Lukas

• Česko Vyhazovač (viac)

Vyhazovač v nočním klubu, který má za sebou padesátku a schytal už hodně ran - doslova i obrazně - se s obtížemi snaží vychovávat svou osmiletou dcerku. (Filmbox)

cheyene

Další případ, kdy si upadající herecká akční ikona dokázala vybrat snímek, jenž nezapadá do vod průměrnosti a ještě hlouběji. Lukas je poctivé akční drama, ve kterém Van Dammovi jeho postava dobře sedla a zahrál ji přesvědčivě. Občasná akce potěší, je syrová a nevyšperkovaná, takže působí i poměrně realisticky. Obdobný film (co do kvality) bych přál i Schwarzeneggerovi a Stallonovi, kteří se poslední roky tak trochu plácají v šedivých počinech (pravda, že Sly má svého Creeda a Rambo 5 se mi osobně dost líbil, ale ostatní výtvory nic moc). Samozřejmě, že i Seagal či Lundgren by takto zdařilý snímek uvítali. ()

Bauer

S mým oblíbencem Jean Claudem Van Dammem je to jako na houpačce. Natočí podle mého názoru koukatelné filmy jako je perfektní JCVD, Nájemní zabijáci, Šest výstřelů, Postradatelní 2, aby potom mohl natočit totální bullshit Krvavý obchod. Naštěstí na tom není a myslím, že nikdy nebude tak špatně, jako je Steven Seagal. Lukas nebo-li The Bouncer je z francouzské koprodukce, takže žádná video břečka kategorie C - občas i D. Jedná se o kvalitní film! Van Damme tichý a ve svých myšlenkách. Žádné pořádné kopance, jen čistě jeho herecké umění (fakt hraje!). Rvačky jsou realisticky natočené. Někdo tady psal něco o rvačce ve sklepě, že se tam pěkně vyválel Van Damme na zemi a na bundě ani smítko mi přijde trošku mimo. To je už hodně velký detail a nebo prostě tam chodí paní uklízečka každý den vytírat. Velmi se mi líbil konec filmu, který jsem opravdu nečekal. Pokud se bude Van Damme držet těchto filmů, tak si myslím, že by mu někdy nějaký comeback mohl vyjít, pokud už není pozdě. Teď se velmi těším na Wie Die Young. Lukas odchází s krásnými 4*. ()

kingik

Spastický obličej hlavní hvězdy dodává na významu úspornosti tohoto díla, které zrovna za akční nepokládám. Belgickému bijci tahle anabáze mimo americké teritorium překvapivě svědčí i vychází v mnoha jemně inovativních ohledech, na které není příznivce Jean-Claude Van Damma až tak zvyklý. Jeho hrdina je sice veskrze vnímán kladně, ovšem je obdařen aurou kontroverzní tajemnosti, která tkví v jeho problematické minulosti, po níž mu v opatrovnictví zbyla malá dcerka a dokonalý výcvik v kontaktním boji. Ve svém současném působišti je neohroženým vyhazovačem v nočním klubu, záhy mu ale hrozí obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti, tudíž nuceně mění minulé pracovní místo za striptýzový klub, kde podstupuje riziko zločinných praktik, na kterých se bude sám podílet (ale jen tak aby se neřeklo), a jen tak na okraj se současně stane informátorem vyšších kruhů. Akce ustupuje do pozadí, je jí rozhodně méně než v jiných Van Dammeho kouscích, do popředí prostupuje téměř syrové drama muže, kterému jde jen to, aby své dceři zachoval dobré bydlo a měl u sebe mýdlo, když by náhodou šel do "tepláků". Režijně je to poměrně vybalancované a kupodivu akčně úsporné, pokusy o vizuální kejkle zajistí i realisticky působící ruční kamera, postavy nenadále hynou, dostaví se závěrečný zvrat a Van Dammovi tam hodí krasavici Svevu Alviti, ten však zarputile odmítá porušit svůj kodex celibátu a s pomyslným díky nechává její klín na pokoji. Julien Leclercq v podstatě nic neriskoval, když stárnoucí akční hvězdu nasměroval trochu jiným vývojem a směrem, kde by se i dal důstojně dožít akční důchod. 7/10 ()

emma53

Nejsem žádná odbornice na rozbor každé prkotiny The Bouncer, nicméně jsem tady skoro od začátku věděla, kam se to bude ubírat. Jediná docela podstatná věc na konci je pro mě otazníkem. Zarytá VanDammovka také nejsem, ale když jsem četla ty jeho tři životopisy, tak mu jednu hvězdu přihodím, páč se mu například taky líbí Pretty Women…….a má rád vážnou hudbu... ()

klukluka

S JCVD se setkávám po delší (asi poměrně dlouhé) době, protože se stihnul proměnit ve starýho vyžilýho dědka a já nad tou proměnou vlastně žasnu ještě teď. To ho před ní neuchránil ani všechen ten sport? Co se pak má stát se mnou? Raději na to nemyslet. Fakt, že ho takhle namaskovali, si nepřipouštím. Kdo by měl zájem na tom, aby táta nějaké osmileté holčičky vypadal jako zombie..? Pocitově procenta dolů. Ale klidně bych za to i naděloval, pokud by ten film byl poctivej jako Jean Claudovy vrásky, jenomže on byl tak jednoduše přímočarej, ta jeho postava tak ochotně spolupracovala s policajtama, že se mi to nechtělo líbit. A možná jsem dnes jen neměl náladu na takovou depku. Když byl JCVD mladík, tak bylo všechno tak jednoduchý a samozřejmý a najednou se mám smířit s tím, že v zájmu uspokojení nejnutnějších potřeb musí jeho postava vzít sebehorší job a nechat se kvůli němu mlátit hlava nehlava, protože jinak ani nezaplatí dceři školu. Mi prostě nesedlo to JCVD poraženectví. Míval jsem ho rád jako vítěze. ()

• V lednu bylo oznámeno, že se natáčení uskuteční v Dinantu v Belgii. Produkce však namítala, že místa neodpovídají očekáváním výroby. Nakonec se natáčelo v Namur, jiném městě ve Valonském regionu. (Nathaniell)