JK Meshi!

Promo
Japonsko, (2015–2016), 1 h 18 min (Minutáž: 3 min)

Rozumem velmi prostá Igarashi Ruriko, vnadami a inteligencí obdařená Asahina Ryouka a v kuchyni poměrně zdatná Saeki Reina. Tři kamarádky a spolužačky v jednom, které si často lámou hlavu nad svým životem, ale ještě častěji nad učením. Toto krátké anime, plné jídla a základních vědomostí z klasických školních předmětů, nahlíží do pastelového světa současných japonských středoškolaček, plného typicky dívčích záležitostí. (EMIA)

Promo

Jeoffrey

Tak je určitě chválihodné, že chtějí autoři ukázat levné a jednoduché recepty, které zvládne opravdu každý. Taková japonská a pro mě lépe sledovatelná verze Ládi Hrušky. Bohužel animace je dle mého velmi slabá a humor je velmi jednoduchý, skoro až dětský, takže žádné opravdu výrazné pobavení se nedostavilo. Na druhou stranu mě vcelku zaujalo, jak nám autoři tyto nedostatky vcelku nenásilně a docela i vtipně a originálně vysvětlily v 10. episodě. Nízký rozpočet chápu a je to opravdu neskutečně vidět, hlavně v pohybu postav. Roztomilost nám má zajistit chibi verze jednotlivých děvčátek, ale na mě to působí tak z poloviny. Nepřijde mi roztomilé to chibi, ale spíš to jak se jednotlivé chibi postavy pohybují. Z charakterů se mi líbí asi jen Ruriko, která je místy zajímavě praštěná, i když je opět vcelku smutné, že tento její potenciál nedokáží naplno využít a tak třeba vtip o Neandrtálci zaznívá mnohem častěji, než by bylo zdrávo a jak se říká "Opakovaný vtip přestává být vtipem". Recepty působí opravdu velmi jednoduše a je pravda, že podle těch pár kroků, co k přípravě jídla vedou by to zvládl asi každý. Stejně tak je pravdivé, že tohle není příliš o gastronomii a že kdybych si něco takového připravil doma a předhodil to nějakému "kulináři" úrovni Zdeňka Polreicha, tak bych asi se zdravou kůží nevyvázl... Přesto ovšem nemůžu říct, že by to bylo to nejhorší anime letošní zimní sezóny, jak tomu napovídají raitingy ovšem žádná "pecka" jak se nám snaží namluvit děvčátka při sledování "JC Meshi" to také rozhodně není. Ale sledovat to mi nijak výrazně nevadilo a těch pár minutek tomu nemám problém obětovat, ale na víc jak na 2* to prostě nevidím. 4/10 ()