Necrotongue

Tradičně otvírám hodnocení pilotních seriálových epizod trojhvězdím, protože se obvykle teprve seznamuji s dějem a postavami, ale tentokrát jsem udělal výjimku, protože mě tento podivný počin od počátku zaujal. Otevřeně přiznávám, že si nejsem tak úplně jistý tím, co jsem to vlastně viděl, protože jsem po většinu stopáže musel nad dějem intenzivně přemýšlet a snažil jsem se rozklíčovat, jestli se jedná o kriminálku, matrixovinu nebo orwellovinu, ale zatím sázím na kombinaci první a třetí možnosti. Zajímalo by mě, kde se vlastně nachází město Beszel, podle složení jeho obyvatel soudě, viděl bych to někde na pomezí Maďarska, Británie a Pákistánu. A díky tomu jsem mohl poznat policistku Lizbyet Corwi, která se dokonale adaptovala na drsný mužský svět a bez problémů teď dokáže splynout s příslušníky fotbalového kotle. Za mě v ní hlavní hrdina získal skvělou posilu s čuchem na kvalitní vlasy a důležité véháesky (VHS- mladším uživatelům doporučuji vyhledat toto heslo Gůglem). No, bylo to dneska zajímavé první setkání s tímto seriálem, a už se těším na pokračování. / Poučení: Terry Pratchett svého času vytvořil dvojměstí Ankh- Morpork, China Tom Miéville to posunul ještě o kus dál. ()

honajz

Zatím je otázkou, co se z toho vyklube. Pokud to zůstane u paralelních světů a kritiky totalitních režimů a jejich praktik, tak v pohodě. Vizuál to má zajímavý, ačkoliv ne úchvatný, to seriál Charlie Jade, kde je hlavním hrdinou také policajt a jsou tam podobné motivy, měl daleko lepší využití lokací, výpravu i atmosféru. Ale první díl mě zaujal, jen jsem zvědavý, co z toho vypadne. ()