Maddyin (Jessica Lee Keller) otec je nezvestný, takže sa ho Maddy vydá hľadať spoločne so skupinou svojich kamarátov. Nikto z nich však netuší, že v lesoch narazia na súkromnú farmu, kde žijú krvilačné vtáky... (TV Markíza)

walkingdead

Horor, no spíš dobrodružný film natočený za pár šupů, který nás vrací do doby, kdy na vrcholu potravního řetězce stály slepice a lidé byli jejich potrava. Jestli teda někdy taková doba existovala, v dějepise mám trochu bordel. Animace vypracované žáky 1. stupně základních škol už k filmům tohoto typu tak nějak patří. A i sranda to celkem byla (jo, možná nejsem normální, ale bavilo mě to). ()

Vančura

Film samozřejmě dementní až hrůza, podobně jako kupříkladu jiná "perla" podobného ražení, V pařátech smrti (oba snímky ostatně krátce po sobě odvysílala stejná televize, jejíž dramaturgie je na podobných sračkách z velké části postavená). Celkovou stupiditu ještě umocnil mizerný český dabing a tragická úroveň trikových záběrů - je znát, že tenhle film byl hodně nízkorozpočtový a že nikdy ani nešel do kin. Osobně mi to ale prostě přišlo tak špatné, až je to vtipné, a celkem slušně jsem se u toho pobavil (nemluvě o tom, že na Lindsey Sporrer ve spodním prádle se dívá velmi dobře). Ten film snad ani nikdo nemohl nikdy myslet vážně, je to prostě odpočinková věc na jedno použití, která se ideálně nejlíp sleduje s nějakou tou hladinkou v krvi. Ještě teď se směju tomu, jak je ten film debilní - takže u mě vlastně dobrý. ()

Israha

Jako fajn, hrůzoptáci jsou pro ekohorror (a vlastně filmy obecně) sympaticky neokoukanými aktéry. Vzpomenu si na Cestu do pravěku, Harryhausenův Mysterious Island a pár dílu Primeval, a tím jsme jejich kariéru ve filmovém byznysu nejspíše kompletně shrnuli. Škoda, že všechno ostatní krom "záporáka" je zde složeno z totálních prefabrikátů žánrových stereotypů, kterým chybí styl, nápad a koření. Upřímně - aby nejzábavnějším (či dost možná jediným aspoň trochu zábavným) aspektem filmu byla parodicky stvárněná postava hloupé blondýny, to je sakra málo. Tenhle sériově vyráběný brak nemá duši, a obsazení béčkových pseudoikon Evigana s Easterbrook a pár docela zábavně vypointovaných killů to nemá šanci zachránit. ()

beso74

Tak a je to tu, ďalšia obmena Jurského parku, v ktorej hlavnú úlohu prevzali po dinosauroch prerastené, na steroidoch chované sliepočky a hrozné špeciálne efekty. Tento Kurací park som však na moje veľké prekvapenie dal na jediný pokus, bez toho aby som niečo pretočil, alebo vypol a nazbieral do pozerania ďalšie psychické sily. Aj keď sú vtáci z rodu Phorusrhacidae neskutočne lacno prevedené a v scénach so živými hercami kolú oči, film z pomysleného dna dvíha výkon starých harcovníkov Grega Evigana (boháč Harvey) a Leslie Easterbrook (Dr. Slater) ako aj poniektorí šikovní mladí herci ako napr Lindsey Sporrer v úlohe blonďatej Taylor. A aby sa nezabudlo, svoje miesto tu má aj humor, tvorcovia sem tam na diváka pomrkávajú a vravia:"Nebojte sa, veď viete, že my to tu s tým nemyslíme tak smrteľne vážne!". Samozrejme, spomínané odfláknuté triky a veľa nelogickosti (chlap uteká rýchlejšie ako idúce auto, zadné dvere na dodávke sa zatvárajú samé od seba a pod) zrážajú film na kolená, ale aj tak sa dá táto varianta Darwinovej evolučnej teórie (prírodný výber totiž určuje veľa vecí, aj to kto bude žrádlom pre obrovské sliepočky a kto nie) pozrieť a prežiť. ()

castor odpad!

Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš.. Luxusní podívaná. Příběh sepsal během dvou přestávek nějaký školák, režisér na place zřejmě střídavě spal a blouznil, o trikovou stránku se postaral kroužek výpočetní techniky a casting probíhal v nějakém ústavu. Letmé úsměvy ale byly, o tom žádná. S dobrým vínem to šlo přežít. ()

• Vedecký názov veľkých mäsožravých vtákov z filmu je Phorusrhacos longissimus a v období kenozoika stáli na vrchole potravinového reťazca v Južnej Amerike. (beso74)