Tau

Mladá atraktivní žena Julie (Maika Monroe) si přivydělává bokem na studia. Žije sama, nikoho nemá, a tak se jedné noci ztratí. Kdo bude hledat někoho, koho ani nemá kdo postrádat? Toho přesně využívá Alex (Ed Skrein), který unáší lidi pro svůj experiment. Jenže Julie se jen tak lehce nevzdává a za každou cenu bojuje proti technologii zítřka. Jenže není to tak jednoduché, jak si zprvu myslela. "Tau" je počítačem budoucnosti... (Rodriguez)

darkrobyk

Komorní drama pro dva a umělou inteligenci k tomu. Vymazlený futuristický vizuál - skvělé interiéry a robot + hudba vytvářejí fajnovou atmosféru. Alex je chladná svině, co jde ke svému cíli doslova přes mrtvoly, a tak Julie postupně pochopí, že cesta z vězení vede jen v pytli na mrtvoly. Napínavý příběh si vystačí s minimem a dovedu si ho klidně představit jako divadelní hru. Julie by ve skutečnosti asi moc šancí neměla, jenže egoistický Alex ji hrubě podceňuje. A pak, kamarádit se s Tau byl velmi chytrý tah. Rozumím tomu, že film zaujme spíše menšinové publikum, já byl spokojen. ()

honajz

Strašně nudná, nudná, nudná, nudná komorní sci-fi, kde nic nedává smysl. Pseudofilozofické plky jako Ex Machina, podobně stavěný scénář, podobně hloupoučké dialogy jako z knihy Existenciální filozofie snadno a rychle pro čtenáře komiksů a Bravíčka. "Mám jméno, jsem osoba!" - "Musíš se o sebe umět postarat sám a vyvíjet se!" Ufff. Nelogičnosti - holka s nadprůměrně vysokým IQ, která chce studovat místní FAMU si vydělává jako šlapka a kapsářka? Wtf? A kde se naučila ty bojové techniky?A ten stroj je vážně tak blbý, že mu stačí povídat pohádky? Když spojuje telekonference, není na žádné venkovní světové síti? A ten vědec se vlastně celou dobu snažil o co? Převést vědomí Julie do Tau? A toho pak chtěl jak předvést, když byl vázaný na barák? Atd., atd. Ani ty triky nevypadaly moc extra. Už jsem se zmiňoval, že je to utahané a nudné? ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Nebyla to úplně blbost...začátek sice "tajemný", ale pak sledujete 50 minut stockholmský syndrom mezi ženskou a počítačem. Chyběl tomu nějaký "wau" efekt. +++ SPOILER 20ti slovy: Týpek unese ženskou, aby řešila hlavolamy ve futuristickém domě, ovládaným Tauem (UI). S Tauem se skamarádí, zabije věznitele, zničí dům a jdou do světa. ()

JASON_X

Představuju si, že režisér mohl vést se svým štábem před natáčením podobný rozhovor: "No, myslím že vizuálně bude ten film fakt hodně hezkej, ten bejvák bude udělanej dost pěkně. Ale to taky bude jeho jediný pozitivum, mám v plánu pořádně nasrat každýho blbýho křena, kterej se na něj bude zvědavě těšit. Místo pořádnýho scífka totiž kaštani dostanou hezky infantilní, středoproudovou, červenoknihovní břečku, cha! Teď jenom přemejšlím, jak ho dokurvit ještě víc, tohle se mi zdá málo..." "Hele rejžo, no a co obsadit do hlavní role nějakou pořádnou tlamu? No napadla mě zrovinka ta Majka Mo... Mo... Moreau nebo jak..." "Ty vole to vubec nejni blbej nápad, dyk ta má z některejch úhlů tak ukrutnou držku, že vypadá jako dovopravdická dowňačka... i když má teda docela dobrou prdel... super návrh čéče!" "No a toho domácího compa necháme namluvit nějakou starou vyšeptalou afektovanou buznou, co?" "Oukej, souhlas. A to by v tom byl čert, aby tomu pak někdo normální dal na ČSFD víc než tři hvězdy... Ale teď pauza, musim na hajzl." A ano, opravdu, povedlo se, jedná se vskutku o ukázkově senilní moralizující pseudoscífko pro svíčkový baby plný patosu a mainstreamových klišé, pojednávající o tom, jak jedna vylízaná barová pološtětka přelstí geniálního a šíleného vědce, polidští centrální mozek lidstva a přepere bojovýho robota. Bravo rejžo, fakt nechutně sentimentální srajda, i když estetická. ()

JohnCZ

Jestli něco Netflix svého času uměl, tak to byla tahle malá, úsporná, ale vizuálně hezky esteticky vypadající sci-fíčka. Tau sice nepatří mezi ty nejlepší kousky a co scénáře ani zdaleka nevyužívá potenciálu námětu, ale film zpracovává mou oblíbenou tématiku a AI s charismatickým hlasem Garyho Oldmana rozhodně není k zahození, stejně jako vždy parádní hudba Beara McCrearyho. ()