejenom že získá schopnost Oragona ovládat, ale od základu se změní i celá jeho osobnost. Ze zmateného mladíka se najednou stává sebevědomý hráč, který se rozpomíná nejenom na Aoi, ale i na svoji dávno ztracenou minulost a celý svět kolem Monster Strike. Hra může začít! (EMIA)

Terezinka198

Není to nejlepší, ale ani to není to nejhorší "vytvořené ze hry"... film se mi sice líbil víc, ale tady nám příběh pokračuje... dá se na to "ještě dívat" až do pár posledních dílů, kdy mi nic nedávalo smysl, nebo jsem už možná po celodenním sledování tohoto díla ztratila pozornost i náladu. Netuším, ale na druhou sérii se možná i kouknu, protože to má zajímavý svět. Ano, opakují se tam souboje. Ano, opakují se tam motivy. Ano, tu červenou kouli jsem si dokázala zprotivit. Ale pořád je to sem a tam vtipné. A když si vypnete zvuk, ani vám pisklavý hlásek Oragona tolik nebude vadit. Motalo se to nějak kolem 5/10 ale bylo to ještě přijatelné dílko. Začátek i prostředek super, konec zabitý, jak jinak. ()

DaweForeman

Další zfilmovaná hra a je to zde velice znát. Spíše se jedná už o hru, do které nemůžeme nijak zasahovat. Takže na jednu stranu je to neuspokojující a hlavně hodně se opakující. Jenže co mě přimělo to sledovat až do konce byl onen unikátní vtip a hlavně ten fakt, že se vlastně jednalo o takové pětiminutovky, které se dali jednou za týden zvládnout. Trochu konceptem mi to připomínalo Devil Survivors 2 - samozřejmě tohle mělo horší zpracování a nebylo tu téměř žádný napětí. Animace je průměrná, někdy až místy strašně kýčovitá a hudba byla celkem slušná. ()