Fušigi na Somera-čan

• Japonsko Fushigi na Somera-chan (viac)
Promo

Toto krátké anime přináší příběhy ze života mladé dívky Somery Nonomoto, která ovládá zvláštní a neporazitelné magické bojové umění známé jako "Nonomoto Mahou-ken". (Jeoffrey)

Promo

Jeoffrey

Fushigi na Somera-chan je dílo, které dokázalo absurdní humor dotáhnout na opravdu velmi slušný level. Každá episoda začíná velmi zajímavými informacemi o velmi zajímavém živočichovi jménem Menoussoue. Pokud by vás zajímalo co je tohle zvířátko vlastně zač, jak je důležité pro příběh a proč by vás vlastně mělo zajímat pak se nebojte - Nedozvíte se to! Poté se po poměrně trhlé znělce seznámíte se Somerou, její sestrou a jejími kamarádkami a jejich opravdu velmi neobvyklými příběhy. Tyto jsou zpravidla episodickou koláží s nejrůznějšími opravdu velmi absurdními a totálně ulítlými pointami, které mě někdy slušně pobavily, jindy totálně zasekaly a občas jsem měl chuť mlátit hlavou do stolu nad jejich hloupostí. Zkrátka viděl jsem opravdu jen velmi málo větších kravin, než kolik se jich vešlo do takhle krátkého anime, ale světe div se, ono mě to nenudilo, nepohoršovalo ani neštvalo... Co je zajímavější, já se bavil! Nakonec vždy zpravidla přišel naprosto šílený různě obměňovaný ending, který se mi ale také hodně líbil a já se na něj každý díl těšil... Animace by dle obecných měřítek měla být asi také docela špatná, ale - mě se líbila. Takže pochopím každého, kdo řekne že je to děsné, pochopím každého kdo řekne že je ta největší blbost na světě, ale a to je na tom všem nejvíce absurdní, mě se to prostě stejně bude líbit. 7,5/10 ()