Zelenáč

USA, (2018–2024), 85 h 14 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

Alexi Hawley

Hudba:

Jordan Gagne

Nathan Fillion, Alyssa Diaz, Richard T. Jones, Titus Makin Jr., Melissa O'Neil, Eric Winter, Mekia Cox, Mercedes Mason, Shawn Ashmore, Ali Larter (viac)

Začať odznova nie je jednoduché, najmä ak pochádzate z malého mestečka ako John Nolan, ktorý si po životnom zvrate chce splniť sen a stať sa policajným dôstojníkom v Los Angeles. Jeho rozhodnutie však niektorí nadriadení prijali skepticky, pretože ho považujú za chodiacu krízu stredného veku. Ak nedokáže udržať krok s mladými policajtmi a zločincami, riskuje životy mnohých, vrátane vlastného. Pokiaľ však dokáže využiť svoje životné skúsenosti, odhodlanie a zmysel pre humor, môže začať žiť úplne novú kapitolu svojho života. (TV JOJ)

Recenzie používateľa EricNor k tomuto seriálu (45)

Zelenáč (2018)

Bavi me to. Takova lepe natocena Policie v akci 😁. Vic se mi líbí ty obycejnejsi dily, prestrelky M16 versus pistolky neberu. Policajti jsou vesmes sympataci. Nejvic me mrzi, ze policajt Tim nezustal tim tvrdym hajzlem, jak vypadal na zacatku, ale vyklubal se z neho ten nejvetsi citlivka a mekota. Neni tam zadna diverze, zustali jen hodnoucky milackove. ()

Dopad (2019) (S02E01)

Nathan znatelne zhubnul behem cca deseti minut. ()

Bojovníci a strážcovia (2019) (S02E04)

Nova holka vypada na pekny cislo. Bohuzel citlivkovy konec to cely zazdil. ()

Bod zlomu (2019) (S02E09)

Velká pohoda. Žádná velká akce. Tyhle díly mám nejradši. Hodnocení v rámi série. ()

Nočná hliadka (2020) (S02E16)

Had byla nejedovatá korálovka, která je na první pohled zaměnitelná s korálovcem, který má ovšem jinak poskládané barvy. ()

Dôsledky (2021) (S03E01)

Konečně se vrací můj oblíbený seriál. Navazujeme přesně, kde skončila minulá řada. Čekal jsem jiný vývoj, ale i takhle je to dobře. Tvůrci si vytvořili motiv, který se potáhne celou třetí řadou a já se těším. Nathan zase o kus zestárnul, ale to se děje každému z nás. ()

Spravodlivosť (2021) (S03E02)

Tenhle díl se veze na vlně BLM. Je to sice jen tak zlehka, ale prostupuje to celou epizodu. A máme i zaujatého policistu, který se v dalších dílech zřejmě pěkně vyvrbí. Na Alysse Diaz je už hodně vidět těhotenství, ačkoliv se kamera hodně snaží to skrývat. Musím říct, že během epizody pořád něco zajímavého děje a uteklo to hrozně rychle. A v jednom momentu jsem se hodně nahlas smál a nebylo to, kde tvůrci zamýšleli. ()

Rodinné putá (2021) (S03E03)

Ze Zelenáče se stává neskutečná BLM agitka. Chápu, že je to téma, ale nemuseli by to tak násilně tlačit a postavit na tom už druhý díl za sebou. Navíc je to podáno tak, že to působí směšně. Postava Brandona Routha, který hraje hatera barevných působí jako karikatura a ne plnohodnotná postava - kupodivu se proti němu všichni ti správňáci okamžitě vymezili, aniž by ho jakkoliv znali. Zřejmě jim napověděl jejich neomylný morální radar. Ať se tvůrci problematice BLM klidně věnují, ale postavit na tom celou sérii? ()

Sabotáž (2021) (S03E04)

Silene moralni poselstvi od mensin, zen atd. Porad mam ten serial rad, ale to neustale kazani a nerealne svatouskovstvi kohokoliv jinehi nez bileho to hrozne kazi. ()

Vysoké riziko (2021) (S03E05)

Oproti minulým dílům se to o kousek zlepšilo. Ale vydávat záškodnictví, lež a přetvářku za hrdinství? Doufám, že tahle linie tímto skončí a vrátíme se tam, kde byly první dvě řady. A posledních deset minut je fakt zblití, nejen že to nedává moc smysl, ale ten ubulenej konec si mohli odpustit - asi to je tím, že to režírovala ženská. Hodnocení ignoruje posledních cca deset minut, jinak by to bylo tak za dvě hvězdy. ()

Krst ohňom (2021) (S03E06)

To je tak strašný. Kázání, kázání, kázání, menšiny, ženy, BLM. Co se to kurva stalo s mým seriálem? Ženy jsou nejlepší - i nejlepší policistky, muži, zvláště bílí muži jsou maximálně průměrní. Ženy vychvalují ženský přístup k případům a přitom se víceméně chovají jak chlapy. Následují SPOILERY: Další zajímavost je - a platí to téměř pro celou sérii, že všichni zločinci jsou běloši nebo v tomto případě asiati - ono by to asi uráželo černochy. V černé čtvrti někdo napadne černocha, ale je to kupodivu běloch, který tam bydlí a na rozdíl od těch všech skvělých, uhlazených černochů, kteří se vzorně starají o rodinu a v pracovní době jsou všichni doma, je to špinavé prase(opravdu). Scénář je tentokrát hodně špatný(totální béčko), hlavně co se týká linie s tajnou operací, kde všichni hrají vážně špatně a dialogy jsou klišé na druhou. Když si uvědomím, že krátce předtím Nolan s Harperovu zatkli chlapa, co předstíral, že je tajný polda, kvůli tomu, že se choval jak ve filmu, tak při následné tajné operaci se holky chovají jak ve špatném filmu a nic se neděje. Skoro mám pocit, že to tvůrci dělají schválně a snaží se o jakýsi absurdní humor, který postřehne jen pozorný divák. ()

Skutočný zločin (2021) (S03E07)

Tohle se opět nepovedlo. Podivný experiment ve vyprávění. Tentokrát žádné BLM ani hnutí za práva žen, jen nějaký trans moderátor. Takhle nudnou epizodu jsme v Rookiem ještě neměli. Pritom ta zapletka je zajimava a kdyby vyuzili standardní vypraveci postupy, bylo by to skvele. Pravdepodobne to natáčeli v rezimu covid, tak aby se nemuseli herci potkavat. ()

Unesené bábätko (2021) (S03E09)

Slabší než minulý díl, ale zajímavé. Jen nechápu, proč z Chenové udělali takového nechutného spratka. ()

Svadobný svedok (2021) (S03E10)

Velmi pěkný díl. Všechny dějové linky jsou zajímavé. Nechybí vtip. Opět neexistují černí zločinci. ()

Nová krv (2021) (S03E11)

Ubohy dil. Krome sexy Mekie nic zajímavého. Zvyšují o hvězdu. Přece jen se na to dá koukat. Některé pasáže jsou směšné až jsem si tukal na čelo, proč takhle. Konkrétně beruška a nesmyslný ozbrojený útok na aktivistku. Škoda, že se nová postava ani neohrála, protože by se z ní dalo dost vytěžit. Třeba se vrátí. ()

Statočné srdce (2021) (S03E12)

Zapletka je docela ok, ale scenar psalo nejake dite odkojene telenovelami. Je to uknourane, postavy pronaseji totalne smesne dialogy, co vubec k postavam nesedi. Herecke vykony hostujicich hercu jsou taky priserne, konkretne Abigail, kterou vyhrabali ani nevim kde a La Fiera. Naopak potesila Kustka, jejiz vykon je civilni a uveritelny. Kam se to ritis Rookie? Kazdopadne jeste dva dily do konce serie a pak ocekavam, ze serial bude zrusen. ()

Trojitá hra (2021) (S03E13)

Zacalo to dobre, ale opet se zacla resit rasova agenda, ktera cely serial kazi. Dalsiho problemu hsem si vsiml az v poslednich dilech. Kdyz herci chteji hrat, tak jim to vubec nejde. Pokud maji vyjadrit nejake emoce jinak nez mezi radky dialogu jsou prkenni a neuveritelni v tom spatnem slova smyslu. Nektere sceny mi prisly vylozene hloupe az trapne, konkretne prerod Lucy na undercover agentku a vsechno okolo toho. Procetl jsem web a dalsi rada zrejme bude, protoze cisla, ktera rozhoduji jsou pozitivni. ()

Na hrane (2021) (S03E14)

Dustojne zakonceni třetí rady. Lucy Chen jde do utajeni a Nolan si nasel novou holku nebo spis ona si nasla jeho. Myslim, ze Smitty by mel dostat vetsi prostor. Na konci clifhanger, coz nemusi nic vypovidat o tom, ze dalsi rada bude. ()

Život a smrt (2021) (S04E01)

Hodne naivni scenar. Zkratkovite, prospelo by tomu rozdeleni na dva dily. Smisene pocity a kvalit prvnich dvou rad to nedosahuje. ()