Do mestečka Kameňákov prichádza tajomný muž. Ukáže sa, že je to úradník z ministerstva, ktoré vypísalo súťaž o Pozitívne mesto roka. Bol vraj na radnicu priradený ako ideový poradca a volá sa Milouš (Jan Mrázek). Starosta Pepan (Václav Vydra) by bol rád, keby si dcéra Julie (Monika Timková), syn Pepík (Lukáš Kunz), aj Kašparovci našli nejakú prácu, nesedeli mu doma a nevyjedali chladničku. Na radnici spolu so zástupcom Bohoušom Beránkom (Pavel Kikinčuk), sekretárkou Kamilou (Lucia Bugalová) a novým poradcom Miloušom spriadajú plány, ako mesto zviditeľniť. Je rozhodnuté: Kameňákov potrebuje svoju vlastnú televíziu. Za kamerou bude hrobár Slávek (Václav Upír Krejčí), ale kto bude stáť pred ňou? Je vyhlásený konkurz na atraktívnu moderátorku. Ten vedie generál Kašpar (Oldřich Navrátil). Ženy a dievčatá z mestečka sú pre slávu pred kamerou ochotné urobiť aj ukázať všetko. Svoje kvality predvedie aj Běta Kašparová (Zuzana Slavíková)... (TV Markíza)

kingik

Už už to vypadalo, že seriálová podoba, která je k zamýšlené "vtipologii" přece jen o něco vstřícnější, napraví přívětivě dojem léta zavedené značce, pošramocené posledními dvěma odbytými filmovými počiny. Očekávalo se jen, kdy se staro/nové leporelo postaviček ohraje do úplné debility, která se naplno vyjevila do třetice - všeho ukrutně debilního. Nejhoršími shledávám herecké výkony. Václav Vydra je rozdílový hráč, prostě je příliš osamocený. Dejme tomu, že ještě se dá zasmát hláškám a moravismům bodrého Oldřicha Navrátila, převážně tvořeny notoricky známými vtipy i těmi méně profláklými, ovšem kam se poděl zbytek herců? Vtipy o policistech i ze školního prostředí jsou neskutečně uhozené a více než amatérsky interpretované, navíc Martin Dejdar otravně prudí s Chuckem Norrisem a jeho supráctvím.. A nejen to, celé se to propadá do tenat jednotvárného konceptu, kdy se poctivě střídá Vydra, škola, dva zabednění policisté v terénu, popřípadě popeláři a jiní zástupci široké lidové obce. Novák a spol. si je vědom, že má poslední pokus obnovit vtipnou látku. Nepůjde to hned, ale v úvodních dvou epizodách se našlo pár šílených vtipných hříček a situací, až to vypadalo, že je tvůrčí krize zažehnána. Třetí epizoda už ale nedodala nic vtipného a zábavného, čím by zabránila vyvrácení vyko(ko)tlaných pařezovtipů, kterými je Troškův les (již z dřívějška) plný. 4/10 ()

honajz odpad!

První díl docela ušel, žádná sláva, ale člověk se pobavil a mělo to sem tam i dobrý timing. Druhý díl tahali z louže Navrátil a Slavíková coby pohodoví Moraváci. Jenže ve třetím dílu došly nápady a postava poradce tomu nedodala. Vtipy (až na dvě tři čestné výjimky) jsou podány mizerně (Žilková u zrcadla, jak recituje, že by chtěla být housenkou, uff, Bendová taky zrovna nezáří, a celá ta akce výběru moderátorky už zářia trapností do všech světových stran. Škoda. ()

Jum

Je tam všechno co tam má být a co bych od takového seriálu mohl očekávat. Výsledek se podařil. Ten kdo si hraje na inteligenta a seriál se mu nelíbí, tak ať se na to nekouká! Tento díl opravdu pobavil-bravo. ()