Satirický pohled o poněkud neobvyklém přístupu zaměstnanců jedné prestižní nemocnice k svěřeným pacientům. Hrdinou je mladý lékař, který musí řešit dilema mezi zájmy zdravotní pojišťovny, svých nadřízených a vlastním svědomím. Nemocnice má k dispozici nejmodernější lékařské přístroje a pomůcky i skvělé odborníky, na druhé stráně se snaží prodlužovat životy některých pacientů pouze proto, aby si co nejdéle podržela výhodné příjmy od zdravotní pojišťovny. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Čakal som, že to bude trochu realistickejšie pojatá satira na fungovanie amerického zdravotníctva. Ale bolo to tak strašne divne štylizované, že mi ten humor vôbec nepripadal vtipný. Herci sa len trápne pitvorili a ani nejaká veľká myšlienka na zamyslenie tam príliš nieje. Radšej si znova pustite hocijakú epizódu MASHu. 4/10. ()

Terva

Všimli jste si kolik ohavných slov začíná na D ? Deboš, depka, dement, debil, doktor... CITÁT : Pacienta přivezli s pulmonální hemoragií, hemoptýzou, dysnopcí a hematurií. Biopsie ledvin vykazuje lineární depozitu imunoglubulinu a komplement v glomerulární membráně. Krevní kultury vykazují růst stafylokoka aureus. Laboratorní výsledky vykazují renální selhání s rostoucí hladinou urií v krvi. Diagnóza ? - Goodpasturův syndrom - . Moc jsem se nesmál, hlavně vedoucí JIPKY, Burz ( Albert Brooks ) je spíš k pláči. Jednu zajímavou a hodně mrazivou domněnku však řekl : Nemějte žádnou zdravotní pojistku, protože vás nenechají v klidu zemřít. Podprůměrný smutný příběh bez valných hereckých výkonů, nezáživnou kamerou, divným scénářem a skoro žádnou hudbou. ()

D.Moore

Cynické komediální drama, které lze sledovat bez obav o vlastní zdraví (hehe), zvlášť pokud si co nejrychleji zvyknete na pisklavou a opravdu těžko snesitelnou Kyru Sedgwick. Já budu na Kritickou péči nejvíce vzpomínat v dobrém hlavně díky krásné roli Helen Mirren a díky všemu, co se točilo kolem "jejího" pacienta. Včetně toho skvěle vychechtaného ďábla. ()

dalia

V tomto filmu se mísí hned několik žánrů. Jednak je tu docela silné morální dilema, nakolik má smysl udržovat pomocí moderní techniky uměle při životě pacienty v beznadějném stavu a tato dramatická rovina příběhu byla myslím podána výborně a velmi působivě. Dále je tu komediální rovina a dočkáme se některých výborných hlášek, hlavně ze strany doktora Butze, který mne velmi bavil. Naopak podivné mi přišly vsuvky s nebem/peklem, které působily podle mého názoru nadbytečně a až příliš jako parodie, navíc film zbytečně prodlužovaly. Závěr filmu se mi ale velmi líbil a i když happy end vlastně v této situaci ani nebyl reálný, nakonec vše dopadlo asi nejlepším možným způsobem. Navíc herecké výkony Jamese Spadera a Helen Mirren byly vynikající. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Richarda Doolinga z roku 1992. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v kanadském Torontu. (Terva)