Příběh setkání Jamese Camerona s žánrem science fiction nabízí jedinečně intimní pohled do hrdinských dob a zákulisí žánru, který se stal úhelným kamenem populární kultury. Prostřednictvím tohoto šestidílného televizního cyklu James Cameron, scénárista oceněný Academy Award®, režisér a producent, zkoumá kořeny science fiction, futuristických vizí a našeho úžasu nad fantastickými myšlenkami. Natočil rozhovory se špičkovými povídkáři, filmovými hvězdami a jinými tvůrčími osobnostmi spojenými s touto oblastí, jako je Steven Spielberg, George Lucas, Ridley Scott, Christopher Nolan, Arnold Schwarzenegger, Will Smith a Sigourney Weaver, přičemž asi 100 dalších jmen jsme vynechali. Cameron nás bere na cestu hledání a bádání, pomáhá nám pochopit, odkud se vědecko-fantastické nápady berou — a kam až nás mohou zavést. (AMC Czech)

T2

James Cameron a ďalší jeho významní kolegovia od fachu a nie je ich málo (Spielberg, Lucas, Scott, Nolan, Del Toro) spomínajú na vplyv pri tvorbe ich zásadných diel, ktoré sa stali kultovými záležitostami. Nejde to nejak rázne do nejakej hĺbky či dlhosiahlých rozborov, ide skôr o také skôr pohodové posedenie s priateľmi a ich postojoch k danej téme. /90%/ ()

3DD!3

Cameron a další špičky oboru si povídají o sci-fi. Někteří hosté jen pokyvují, jiní přinesou zajímavé střípky z natáčení nebo zajímavý úhel pohledu. Skvělé jsou i archivní záběry z rozhovorů s Asimovem nebo kousky raritních filmů. Spíš si ale Jim nechal zaplatit parádní pokec o něčem co probíráme běžně i my v hospodě. Už jen proto je třeba smeknout. ()

castor

Pro filmového fanouška určitě fajn záležitost, ovšem skvělé ukázky z vynikajících filmů a tváře velkých herců a tvůrců občas přebíjí takové nicneříkající klábosení a úsměvná snaha o navození dojmu, že se bavíme snad o očkovací vakcíně na všechny viry světa. Mnoho hlav, málo prostoru. Na druhou stranu máme možnost „zopakovat“ si revoluční bijáky jako Jurský park, Moucha, Vetřelec, Den nezávislosti, Válka světů, Návrat do budoucnosti, Terminátor či Avatar a třeba se naladit k jejich opakovanému zhlédnutí. Místy je to nesoustředěné, jindy uskákané, pak není celkově z cyklu úplně patrné, co přesně nám tvůrci chtěli sdělit. Rozhodně ale zaujme entuziasmus filmařů (Cameron, Spielberg), kteří chtějí částečně navždy zůstat dítětem. ()

Shakers

Cameron výrazne pomohol žánru sci-fi a tento krát sa rozhodol pokecať o žánre sci-fi, futuristických víziách alebo myšlienkach s kolegami, kamošmi a ďalšími velikými režisérmi (Spielberg, Scott, Nolan, Del Toro, Verhoeven, Lucas). K slovu sa dostanú aj spisovatelia, scenáristi, výtvarníci, filmoví kritici a samozrejme herci (s Arniem si pokecáme o Terminatorovi, Sigourney Weaver rozoberá jej hrdinku Ripely, Will Smith nákazu vo filme Ja legenda). V skratke sa preberie snáď každý film, ktorý výrazne ovplyvnil tento žáner v šiestich dieloch - Mimozemšťania, Vesmír, Monštra, Temná budúcnosť, Inteligentné stroje a Cestovanie časom. Škoda, že tých rozhovorov medzi režisérmi bolo pomenej a 40 minút na diel mi prišlo niekedy celkom malo. Pre mňa ako fanúšika žánru, režisérov a filmov ako Terminátor, Votrelec, Jurský park alebo Star Wars určite radosť sledovať tento pokec. 90% - 5* ()

Chrustyn

Zbožňuji Jamese Camerona a v tomto pořadu má obrovskou plejádu světoznámých herců a režisérů, se kterými probírá určitá témata a zaměřuje se na jejich slavné filmy. Povídání to je zajímavé, jen filmový fandové se nedozví mnoho nového. ()

luka4615

James Cameron sedí u stolu společně s těmi největšími režiséry, herci či filmovými kritiky a povídá si s nimi o sci- fi filmech a jejich mnohdy komplikovaném vzniku. Tohle je prostě čistokrevná esence tvůrčí nádhery! ()

agentmiky

Žánr sci-fi je pro mě něco jako srdcovka, fakt filmy z tohoto prostředí miluji. Takže dokument Jamese Camerona, kam si pozval ty nejlepší jména z branže a postupně rozebírají různé zajímavosti známých snímků, třeba i věci ze zákulisí ? To jsem si prostě nemohl nechat ujít. Ve výsledku mě šestidílný seriál docela zaujal, ale asi jsem čekal i tak o trochu více (na druhou stranu, jednoduše se zde jen povídá, takže asi větší očekávání nebyla moc na místě). Rozhodně doporučuji všem kinematografickým fanouškům, každý si zde najde to své. Za mě poctivých 7/10 ()

Jonash87

Úžasné, kolik věhlasných režisérů a herců se tu napříč jednotlivými epizodami sešlo, aby se pobavili o různých specifikách sci-fi žánru. ()

Martrix

To povídání je fajn hlavně díky tomu nadšení a lásce k žánru, který je mi tak blízký. Posloucháte režiséry a herce, kteří stojí za tím nejlepším, co filmové sci-fi nabízí a máte radost protože víte, že toho nenechají, že jde o životní lásku. Taky se podíváte na ukázky z těchto filmů a dozvíte se pár zajímavosti, nebo vyslechnete komentáře, které dávají vznik filmu do kontextu. Pro mě, jakožto sci-fi fandu, je to jako příjemné setkání s kamarády, kteří mají stejný koníček. Moje hodnocení je tedy maximálně subjektivní. ()

filmmovier

Dokumentární seriál, ze kterého jsem doslova v sedmém nebi. Veliká paráda. Železný Jim si tady povídá s Lucasem, Spielbergem, Ridleym Scottem a dalšími, nejen režisérskými, ikonami žánru. Dozvíme se historii a vznik mnoha kultovních děl, jak se to točilo, do toho hromada zajímavých informací a ještě větší hromada filmových (a seriálových) ukázek. A navíc jsou ty debaty fakt plodné. Je to tak, tohle je lahůdka. ()

plechulka

Tak tohle je paráda - nejvyšší liga tvůrců filmových sci-fi si povídá o tom co, jak a proč točili a do toho filmové ukázky! Navíc každý díl nějak tematicky zaměřen - prostě lahůdka! ()

prezdivaka

Skvělý seriál pro všechny fanoušky sci-fi. Jen mě moc mrzelo, že to dopadlo podobně jako knihy 500 nejlepších alb všech dob nebo 1000 filmů, které musíte vidět...atd. Vše se točí kolem Hollywoodu a nebo maximálně Británie. Zbytek světa jakoby neexistoval. Co polské, německé, francouzské, ruské či české sci-fi? Proto jen 4 hvězdy. ()

char_t

James Cameron si povídá s kamarády a šest dílů opakuje, jak je Sci-Fi super. Jinak je jeho "Story" celkem o ničem. Naštěstí má aspoň cool kamarády (Spielberg, del Toro, Nolan, Lucas...) a prokládá to celkem zajímavými záběry z natáčení... ()

Likan7

Když se sejde jeden z největších režisérů ever, pozve si k sobě nejlepší režiséry a vůbec legendy sci-fi, je z toho parádní podívaná. Velmi zajímavá sonda do mozků tvrůců, kteří nám sci-fi přinášejí rok co rok. Vidět Nolena, Reevese, Lucase nebo Spielgerga je prostě čirá radost. dílů bych si dal klidně mnohem víc a témata víc rozdrobil na jednotlivé fragmenty. Paráda! ()

vikino1

Vcelku nudné pro někoho kdo všechny ty filmy, o kterých se vypráví, viděl a zná je nazpaměť. Z celé série jsem se nic podstatného nedozvěděl, a to byl vlastně důvod, proč jsem si to pustil. To, že všichni v dokumentu jsem světově uznávané perzony, se nehádám. ()