Manifest

• USA Manifest
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2018–2023), 45 h 17 min (Minutáž: 40–50 min)

Tvorcovia:

Jeff Rake

Hudba:

Danny Lux

Josh Dallas, Melissa Roxburgh, J.R. Ramirez, Athena Karkanis, Luna Blaise, Parveen Kaur, Joel de la Fuente, Curtiss Cook, Richard Topol, Mugga, Jack Messina (viac)

Pri zaoceánskom lete dôjde k nevysvetliteľnému zmiznutiu lietadla, ktoré sa znovu objaví o 5 rokov neskôr, kedy sa už všetci dávno zmierili s jeho stratou. Kým cestujúci v lietadle strávili len pár hodín, na svete medzitým ubehlo niekoľko rokov... Keď let číslo 828 spoločnosti Montego bezpečne pristál po turbulentnom, no rutinnom lete, posádke a pasažierom spadol kameň zo srdca. Napriek tomu však v priebehu tých niekoľkých hodín v lietadle ubehlo na svete päť rokov a priatelia, rodiny aj kolegovia cestujúcich dávno oplakali ich stratu, vzdali sa nádeje a posunuli sa v živote ďalej. Kým stanú tvárou v tvár nemožnému, všetci teraz dostanú druhú šancu. Akonáhle však ich nová realita získa jasnejšie obrysy, objaví sa ďaleko väčšia záhada a niektorí z pasažierov si čoskoro uvedomia, že sú možno predurčení k oveľa významnejším veciam, než si kedy vôbec dokázali predstaviť. (TV Dajto)

T2

Rozpočet $-miliónov║ Úvod a samotný nápad zaujímavý ale postupom času sa to nedokáže nejako ráznejšie odlepiť od zeme a až moc to začne stagnovať. /55%/ ()

misterz

Zatiaľ tak na hrane priemernosti a nadpriemeru. Rozhodne sa tu podarilo nastoliť zaujímavé otázky a slušný pocit mysterióznosti. Tak trošku som dúfal, že sa na konci prvej série dozvieme viac o tých volaniach a pod... no nestalo sa. Asi v tej ďalšej. V každom prípade do druhej série pôjdem, konečné hodnotenie totiž bude záležať práve od pointy a ako sa to celé vysvetlí. Či sa to pretaví do niečoho zaujímavého, alebo len do nejakej banálnej koniny. 69/100 ()

liskam

Hodnotím po shlédnutí části  první řady... Proč už teď....?  Protože vím co napsat.  Tenhle seriál není žádná " Bomba , WoW, Top" věc že kterého si všichni sednou na zadek.  Tohle je za mě komorní rodinné sci-fi drama. Který je v podstatě dokonale vyroben. Od castingu  po střih. A mě v dnešní zdigitalozované době, kdy se točí filmy (godzila, Kong, transformers, pacific rim, jurrasic world) právě jen pro Wow a Aaach efekt, tenhle  počin neuvěřitelně sedí. Ale uvidíme dále.  Snad to scénáristé neposerou:) 5* 92% ()

Anderton

Možno je Manifest "béčkový" Lost pre menej sústredených divákov a navyše obľubujúcich nejakú tu melodrámu ako šľahačku na vrchole torty, ale na rozdiel od mnohých mystery seriálov hrá s divákmi férovú hru a na pokladané otázky dáva odpovede. Kto je naladený na správnu vlnu a má podobné seriály rád, nevadí mu riešenie nášho bytia prostredníctvom náboženských fráz a ani prepletanie vedy s niečím nadprirodzeným, tak sa rád stratí so všetkými pasažiermi letu 828 na niekoľko sezón v atmosfére a stratosfére totálneho mysteriózna. Osobne som rád, že sa až zas tak opatrne nechodí celý čas okolo horúcej kaše a karty (doslovne aj metaforicky) sa vykladajú na stôl priebežne a na konci sa vyloží z rukávu aj niekoľko es. ()

Happens

Tak to byly herecké výkony a la seriál z devadesátek. Předminulého století ale. Ha ha. No logika věci, epika, atmosféra, vše bylo tak mocně špatné, že nevím, co se stalo za havárii režisérům, ale chtělo by to místo točení filmů o leteckém zmizení a údělu osudu jít nakupovat třeba. A koupit lepidlo třeba. A přilepit se ke zdi. Třeba. ()

Chrustyn

Zajímavá myšlenka, nezajímavý seriál. Vzdal jsem to po čtyřech dílech, které nikam nasměrovali a celkově seriál působil, jak z devadesátek, což není, vzhledem ke konkurenci, pochvala. ()

Morholt

Pět let po svém zmizení přistane v New Yorku let číslo 828. Jeho pasažéry pak čeká nejen složitá aklimatizace, ale i zájem vládních organizací či různých pomatenců a zároveň někteří z nich musí čelit ne úplně jasným vizím. Asi nejzajímavější a nejsilnější je seriál ve chvílích, kdy se hlavní hrdinové vrací do svých životů, protože jejich blízcí je už pohřbili a všechny teď čeká složité vypořádávání se s novou situací. To se mi líbilo a je škoda, že tomu tvůrci nedalli víc prostoru. Nic bych neměl ani proti tajným službám, které do toho prostě musely být zamíchány. Horší je to s onou nadpřirozenou stránkou věci. Dokud své vize jedna z hrdinek používá při policejní práci, tak je to ještě oukej, ale jakmile přijde snaha hledat v tom všem nějaký vzorec, nastává scénáristická bezradnost. Jako problém vidím i to, že tu není žádná nápověda, které byse mohl divák chytit a která by dala prostor alespoň k nějakým spekulacím. Nciméně konec dává jakous takous naději, tak uvidíme v případné druhé řadě. Co se herců týče, tak se sice nejedná o žádnou oscariádu, ale zase tu nenarazíte na vyloženě nesympatický ksicht. 70% ()

sofiapetra

Stala se z toho moje srdcovka, takže musím dát plnou palbu. Po dvou sériích už ty milé, hodné a sympatické lidi beru jako rodinu. A pořád mě to baví, ačkoliv těch dílů na jedno brdo je trochu moc, o tom žádná. Proto samozřejmě chápu, že na to spousta lidí nemá trpělivost. A taky je jasné, že autoři asi ještě stále netuší, jak to důstojně a aspoň trochu logicky ukončit, což je prostě klasický problém všech těchto extra mysteriózních a překombinovaných pohádeček. ()

Havaj8

Můžu říct, že jsem se těšil na něco podobnýho jako LOST. Prvních 10 minut mě přesvědčilo o tom, že to se ztroskotáním nemá nic společnýho, ale i tak mě to zaujalo. Nápad úžasnej, hned si člověk musí uvědomit, co by v tý situaci dělal a hlavně jak je to možný. V průběhu dílů se to začalo vyhrocovat tím posláním. Ale bohužel vyvstalo až příliš otázek a minimum odpovědí. Když už se blížil konec řady, tak jsem čekal aspoň něco málo, kdyby nám řekli, nic. To bylo největší zklamání celý řady. Ale i tak herci neokoukaný, celkem slušný, dobře vymakaný řešení těch osobních problémů, to mi přišlo dost realistický. Ale jako kdyby sami scénaristi se do toho zamotali a nevěděli kudy kam. Druhý řadě dám určitě šanci, ale chci odpovědi. ()

M.i.k.e

promarněný potenciál...nejlepší byly první 2-3 díly,kdy nebylo jasné o co jde a vypadalo to podobně zajímavě jako kdysi 4400.Bohužel pak ale začali tvůrci hodně tápat ve chvílích kdy se tomu všemu snažili dát nějaký rádoby záhadný základ a vzorec.Samozřejmě nechybí nějaké ty vztahové telenovelácké veletoče.Finále sice nebylo úplný průšvih,ale že by mě nějak extra uzemnilo se říct nedá...60% ()

Sammya

Co si budem, kdyby v seriálu nebyl Josh Dallas, možná bych ho nedokoukala, zvlášť po tom, co se z toho stala náboženská fantasy :D Ale vlastně to nebylo špatné a konec se mi celkem líbil. ()

fabecc1222

Tak to vypadá, že po třech řadách Manifest dolétal.... Manifest tak pro mě zůstane seriál, který měl jeden z největších potenciálů, ale totálně ho promrhal. Úvodní informace lákali na nové "Ztraceni", ale je třeba si přiznat, že Manifest je vesměs hlavně obyčejnou vztahovkou, obohacenou o občasný sci-fi prvek řešení případu letu 828. EDIT 2023: Tak nakonec ještě Netflix stihl seriál zachránit pro jeho zdárné ukončení v podobě další řady, která byla vlastně dvěma řadami, ale z nějakého důvodu to byla jedna řada rozdělená na dvě poloviny. Ta vznikla, aby mohli tvůrci dovézt seriál k plánovanému konci, který se řadí mezi ty, kdy vám vlastně sledování celého seriálu zpětně příjde jako zbytečnost. ()

keoma26

Postupem casu uz trochu ubijejici zazitek, ubira tomu nejen "televizni" produkce, kde i sceny z exterieru pusobi jako nataceny ve studiu, ale hlavne ty umely emoce, ktere ze sebe dostavaji herci, namisto aby byly citit z jejich postav... Treba Zpritomneli nesou po vsech strankach uplne jinej naboj. ()

Lisabellla

Tak tohle je parádní myšlenka! Partička lidí odletí do doby plus pět let. Hrozně se mi líbí zpracování tématu, kdy jeden ze dvou žije pět let den za dnem a po pěti letech se vrátí druhý ze dvou, pro kterého to bylo pět hodin. Zprvu nepochopitelné vztahy mezi milenci, manželi, sourozenci začnou po čase dávat smysl a musím uznat, že perfektně propracované citové rozpoložení a zvládnutý charakter postav, diváka vtáhne do děje myšlenkou, jak by se zachoval on a jaké řešení je vlastně to správné a komu by měl nakonec fandit. Veliká škoda té divné dějové linky, kdy nevysvětlitelné hlasy a frustrující chování dohání postavy k zaostalosti. ()

misstake

Uspávači hadů se rozhodli natočit variaci na "Ztracené". Bohužel po 4 dílech musím říct, že se jim to nepovedlo. Nic se neděje, atmosféra se nebuduje, záhadnost člověka přestane zajímat, postavy jsou taky nezajímavé. Není tam nic kulervoucího, žádné wtf, nic zvláštního, chybí faktor divnosti. Všechno je fádní a nezáživné. Nejvíc nepochopitelné je, jak někdo mohl zabít takový parádní nápad, jako seriál má. ()

Gogo333

Takový mix Lost, The Event a 4400 a možná pár dalších kousků. Bohužel tomu narozdíl od jmenovaných chybí nějaké napětí a něco, čím by to zaujalo. Herecky prázdné, i když je tu pár známých tváří, zde mě nikdo nezaujal. Stále jsem čekal, kdy se to rozjede a i když tam občas byl náznak něčeho lepšího, tak jsem se spíše nudil. Nakonec je zázrak, že jsem to skoukl celý. 50% ()

mazadlo

Po čtyřech dílech - zajímavý nápad. Zpracování je otřesné. Makeup byl podle mě product placement - v tom případě bych ho dával i na oblečení. Takhle vyleštěné herce (co ještě k tomu hrají hodně špatně) jsem naposledy viděl v Krvavém pobřeží nebo Odpadlíkovi. CGI je hrozný - proč nemohli prostě "sochu" radši namaskovat herce, než jí udělat za pět padesát v malování. Zápletky podivné. Musíme být hodně inkognito protože po nás jde vláda a následně si řekneme všechno po telefonu nebo po emailech. WTF? Tohle fakt psal někdo na drogách. Nicméně ještě to asi další 4 díly vydržím, pokud se ale kvalita nezvedne půjdu s hvězdou dolů a nedokoukám to. ()

KM Phoenix odpad!

Nejprve má člověk pocit, že se jedná o velmi nepovedený projekt s ambicemi Lostů, ale s provedením Leteckých katastrof. Vzápětí přijdou pseudonáboženské bullshity doplněné kecy o předurčennosti a nevyhnutelnosti osudu. Ideologie je však dost nejednotná a často si protiřečí. Co však je docela konstantní je chování postav, v případech kdy sledují své "vyšší cíle" jde všechna morálka stranou a i ty "nejkladnější" postavy nemají problém s manipulací lidmi, jejich mučením či pokusy na nich a vlastně málokdy mají vůbec pochyby o tom že jednají naprosto v pořádku. V bežném ději pak působí předestřené situace neskutečně naivně či až orwellovsky dystopicky, za všechny je nejlepší příklad chování tajných služeb (v tomto případě NSA). Buď jsou tak naprosto neschopní, že nedokážou sledovat bandu amatérů (kteří jsou pro ně navíc zájmovou skupinou), když si volají přes své běžné osobní mobily, nebo jsou naopak tak schopní, že prakticky předvídají jejich kroky na několikrát dopředu. Špatnost tohoto seriálu pak stvrzuje to, že tyto postupy používají furt bezskrupulózně dokola, prostě podle toho jak se jim to zrovna hodí. Herecky je to prachmizerné, ale některé dialogy by měli problém věrohodně přednést i nejlepší shakespearovští herci. Zprvu jsem měl pocit, že by toto mohla být tak trochu taková guilty pleasure záležitost jako The 100, nebo Another Life a i přesto, že seriál má mnoho parametrů, které to splňují, tak toho hrozného balastu je tam až příliš aby si to mohl někdo regulérně užít. Závěrečná sezóna se tvářila, že přináší nový svěží přístup. To se však nestalo a i přes drobné kosmetické změny je to furt to samé, i když ten novodobý koncentrák, byl zajímavým vhledem do uvažovaní tvůrců (i když by mne zajímalo nakolik byl výsledek ovlivněn možnostmi rozpočtu). Každopádně, po shlédnutí tohoto skvostu se už nikdy nebudu smát technickému a hereckému provedení Leteckých katastrof, minimálně už ne tolik jako dřív. ()