Skupina přátel narazí na zrcadlo, které slouží jako portál do multiversmírů, ale brzy zjistí, že import znalostí z druhé strany za účelem zkvalitnění jejich životů přináší stále nebezpečnější následky. (sator)

JASON_X

Scénáristicky hravé a divácky atraktivní hrátky s časem a alternativními realitami za zrcadlem, trochu na způsob třeba Butterfly Effect, co mě tak zrovna napadá. Podmínkou divákova uspokojení je samozřejmě přeladění mozku na nižší frekvenci, tedy koukat se, bavit se, ale příliš u toho nepřemýšlet. Každopádně za mě mnohem lepší zábava a relax, než u mnohých vizuálně namachrovaných sci-fi blockbusterů, obsazených všemožnými hereckými celebritními primadonami. ()

Lacike

Ako debut by to bolo veľmi solídne lacné sci-fi s dobrým, ale nie dostatočne využitým nápadom. Ako film už relatívne skúseného režiséra to neprekvapí vydarenou technickou stránkou (vrátane šťavnatej finálnej gore scény) aj napriek nízkemu rozpočtu. Úvod je neskutočne svižný a keby si takéto tempo udržal celý film, tak by snáď ani nebol čas premýšľať nad jeho nedostatkami a nad úplne od veci vymyslenými logickými pravidlami, ktoré našťastie film až do dvojzmyselného záveru neporušuje. Akonáhle tempo spomalí, tak ešte do polovice to funguje celkom dobre a divák si vychutnáva všetky tie šibalstvá, ktoré ústredná štvorka stvára v alternatívnych vesmíroch. Lenže potom sa film zvrhne v nenápaditý thriller o tom, že jeden zo štvorice sa stane hrozbou pre ostatných. Po dramatickej stránke to nejak extra silné tiež nie je, lebo prerod postáv je len skratkovitý. No a finálne hororové béčkové pomrknutie ma už len znechutilo. Takže aj napriek atraktívnemu námetu a celkom sympatickým postavám to je len príjemná jednohubka, ktorú si druhýkrát nepustím. 6/10. ()

oveckaoa

3 chlápci a jedna ženská mají firmu a chtějí registrovat jakousi apku na cestování akorát tam kde to chtějí registrovat jim řeknou, že to chtějí do 4 dnů nebo to registrují jejich kámošovi co to zvládne dříve. Tak se naserou a jdou chlastat a objeví zrcadlo, kterým cestujete do paralelních vesmírů tak toho kámoše předstihnou a registrují si tu apku dříve. Pak jeden umře (nevím na co a film to nevysvětlí nejspíše na paradox vidělo ho jeho já z minulosti nebo to navazuje na konec nevím) a oni ho hodí do toho paralelního vesmíru (tam asi mrtvoly nesmrdí nebo nevím a nedokážu si vysvětlit, že to tělo nikomu nevadilo) s tím, že si vezmou toho z paralelního vesmíru do budoucnosti. Tomu hrábne zabíjí lidi z paralelních vesmírů a bere si jejich zásluhy v budoucnosti (proč jich zabíjí, když bylo řečeno, že ty vesmíry jsou jiné a ti samí lidé žijí i v budoucnosti a ty nezabíjel nevím). 40 procent ()

anderson

Výborný námet vyšperkovali tvorcovia množstvom nápadov, ktoré by pokojne vystačili aj na výživný multiverzálny seriál. Nastolili tiež veľa zaujimavých otázok, ktoré ostali nezodpovedané. Rozvetvený príbeh takisto nedokázali uspokojivo uzavrieť a lacná pointa je pre mňa absolútne neadekvátna. Takže za tri portálové zrkadlá. (14.1.2021) ()

honajz2

Začátek dost zajímavý, ale pak to je s každou další minutou stále více mdlé a nakonec z toho vypadne jen průměrné drama, které chce být víc vážné, než nakonec dokáže být. Bylo mi sice sympatické, že se z toho automaticky nestala komedie nebo nějaká kravina o snadném vydělávání peněz či něco podobně banálního, proto tomu taky ty slabší tři hvězdy dám, ale i tak by to v tomhle podání bylo lepší jako epizoda Krajních mezí, zvlášť vzhledem k tomu klišovitému zvratu v závěru, který mi docela pokazil nadšení ze scény, která tomu předcházela a která byla solidně zakončená. Herecké výkony ok a taky bylo dost příjemné vidět film o paralelních vesmírech ještě předtím, než si ho "převzal" Marvel a změnil jeho atraktivnost na okoukané přestylizované klišé. Jako ještě jedno mínus bych jmenoval ještě kameru, která sice měla občas silné chvíle, ale dost často mi vadilo její "lítání", které na mě nepůsobilo atmosféricky (jak asi mělo), ale hlavně otravně. Slabé 3* ()