Pete St. John je tiskový mluvčí - špičkový expert na sdělovací prostředky, který vám dokáže přinést slávu a vliv - nebo vás o ně připravit. Umí se pohybovat ve světě, kde patří největší moc tomu, kdo umí nejlépe lhát. Všechno je pro něj hra. Hra s největšími výhrami i prohrami. Ale existují lidé, pro které tato hra znamená rozdíl mezi životem a smrtí. Pete je pro ně nebezpečný. A oni nemají nebezpečí rádi. Moc je fascinující thriller o špinavém světě americké politiky. (Guild Home Video)

Snorlax

Značně nepřehledný film o něčem, co mohlo být objevné v osmdesátých letech, ale dnes již asi nikoho neosloví, natož aby to někoho překvapilo. V hlavní roli se promenuje slizký Gere s vouskem sňatkového podvodníka, což z něj dělá postavu naprosto nekoukatelnou. Všechny ženské postavy jsou natolik fádní, že splývají v jednu. Až na paní senátorovou v podání fatálně přehrávající Straightové, jejíž scéna „jsem zloduch" zajisté vejde do dějin kinematografie jako zářný příklad toho, jak ne. Takže jedinými zajímavými jsou Hackman v roli žoviálního opilce a Washington v roli hlavního padoucha. Což je žalostně málo, neboť oba jsou před kamerou velmi sporadicky. ()

Padme_Anakin

Nahlédnutí do zákulisí politických kampaní, předvolebních bojů a celkově americké politiky není vůbec špatné. Kde jsou peníze a moc, tam jsou neodmyslitelně lži a korupce. Potěšila mě účast Denzela Washingtona, dobře se mi na něj koukalo, no a samozřejmě Gene Hackman, jak měl naváto a vypadl z letadla, bavila jsem se.. Douška na závěr.. Benny Goodman je král, tak ať dál zní Sing, sing, sing.. ()

dakarin

Mladí Richard Gere a Denzel Washington a lehce zrající Gene Hackman pohromadě - co chtít více. Výborný začátek nám sice trochu zabředne v jisté nepřehlednosti a film postupně ztrácí švih, ale herecké výkony a výborná kamera a střih to podrží. Závěrečná oslava nových trendů ve stylu "Yes we can" či "We can do it" u mě nedokázala plně pokazit celkový dojem. Lumet hold řešil rád těžká témata a přinášel novátorské šokující pohledy ;-) ()

MickeyStuma

Úspěšný a bezohledný stratég politické kampaně Petr St. John, kterého si střihl Richard Gere, se ujímá svého úkolu a poprvé zapřemýšlí, zda jsou jeho praktiky ospravedlnitelné. Příběh z pozadí politiky během voleb, o čemž obyčejní lidé nemají ani představu, co všechno se tam děje. Striktně se tu odhaluje taktika, metoda a smyšlení strategie kampaně v rámci co největší manipulativnosti v zájmu vytvoření co nejpozitivnějšího obrazu kandidáta ve volbách. V určitých aspektech se samozřejmě zase až tak moc netlačí na pilu a nebere se to zase až tak moc vážně. Spíše se do děje začleňuje i určitá politická satira. Vlastně není ani divů, někdo by mohl i poznat, být pohoršen a třeba se i s tvůrci soudit. Snímek je to převážně konverzační, ale že by nějak po divácké stránce bavilo se říct také nedá. Snímek si užijí snad jen ti, co se o politiku zajímají. ()

Martin741

Spinavy svet US politiky - presne o tomto je tento film - a poriadne nudny. Ako pise Snorlax, este v 80s to mohlo byt zaujimave a podnetne, dnes je nuda a "vopruz". Nikdy som nemal rad Richarda Gere, a tu ukazal, ze je to len priemerny herec, ktory nezahra to, co povedzme Orson Welles, ne, ne. Nemal na to herecky. DEnzel Florida a Gene Hackman boli zbytocni tuna . 30 % ()