Éra Supermanů

• USA Reign of the Supermen (viac)

Šest měsíců po smrti Supermana v Metropolis opět vzrůstá zločinnost. Lex Luthor představuje na tiskové konferenci nového Supermana, či spíše Superboye, klon, jak později zjistí Lois, vytvořený doktorem Donovanem z DNA Luthora a Clarka. Tiskovku ale přeruší vpád dalších tří Supermanů, jsou to Eradicator, Steel a Cyborg, kteří bojují mezi sebou. Cyborg pak navštíví Lois a přesvědčuje ji, že je skutečný Superman, jen má teď nějaké náhradní díly. Clarkovo tělo sice zmizelo, ale Lois mu nevěří. Rozhodne se zjistit, kdo jsou tito neznámí, proč tam jsou a jaké je jejich místo ve světě bez Kal-Ela.Metropolis napadnou démoni a zlikvidují Ligu spravedlnosti. Cyborg zachrání prezidentku a je prohlášen pravým Supermanem… (TV Nova)

Spiker01

Tentokrát o něco slabší kousek z animované divize Warner Bros, ale spíše příběhově. Jinak hezké navazání na loňský The Death of Superman opět od prověřeného Sama Liu, jenom mě zaujala absence Aquamana a že někteří členové Justice League neřeknou ani slovo, snad toho příště Darkseidovi řeknou více. ()

PKD

Jak jsem tak nějak podvědomě tušil,minimálně o třídu lepší,než Death of Superman. Je to opět ironie,že s masivní předlohou,která ve formě knihy má slušných 480str.! které prostě nenarvete do 80min. ani pokud byste se rozkrájeli, se to má tak, že mám raději Death of S.než World without S.a závěrečná Return of S. a u adaptace je to právě naopak. A dokonce mi ani zde nevadilo, že je děj opět velmi změněn a comicsem je jen zběžně inspirován, než že by zde šlo o přímou adaptaci. P.s.potitulková scéna, je fakt úlet. Tímto mažu předchozí film a nechám si jen tento. ()

Kothy

Další animák od Sama Liu, který se nijak výrazně neliší od těch ostatních. Navazuje na Smrt Supermana a působil na mě jako kombinace filmů Soudný den a JL: Válka. Přesto, že mě potěšila přítomnost Darkseida nebo Juscite League, sledovat nekonečné bitky dvou a více Supermanů moc zábava není, něco tomu chybělo. Snad se to příště povede líp. I tak se mi tu líbil Luthor a další známé DC postavy. Animáky pořád táhnou. "Ti ho sni zaživa." ()

Caszidy

Nedá se než souhlasit, že zápolení dopplegangerů o to, kdo je supermanovější Superman je vlastně daleko zábavnější a povedenější snímek, než předchozí The Death of Superman. Jako obvykle se zde zřejmě ředí předloha až do takřka čirého nálevu, nicméně i tak jde o slušně odsýpající podívanou, která jednoznačně pobaví víc, než řada hraných komiksových konkurentů (a o takovém Arrowerse už ani nemluvím). ()

Shakers

Dosť slabé oproti tomu, čo nám Sam Liu naservíroval v prvej časti. Neviem či to je jeho vinou, alebo príbehom, pretože Sam Liu je skúsený režisér takýchto DCčiek, no toto bolo dosť odbyte, bez zápalu, bez lepších scén, ktoré by strhli a ktoré predošlí diel mal. Odporúčam počkať si na po-titulkovú scénu. 70% - 3* ()

• Název filmu je inspirovaný krátkých příběhem „The Reign of the Superman“ z roku 1933 od tvůrců Jerry Siegel a Joe Shuster. (Puxina)