Příběh setkání Jamese Camerona s žánrem science fiction nabízí jedinečně intimní pohled do hrdinských dob a zákulisí žánru, který se stal úhelným kamenem populární kultury. Prostřednictvím tohoto šestidílného televizního cyklu James Cameron, scénárista oceněný Academy Award®, režisér a producent, zkoumá kořeny science fiction, futuristických vizí a našeho úžasu nad fantastickými myšlenkami. Natočil rozhovory se špičkovými povídkáři, filmovými hvězdami a jinými tvůrčími osobnostmi spojenými s touto oblastí, jako je Steven Spielberg, George Lucas, Ridley Scott, Christopher Nolan, Arnold Schwarzenegger, Will Smith a Sigourney Weaver, přičemž asi 100 dalších jmen jsme vynechali. Cameron nás bere na cestu hledání a bádání, pomáhá nám pochopit, odkud se vědecko-fantastické nápady berou — a kam až nás mohou zavést. (AMC Czech)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (7)

James Cameron: Příběh sci-fi (2018)

Pro filmového fanouška určitě fajn záležitost, ovšem skvělé ukázky z vynikajících filmů a tváře velkých herců a tvůrců občas přebíjí takové nicneříkající klábosení a úsměvná snaha o navození dojmu, že se bavíme snad o očkovací vakcíně na všechny viry světa. Mnoho hlav, málo prostoru. Na druhou stranu máme možnost „zopakovat“ si revoluční bijáky jako Jurský park, Moucha, Vetřelec, Den nezávislosti, Válka světů, Návrat do budoucnosti, Terminátor či Avatar a třeba se naladit k jejich opakovanému zhlédnutí. Místy je to nesoustředěné, jindy uskákané, pak není celkově z cyklu úplně patrné, co přesně nám tvůrci chtěli sdělit. Rozhodně ale zaujme entuziasmus filmařů (Cameron, Spielberg), kteří chtějí částečně navždy zůstat dítětem. ()

Mimozemšťané (2018) (E01)

Pro filmového fanouška určitě fajn záležitost, ovšem skvělé ukázky z vynikajících filmů a tváře velkých herců a tvůrců přebíjí takové nicneříkající klábosení a úsměvná snaha o navození dojmu, že se bavíme snad o očkovací vakcíně na všechny viry světa. Mnoho hlav, málo prostoru. Sice se točíme okolo Dne nezávislosti, Vetřelce, Války světů, Districtu 9, Blízkých setkání třetího druhu nebo Avatara, ale něco vyloženě zajímavého se nedozvíme. Zaujme tak maximálně entuziasmus filmařů (Cameron, Spielberg), kteří chtějí částečně navždy zůstat dítětem. ()

Vesmír (2018) (E02)

Věčné dítě James Cameron se tentokrát toulá v hlubinách vesmíru, který ho ostatně nejednou fascinoval. Částečně výplod fantazie, značná zvědavost i odborníky posvěcené cestování vesmírem. Každý zase dostane pár vět a nemá úplně šanci jít víc do hloubky. S ohledem na téma pochopitelně nechybí Star Wars nebo Star Trek, pár zajímavých postřehů se dočkáme aneb jak chtěl Paul Verhoeven natočit film o tom, jaké by to bylo žít jako patnáctiletý v roce 1935 v nacistickém Německu, když ještě nikdo netušil, jak zlé to bude, a vznikla z toho Hvězdná pěchota. ()

Monstra (2018) (E03)

Revoluční bijáky jako Jurský park, Moucha nebo Vetřelec a jejich dokonalé zpodobnění monster. Navíc oproti prvnímu dílu hovoří méně postav a dostávají víc prostoru, takže se divák o svých oblíbených kouscích i něco nového dozví. A celé to završí série Stranger Things, kterou tvůrčí bratrské duo proložilo solidní dávkou odkazů na slavná díla 80. let a je právě poctou sci-fi kouskům i mysteriózním hororům dané doby. Určitě lepší z dílů série, ačkoliv není na celém tomhle cyklu úplně patrné, co přesně nám tvůrci chtěli sdělit. ()

Temná budoucnost (2018) (E04)

Strach související s koncem lidstva, aneb když to dnes (v současnosti) nezvládáme. Nevyhnutelná budoucnost a postradatelnost lidstva. Přelidnění, klimatické změny, pandemie, paranoia. Varujících snímků je spousta a pramálo z nich končí nějakou veselou duhou s odcházejícími přeživšími hrdiny v popředí. I proto mohli tvůrci vybírat z velkého množství titulů, protože tohle téma je scénáristy oblíbené. Něco zajímavého se dozvíme, ale celkově je to takové uskákané. ()

Chytré stroje (2018) (E05)

Stroje vždycky byly součástí našich snů i našich nočních můr. Vše začíná odhodlaným Cameronovým Terminátorem (Arnold chtěl hrát Kylea), jeho nepřekonaným pokračováním („Máte v povaze sami sebe ničit!“), kdy jeho houževnatost trvá, ale ze zla se proměnil v nečekané dobro, přes populární seriály Westworld či Star Trek, kultovní kousky Blade Runner či 2001: Vesmírná odysea, pozitivní roboty od Lucase až po podivně originální a tragikomicky šokující drama Ona. ()

Cestování časem (2018) (E06)

Méně se blábolí, hovoří méně postav (s větším prostorem), takže se divák o svých oblíbených kouscích i něco nového dozví. Kdybyste měli stroj času a mohli se vrátit do minulosti, udělali byste to? Chtěli byste něco změnit? A co když zanikne naše aktuální já, verze s původními prožitky? Cestování časem filmaře vždycky fascinovalo. Nechybí skvostná série Návrat do budoucnosti, pochopitelně Terminátor, novější Interstellar nebo kousky, které se rozhodně neberou vážně. Určitě lepší z dílů série, ačkoliv není na celém tomhle cyklu úplně patrné, co přesně nám tvůrci chtěli sdělit. ()