Bývalý príslušník Navy SEAL Thomas Magnum (Jay Hernandez) žije v penzióne v luxusnom sídle Robin's Nest na Oahu, kde pracuje ako bezpečnostný poradca a odkiaľ vykonáva svoju hlavnú prácu súkromného detektíva. "Majordómkou" sídla je bývalá agentka MI:6 Juliet Higginsová, ktorá sa neustále snaží udržať Magnuma pod kontrolou. Magnumovými najlepšími priateľmi sú Theodore "TC" Calvin (Stephen Hill), bývalý pilot námornej helikoptéry, ktorý teraz ukazuje turistom Havaj z výšky, a Orville "Rick" Wright (Zachary Knighton), ktorý má ako prevádzkovateľ najfajnovejšieho nočného klubu na Oahu vždy tie najlepšie kontakty. Hoci Magnum neustále zasahuje aj do policajných vyšetrovaní, detektív Gordon Katsumoto (Tim Kang) si musí priznať, že s bývalým mariňákom si rozumie, dobre sa s ním spolupracuje a sú si v mnohom podobní viac, než si chcel spočiatku pripustiť. (TV JOJ)

Lacike

Nie je to zle, ma to celkom pohodovu atmosferu. Postavy su sympaticke. Akcne sceny su väcsinou renderovane, lebo dnes nestaci skocit z nejakej velkej budovy na zem, ale rovno z vesmiru. Jednotlive pripady ma prilis nebavili. Fak to stoji len na postavach, takze asi by som to nesledoval pravidelne rovnako ako som pravidelne nesledoval original, ale zapol by som si to len ak by som na to narazil v TV. A kedze TV uz nesledujem, tak ani tento serial si cielene nepustim. Tri diely mi uplne stacili. ()