Island Zero

Astaroth12

Už som v poslednej dobe videl niekoľko animal hororov, kde sa príšerka objavila až na konci, ale tu filmári zašli ešte ďalej, neukázali ju vobec. Ma to svoje plusy, aspoň nemíňali zbytočné eura na triky či masky a aj tak by výsledok nemusel byt divácky úspešný. Takto sa tu zrodil neviditeľný útočník, na ktorého nikto nič nemôže povedat, keď ho nikto nevidel, mudry to režisér, len dúfam, že tento trend nebude pokračovať. Je to hlúpe, herecky mdlé a príbehovo nezaujímavé. Ale musel som sa smiať nad postavami, ktoré tri dni si dali tu námahu a čakali na plavidlo aby, sa dostali z ostrova. Aspoň, že som zvyknutý na takéto druhy filmov, ktoré sa tvária ako atmosférické pecky a pritom len chceli zakryť to, že finančne ledva zaplatia (ne) hercov a tak na nejaké triky už doláre nezostali. Slabučké 2* a to len kvôli, pekne zohaveným figurínam. ()

*CARNIFEX* odpad!

S takýmito oko i rozum urážajúcimi KOKOTINAMI netreba mať žiadne zľutovanie. Keď si skupinka ľudí, stojaca za zrodom obdobných amatérskych trápnosti, neváži diváka ako takého, nevidím najmenší dôvod, prečo by som mal JA zachovať rešpekt voči nim. ()

honajz

Už dlouho mě žádný film takhle nenaštval. Vzniknout to před cca 30-40 lety, tak se to do té éry docela hodí - pomalé, plíživé zlo. Jenže v dnešní době musíte přijít ještě s něčím navíc, a ne s jalovou historkou, kdy navíc SPOILER SPOILER SPOILER všichni zhebnou KONEC SPOILERU. A ani to "plíživé" a "zlo" se nepovedlo natočit tak, aby mi běhal mráz po zádech nebo abych se o ty lidi nějak bál. Ono tak nějak bylo v určitou chvíli jasné, že možností moc není - no, a taky nebylo, no. Pokud se o někoho mám bát, musím mít jako divák pocit, že hlavní hrdinové mají nějakou šanci, nějakou možnost, a že tu možnost rozumně využijí a že nějak půjde o alespoň rovnocenný souboj. To vše zde chybí, což je škoda. Karty jsou rozdány od začátku tak jasně, že je až nuda si časem jen škrtat položky v seznamu, co se podle mne stane. A ten teploušsky zoofilní a až skoro nekonečný úvod, to je taky maso teda. Celé je to natočené v shyalamanovském stylu, jen tomu chybí jeho pokus o šokující pointu a zvrat na konci. ()

vegetol.mp

Za mě je místní hodnocení totálně mimo. Atmosférickej slow burn horor s promyšleným scénářem, kterej se soustředí především na postavy. Herecký výkony hlavních herců jsou kompetentní a ty herci ve vedlejších rolích se dají snést. Za zmínku stojí i skvělá synťáková hudba ala 80. léta. Jako jasně, je to levnej film, takže jsou tu vidět různý rozpočtový omezení, především co se týče triků, takže pokud někdo čeká akční digitální orgie, žádných se nedočká. V záplavě všech těch levných béčkových sraček a sterilních studiových hororů, je hezký vidět, že se někdo ještě trochu snaží. ()