Necrotongue

Tak jo, desátek současným trendům byl odveden a vzhledem k tomu, že se seriál romantickými vztahy vlastně nezabývá (pokud nepočítám vztah mezi hlavní postavou a jeho ženou- t. č. zmizelou), nebylo ho možno přehlédnout. Ve všech ostatních ohledech pro mě zůstal tento díl na stejné kvalitativní úrovni jako obě předchozí epizody, jen ve mně vzbudil značné obavy, protože mám silné tušení hraničící s prorockým viděním, že se tvůrcům nepodaří vtěsnat do závěrečné hodinovky děj, který by uspokojivě zodpověděl všechny mé otázky, jež ve mně vyvolalo dosavadní dění. Minule jsem radostně kvitoval přítomnost Papriky Steen, ale ukázalo se, že je její role vlastně jen trochu větším štěkem, a to mě trochu rozladilo. Seriál je to pro mě zajímavý, určitě se nejedná o odpočinkovou záležitost, která by mi umožnila udělit volno valné většině obsluhy řídícího centra, ale z provedení nadcházejícího finále mám fakt obavy. / Poučení: Komu není rady, toho kulka nemine. ()

honajz

Tak konečně se něco málo zase děje, ačkoliv teda o Orciny je to to pořád jen vzdáleně. Aby se natáhla stopáž, jsou zde opět retrospektivní vsuvky, jež jsou zcela zbytečné, protože nic nového nepřinášejí. Konec, kdy konečně najdou Jolandu, je konečně trochu akčnější a přinese jeden zajímavý prvek. Btw, nepochopil jsem, proč ti, co po něm šli, vypadají všichni jako židé. A jinak zde máme myšlenky o polici nad policí, dělení dosavadního stejného názoru (města) na dva, tři různé proudy, které se navzájem nesnášejí (což hodně něco připomíná, až se divím, že tnehle seriál vysílá právě ČT), a ty špílce na fusion a fusion bistra a fusion nechutná jídla se mi líbily. Akorát ten lesbický vztah tak nějak mi přišel až moc na splnění norem korektnosti. 3,5 * ()