Pepan Novák (Václav Vydra), bývalý policajt a teraz starosta Kameňákova, oneskorene prihlási svoje mestečko do celoštátnej súťaže o Pozitívne mesto roka. Jej víťaz dostane od ministerstva 100 miliónov českých korún. Súťažiace mestá musia splniť viacero kritérií, ktoré sú pre Kameňákov takmer nesplniteľné. A tak má zastupiteľstvo pred sebou neľahkú výzvu. Pepan vo výhre vidí jedinú možnosť, ako opäť naplniť prázdnu mestskú kasu a zaplatiť dlhy. Domov sa k nemu z Austrálie vracia dcéra Julie (Monika Timková), ktorá si so sebou privádza snúbenca Ládíka (Jan Brožek). Manželka Vilma (Jana Paulová) však v Austrálii zostáva a chce sa na diaľku rozviesť. To učiteľku Vlastu (Veronika Žilková) ešte viac povzbudí v úsilí získať starostu len pre seba. A zatiaľ čo sa na radnici pokúšajú vymyslieť, ako v súťaži uspieť, je prepadnutá miestna benzínová pumpa. Policajti majú za vzor Chucka Norrisa, budú rovnako nekompromisní ako on? (TV Markíza)

Meev

Díla z jménem Kameňák je těžké hodnotit, to je jako kdybyste hodnotili knihu napsanou malým dítětem. Skřípavý děj s namrskanými a někdy až vlezlo vlezlými vtipy vedle sebe. Na druhou stranu je to na ten večerní relax postačující a stačí. U tohoto seriálu mě zastihly obávané předsudky, které se vyplnily. Já mám první tři díly filmů opravdu rád, a když je dávají v TV, neváhám a podívám se. Pak tu jsou ale také další dva díly, které mají vtipy naházené vedle sebe, nejsou vtipné a nezapadají do zápletky- tu vlastně Kameňák ani nemá. Tento seriál přejal s režií i stejný námět a orientuje se do posledních dvou dílů, takže relativně nuda. Dá se na to koukat, to bez debat, ale to, že jsem u toho usnul, už o tom taky něco naznačuje. ()

RoneXxXD

Nebylo to zase až tak zlý..furt lepší než poslední kameňáky. Líbila se mi podstatná část vtipů a celkově jsem si všiml že scénář není nějaká příběhová bomba nýbrž zfilmování vtipů,ať už ohraných či dobrých. Za mě 60%,ale myslím si že to půjde každým dílem níž a níž přesto si myslím že 20% je trošku moc málo pro poměrně dobrej pilotňák. ()

ForGump odpad!

Není to možná tak trapné, co do hereckého řemesla, ale především velice nevtipné. Hromada vtipů průhledných jako sklo, které navíc vycházejí z těch nejstrašlivějších stereotypů a jsou zde naroubované za každou cenu do sledu bizarních scének s náznakem jakéhosi děje o nejpozitivnější město. Postavy se chovají do jednoho absolutně dementně a co víc jsou obsazeny velice bizarním spolkem, dnes spíše béčkových celebrit - ještě horší než Léto s gentlemanem. Obsazení Leoše Nohy je mi zároveň velká záhada. To že dala Nova víc peněz na to, aby to aspoň nějak vypadalo vem čert. Kdyby raději ty peníze vložila do nějakého lepšího scénáře a pořád nerecyklovala, ale jaké jste si publikum vychovali, takové ho máte. Zábava se dá vytvořit i kvalitně, a to i pro velkou masu lidí, což například MOST! dokázal docela zdatně (ačkoliv jsem si vědom, že stereotypy tam jsou také přítomny, ale velice jinak uchopeny). V případě Kameňáku nelze jinak než být znechucen a to i s přihlédnutím k nějakému troškovskému originu, v nemž se také nedalo mluvit o propracovaném ději, ale provedení bylo o trošku vkusnější a vtipy převedeny obratněji (ano, opravdu si to myslím!) a minimálně ve třetím díle původní série se jednalo dokonce o snesitelný film, ale všechno po tom, se ubralo jen ke snaze parazitovat na původních filmech. 5% ()

rakovnik

Dostalo se mi přesně toho, co jsem očekával. Vtipy trapné, pokleslé, hloupé, sprosté. Ale občas i vtipné. Navíc zde hrají skuteční herci, byť někteří bídně. Velice jednoduchá odpočinková nenáročná podívaná, ze které mi žilky nepraskají. Vývoj ústředního příběhu je mi lhostejný, sled (rádoby) žertů opravdu není potřeba nikam směřovat. Snad je smutnější fakt, že na ostatních programech není lákavější program. ()

WolfHigh odpad!

Kameňák jedna ok, kameňák dvě dá se i když trapnost místama byla, kameňák 3 beru jako zakončení triologie, ostatní už je jen absolutní odpad! Tento seriál ani neměl vzniknout! Nevím,proč někdo jako pan Novák vůbec existuje a jak mohl vystudovat filmovou školu? Nechápu ani proč si televize vydržuje někoho,kdo nikdy nevytvořil nic,co by bylo zajímavý, vtipný natož dobrý? A založit seriál se zoufalýma vyhaslíma hercema,kteří svým způsobem ani nejsou herci nebo jsou to špatný herci a nikdy v ničem kvalitním nehráli jako je Noha, Vydra,Novotný, Žilková,Krejčí a v neposlední řadě Krampol, které v dobrém filmu nikdy neuvidíte a celé to stojí na trapným opakovaným 30let starým humoru,který nebyl vtipný ani tenkrát, mi přijde absurdní! Nemá to hlavu,ani patu, je to o lidech,kteří hrajou dementy a říkají trapný hlášky o Chucku Norisovi. S otevřenou pusou jsem sledoval zbytečnou hodinu,která byla tak zoufalá, že jsem si říkal jedno slovo... Proč? Proč to vzniklo? Proč za tohle někdo platí? A proč někdo chce být tváří takového humusu? Odpověď je prachy. Zajímal by mě rozpočet na tento serál a kdo tomuhle odpadu dal zelenou? Pokud se najde někdo,kdo tohle hodnotí dobře jako trol pan honajz a dokáže se na tuhle absurdní pí*ovinu koukat, tak se nedivím, že česká kinematografie je v takové prdeli! Pane Novák, jděte prosím do prdele a už nikdy nic nevytvářejte, nejde vám to a jste úplně zbytečný člověk,který nic neumí! ()