Reklama

Reklama

Godfather of Harlem

(seriál)
Trailer
Krimi / Dráma
USA, (2019–2023), 26 h 49 min (Minutáž: 47–60 min)

Hudba:

Mark Isham

Hrajú:

Forest Whitaker, Lucy Fry, Nigél Thatch, Ilfenesh Hadera, Kelvin Harrison Jr., Antoinette Crowe-Legacy, Giancarlo Esposito, Vincent D'Onofrio (viac)
(ďalšie profesie)

VOD (1)

Série(3) / Epizódy(30)

Obsahy(1)

Seriál rozpráva skutočný príbeh neslávne známeho šéfa zločinu Bumpyho Johnsona (Forest Whitaker), ktorý sa v šesťdesiatych rokoch vrátil z väzenia a našiel svoje impérium v troskách. Ulice ovládajú Taliani a on chce získať späť kontrolu nad mestom. (dixx)

Videá (2)

Trailer

Recenzie (17)

KoRner 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Začalo sa to sľubne, ale zhruba v polovici sa to scenáristom úplne rozpadne. Nie je ani tak vina patosu, ktorého je tam menej, než by človek od seriálu s černochmi očakával, ale je to vina postáv, ktoré blúdia v kruhu a keby sa zľahka nedržali historických udalostí, seriál by ani nedržal pokope. Najviac starostlivosti dostal samozrejme Bumby Johnson, ktorý sa zmenil z obyčajného dílerika drog na postrach najmocnejších piatich rodín z NY. A najhoršie je, že to ani nie je tým, že by bol nejaký taktický majster, ale najmä tým, že všetci proti nemu sú proste megasprostí, slepí a hluchí. Takýto Chino Gigante by sa určite nedožil v reále dospelosti a tie neustále divadelné kulisy, v ktorých hrá, má človek pocit, že aj v base by mal väčšiu voľnosť. Najnudnejšia linka je však medzirasový vzťah jeho dcéry s čiernym spevákom, je to proste iba ďalšia variácia na Romea a Júliu. Na druhej strane ma zaujal príbeh Malcoma X, ktorý je vykreslený nejednoznačne a je určite najzaujímavejšia postava seriálu. Skončilo sa to presne tak, ako som predpokladal a asi aj viem, kam mieria tvorcovia v druhej sérii. Či budem mať dostatok odvahy aj na ňu asi bude závisieť od nálady, ale veľké šance tomu nedávam. ()

Real Tom Hardy 

všetky recenzie používateľa

"BY ANY MEANS NECESSARY." ---------- Keby som vedel, že to budú naťahovať na viac sérií, tak na to zvysoka seriem. Už teraz sa mi zdalo, že veľa príbehov je len zbytočná vata do pozadia hlavných liniek. Godfather of Harlem je neoficiálnym prequelom k majstrovskému dielu Ridleyho Scotta z roku 2007 Americký gangster, sledujúcim život harlemského obchodníka s narkotikami Bumpyho Johnsona, ktorého bolo možné vidieť v úvodných minútach AG, na sklonku rasovej segregácie v Spojených štátoch. S týmto súvisiacimi rasovými záležitosťami sa dosť tlačilo na pílu a nebyť niekoľkých mafioso scén, by som mal pocit, že sledujem sociálnu drámu. Obsadenie je pozoruhodné, od legiend až po pomerne neznámych, ktorí svoje časti odohrali perfektne (napr. Nigel Thatch). Vincent D'Onofrio hrá neskutočne bohovsky. V prvej epizóde som ho nemohol ani cítiť, no postupom času som ho úplne precítil, vychutnával si každý jeho moment na obrazovke a chcel viac a viac. Jedinú väčšiu výtku mám voči hudbe. Akože koho drbnutý nápad bol dávať do skoro každej epizódy mafiánskeho seriálu odohrávajúceho sa v New Yorku v 60. rokoch moderný rap? Jazz, blues, soul... to sa nezdalo ako lepší nápad? A ešte k tomu Americkému gangstrovi, scéna na začiatku seriálu (asi druhá ep., nie som si istý), v ktorej ide Malcolm s Bumpym v oblekoch dolu ulicou rýchlejším krokom a kamera ide pred nimi a cúva dozadu, mi hneď pripomenula takmer identickú scénu s Denzelom Washingtonom. Či už ide o poctu alebo odkaz, to neviem. ()

Reklama

Judhisthira 

všetky recenzie používateľa

Godfather je v mnohém přestřelená agitka, co budeme povídat. Zaplacený aktivismus, falešné hraní na kolektivní vinu a neustále připomínání starých špatností a křivd, takto se dnes mnohdy točí. Mrzí mě, že možná pár diváků toto odradí. I já jsem příliš nevěřil, že na tomto podhoubí vznikne tak kvalitní a divácky atraktivní seriál. Bumpyho gangsterka je dokonce časem lepší, než se může zpočátku zdát. V rámci velkých seriálových projektů snad i poráží Boardwalk Empire. Příběh je opravdu hezky napsaný, na poměry žánru i košatý. Na komplexnost a osudovost Sopranos to mít nemůže, ale propracovanost mafiánských poměrů s Italskými manýry to předvádí znamenitě. Má k tomu také výborné herce - Forest je snad ten nejlepší herec tmavé pleti. Tyto role jsou šité přesně pro něho :-) Možná i jeden z nejlepších mafiánských bossů, co jsme kdy viděli. Byť až moc mu vše vychází, a tlak na mýtického Corleona tady je. Chválím také přítomnost známých mafiánských tváří, jako D'Onofrio, Sorvino, Palminteri. Ti chlapi se na své role opravdu hodí. Oblíbil jsem si rovněž známého Malcolma X, inspirující postava bojovníka a naprosto trefený šikovný herec. Vůbec herci jsou úžasní a dramatická stránka je na vysoké úrovni. Jde vidět velká píle a filmařina za tímto projektem. Po 2. řadách už mohu vyhlížet tu třetí. ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Forest Whitaker je skvelý herec, vhodný do tejto role úplne znamenite a rezy na krku mu šli naozaj výborne. Keď uvážim, že ide o prequel k Americkému gangsterovi, tak seriál je naozaj dôstojnou ukážkou toho, čo bolo predtým, samozrejme ale film s Denzelom je u mňa za 5 hviezd. Kmotor z Harlemu začína chytať poriadne grády od druhej polovice seriálu, dovtedy sa podrobne oboznamujeme s postavami a okolnosťami a že tých mafiánov všetkých farieb pokožky tam bolo. Celkovo zaujímavý príbeh je okorenený naozaj vynikajúcimi hereckými výkonmi, spomínaného Whitakera síce nikto nepredčí, ale zas nikto nie je len sekundantom. Možno len rapová hudba sa k šesťdesiatym okom nehodila, hoci k černochom pasuje náramne. ()

hony23 

všetky recenzie používateľa

V rámci rasové rovnoprávnosti musí mít i černoši svůj Kmotrovský seriál. Hlavní postavou je z vězení právě propuštěný boss, který se v konkurenci italských mafiánských rodin snaží získat zpět svá ztracená území v New Yorku. Hraje ho opravdu luxusní negr s neustále nasraným výrazem a když vezme poprvé do ruky břitvu, aby s ní proříznul krkavici taliánskýmu šmejdovi, tetelíte se blahem v očekávání opravdu skvělého seriálu. Bohužel v dalších dílech tempo spíše upadá a mafiánská dějová linka je naředěna jinými problémy, které Ameriku v 60.letech sužovaly, jako je rasismus, sociální nepokoje či muslimská komunita. A když v posledním díle události konečně zase naberou spád, dočkáte se otevřeného konce, neboť se tvůrci rozhodli natáhnout děj i do dalších sérií. Škoda promarněné šance, sestříhat to do 6 dílů a vybodnout se na politiku, mohla to být luxusní mafiánská sága. ()

Galéria (959)

Zaujímavosti (1)

Súvisiace novinky

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Reklama

Reklama