Katastrofické filmy jsou varováním, jak by to s lidstvem mohlo dopadnout, kdyby… Důvodů je celá řada a vždycky se nemusejí týkat činností člověka. Každopádně, vyhlídky lidstva v těchto snímcích bývají nevalné a budoucnost temná. O katastrofách všeho druhu bude dnes James Cameron mluvit s hercem Willem Smithem, představitelem hlavního hrdiny snímku Já, legenda. Peter Capaldi je zase fascinován příběhem Planety opic, 1984 či Hunger Games. Nemůžeme se zde ovšem obejít ani beze zmínky o Matrixu či Robocopovi. Režisér Paul Verhoeven prozradí, proč je v jeho vizi budoucnosti tolik násilí. Uvidíme ukázky ze seriálu Příběh služebnice, který známe i z obrazovek České televize. A dočkají se i fanoušci Šíleného Maxe. (Česká televize)

castor

Strach související s koncem lidstva, aneb když to dnes (v současnosti) nezvládáme. Nevyhnutelná budoucnost a postradatelnost lidstva. Přelidnění, klimatické změny, pandemie, paranoia. Varujících snímků je spousta a pramálo z nich končí nějakou veselou duhou s odcházejícími přeživšími hrdiny v popředí. I proto mohli tvůrci vybírat z velkého množství titulů, protože tohle téma je scénáristy oblíbené. Něco zajímavého se dozvíme, ale celkově je to takové uskákané. ()