Ultra pulpe

• angličtina Apocalypse After

Režisérka pokleslých fantasy filmů s pseudonymem známého brakového tvůrce Joy D'Amato (Elina Löwensohn) se v rámci tohoto krátkého filmu loučí se svým mládím a se svou láskou Apokalypsou (Pauline Jacquard). Jejich vztah je u konce a Joy prochází ve své mysli obrazově-esejistickou formou okolnosti své tvorby, své ambice, postavy, autoprojekce, ale i příběhy svých obětí: lidské trosky stárnoucí herečky Ulli (Vimala Pons), která příliš brzy viděla svého otce sledovat soft porno, post-teenagerské hvězdičky Vul odeslané na narozeniny vlastní matkou na Mars, aby tam byla znásilněna mimozemšťany, anebo duše nekrofilního anděla smrti a múzy Jeana Cocteau, herečky Friedy Boher (Nathalie Richard). Ultra Pulpe je film o ženství, o inspiračních zdrojích v braku, o plastové estetice 80. let 20. století, o nahotě, o stárnutí, ale i o tom, že vše předešlé může být v rámci fikčního světa vtipná podívaná. (garmon)

boogieman

Mandicova tvorba je tak odlišná od väčšiny súčasnej produkcie, že mi neostáva nič iné len mať otvorenú hubu. Iste, je to prázdne a sebestredné o ničom vypovedajúce štýlové cvičenie. Je tu však prítomná sloboda a hravosť, ktorá je v súčasnej strnulej dobe osviežujúca a vytvára niečo špeciálne. Pre mnohých to bude len ukážka "umenia pre umenie", pre mňa je však v tej experimentácií duša, hoci je to "pokleslé a stupídne". Možno aj to sa mi páči. Verím, že Mandico vie s čím ide na trh, ale verí, že niekto v tom nájde potešenie a radosť. Nie je to asi až tak dobré ako jeho celovečerný debut Wild Boys, hoci je to podobne obsiahle v rôznych inšpiráciach. 80. roky, pulp sci-fi, b-čkové filmy, filmy o filme, Cronenbergovská telesnosť, a milión ďalších vecí zmiešaných v hrnci, ktorý síce nedáva zmysel, ale mne chutil. ()

garmon

"Filmy jsou opičáci, kteří mrdají svoje múzy, oslněné reflektory." Je to jen taková dílnička. Barbarella 21. věku. Něco podobného dělal teď Noe s čarodějnicemi. Ty sebezpytné komentáře jsou jak od Godarda - jen vzory jsou tu jiné. ()