Kde se země chvěje

• USA Earthquake Bird (viac)

V Tokiu 80. let se odehrává příběh milostného trojúhelníku. Záhadná bývalá emigrantka je obviněna z vraždy svojí kamarádky, která měla vztah s místním fotografem. (Netflix)

Garson

Mysteriózní romantický thriller s Alicií Vikander kterou jsem nikdy moc nemusel,protože je nemastná,neslaná jako Alena Mihulová v Kachyňově filmu Sestřičky,ale také asi proto,že hrála Laru Croft a pokoušela se trumfnout Angelinu Jolie.Film KDE SE ZEMĚ CHVĚJE bych doporučil hlavně milovníkům Japonska které je tu vyobrazeno dokonale i s několika zemětřeseními.Zde žije Lucy(Alicia Vikander),která pracuje jako překladatelka.Jednou jí na ulici vyfotí Japonec Teiji se kterým naváže kontakt a začnou spolu chodit.Do jejího milostného vztahu se přimíchá turistka Lily která se s Lucy zpřátelí,ale bohužel začne flirtovat i s Teijim a z Lucy se tak nechtěně stává páté kolo u vozu v tomto milostném trojúhelníku.Lily zmizí a Lucy je vyšetřována z jejího zmizení.Lucy objeví v bytě u Teijiho fotku mrtvé Lily a Teiji se pokusí Lucy v jejím bytě uškrtit,ale ona ho v sebeobraně zabije.Tento film je něčím velmi zvláštní a působí na mě jako taková křižovatka života,prostě je to procítěný thriller nad kterým se divák hluboce zamyslí. ()

Padme_Anakin

Kde se země chvěje, tam je Alicia Vikander, no a kde je Alicia Vikander, tam se já tetelím blahem. Tahle okouzlující švédská herečka vytrvale otřásá mou topkou a film od filmu mě utvrzuje v tom, že ji do té své desítky nějak propašovat musím. V roli introvertní Lucy působí křehce, půvabně a tak trochu podivínsky, žije v Tokiu, pracuje jako překladatelka a z jejího osamělého bytí ji vytrhne setkání s místním fotografem... Líné tempo mi přišlo vhod, vyprávění životního příběhu skrze vzpomínky se mi zamlouvalo a to lehounké mysteriózno mi sedlo. U mě spokojenost. ()

Flipnic-RE

Celej můj úžasnej dojem z filmu plnila prostě Vikanderová. Já si prostě nepomůžu, ona je prostě můj typ. A skvěle hrála zamilovanou mladou ženskou. To se mi líbilo, jak tu zamilovanost dokázala vším, doslova celým tělem, perfektně zahrát. A pak tu jistou vnitřní narušenost z toho, co se jí děje. Jinak v tom nic hlubokýho není, jde to dost od nikud nikam, ale jak jsem už psal ... Alicia... hhmmm ;-)) ()

novoten

Náznaků k parádnímu mysterióznímu dramatu bylo hodně, ale do cíle se nakonec úspěšně nedotáhl ani jeden. Lákání na kulturní rozdíly vyzní až falešně, tuhnoucí trojúhelník se rozřeší v jediné scéně a u pointy jsem měl pocit, že se Westmoreland u scénáře vztekal natolik, že ho zakončil nejbanálněji, co to šlo. Smutná škoda, vzhledem k tomu, že Alicia i Riley jsou obě fascinující přesně v té náladové rovině, kterou bych od nich čekal a nejjednodušší narážku dokážou rozehrát k zbláznění skvěle. ()

Malarkey

Bylo mi jako kdybych sledoval film podle scénáře Haruki Murakamiho. A nutno dodat, že jsem celou dobu přemýšlel, jestli za to může to Japonsko jako takové, nebo jestli byl záměr příběh vyprávět v duchu magického realismu. Jenže problém byl, že to nemělo pořádnou pointu, hrozně dlouho jsem si říkal, že vlastně nevím co se v tom filmu vlastně děje. Jediný důvod, proč jsem na film koukal a dokoukal jej, byla vlastně ve výsledku Alicia Vikander, která byla (a je) DOKONALÁ...plus ta její japonština! ()

• Vo filme je spomenuté, že po zemetrasení prichádza vták, ktorý spieva. V skutočnosti je to mýtus. (megajalec)