Keď depresívny Bertrand trpiaci krízou stredného veku, odpovie na inzerát, ktorý hľadá nového člena do družstva mužského synchronizovaného plávania (áno, máme na mysli mužské akvabely) netuší, že v amatérskom družstve nájde nielen priateľov, ale i novú chuť do života. Komédia nielen o tom, ako dlho musíte zadržať dych, abyste prežili život. (Continental film)

Enšpígl

Moc se mě líbilo, že příběh je postaven na dospělých chlapech. Paradoxně se mě víc než klíčový spojovací prvek mužského akvabelství líbily více scény jednotlivých mužských akvabel v soukromém životě, tam jsem cítil skutečný život mnoha mužů a akvabelství jsem bral hlavně jako klíčovou záminku k humoru, ale taky ukázku toho, že i loseři potřebují sdílet své pocity s někým dalším (sauna/šatna). Na můj vkus zbytečně protahované a některé scény vyhrocené, těžko bych dokázal nacvičit nějakou sestavu, kdyby mě trenérka neustále jenom nadávala, že jsem sračka, ale jasně vtipný to občas bylo. Příjemný bylo i obsazení mužských postav, hlavní role velké hvězdy fr. kinematografie. Nedivím se, že to ve Francii láme divácké rekordy, ja se v kině na zahajováku FFF cítil fajn, ale znovu není potřeba. ()

papuchalk

Film o chlapech po čtyřicítce, kteří se zmítají v životních krizích, a jsou už poníženi uplně na všech frontách. Najdou si koníček na okraji společnosti, kde jim žádný další neúspěch ani ponížení nehrozí, synchornizované plavání. Jenže kromě posměšků od rodiny a známých jim asi v půlce filmu vymění trenérku, a naši chudáčci musí skousnout další ponižování, od jejich nové trenérky, což je dost arogantní paní na vozíku :D Myslím, že trochu sebe a vlastního neúspěchu tam uvidí většina mužských diváků, a v kombinaci s místy až nepříjemnou upřímností některých konfrontačních dialogů se z údajné komedie může pro někoho stát nesledovatelný utrpení. No nakonec se  poměrně vážný film dokáže překlopit do feel good movie, a velké finále v podobě mistrovství světa mužských akvabel, (mimochodem technicky výborně natočené!!) je taková třešnička na dortu. Naštěstí, ve filmu je tohle možné, realita tak zářivá bohužel nakonec nebývá. Nečekaně nepříjemný film (svou pichlavou upřímností) ale taky nečekaně dobrý. Překvapení. ()

Jara.Cimrman.jr

"Bez podstavy nebudou zvedačky, vyhazovačky, šou ani mistrovství. Takže od teďka přestaňte laskavě dýchat." Úvodem se musím přiznat, že jsem v tom viděl Vybíjenou. Jednak drsná vozíčkářská trenérka Amanda se nápadně podobala legendárnímu Patchesovi O´Houlihanovi a představování týmů na mistrovství světa bylo taky dost podobný. Taky je nutno podotknout, že chlapi lehce za zenitem se ve filmu rozhodně neztrapňujou poprvé. A teď k tomu pozitivnímu, což jsou akvabeláci. Jsem toho názoru, že z tohoto nápadu šlo vytřískat mnohem víc, ale o zábavu se chvílema bezpochyby jednalo. Taky Bertrandovy záchvaty upřímnosti mě docela pobavily. A nakonec jsem poděkoval Všemohoucímu za to, že jsem z podstaty samotář a proto nemusím hledat nový kamarády na podivnejch místech. ()

Lacike

Film o bande lúzrov, ktorých jedinou radosťou v živote sa stane tréning synchronizovaného plávania pri ktorom si chlapi pokecajú o svojich spackaných životoch, dajú hlavy dokopy a asi o milimeter sa posunú v živote ďalej. Nie je to komédia pri ktorej by ste sa od smiechu chytali za brucho. Skôr sa to snaží o takú pohodovú atmosféru, ale napriek účasti niekoľkých mojich obľúbencov to bola celkom nuda s fakt prehnanou stopážou. 4/10. ()

easaque

-3* tak tu mám zase srovnávací komentář - tentokrát dvou docela nových francouzských komedií na podobné téma, a to vodní sporty. Oběma nakonec přiděluju průměrnou známku jen s rozdílem znaménka. Začnu úzkoprofilovějšími Třpytivými krevetkami, které se mi však líbily o něco víc. Tuto komedii si však užijou jen ti, co jsou vstřícnější ke gay tématice a ostatní raději ani nezkoušejte a rovnou si odečtěte tolik hvězdiček podle výše vašeho odporu. Ostatní se můžou těšit na lehkou, bláznivou, barevnou a hřejivou jízdu, která se snaží hlavně pobavit, ale úplně hloupá taky není. V neposlední řadě si na ní vážím, že ukazuje i extrémnosti v chování menšin, které mají své následky a ne všechno prochází. Pro běžné publikum bude asi zajímavější tato komedie (prý ve Francii dost populární), kde jde o mužské synchronizované plavání, které se možná víc tváří "přihřátěji" než vodní pólo, ale v tomto případě to pravda není. Sice je v žánrech jen komedie, ale jako čistou bych ji určitě nebral a je tam i dost vážnějších situací. Rozhodně by mohl mít film vyšší potenciál, kdyby nebyl zbytečně natahovaný a linky s představováním jednotlivých členů družstva byly líp zasazené do příběhu, protože stávající koncept a střih byl nezajímají. Jinak příběh standardní a díky netypickému sportu se snaží hlavní hrdinové najít sebeúctu a sebedůvěru. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

• Celosvětová premiéra proběhla 13. května 2018 v Cannes FF. (ČSFD)
  • Virginie Efira hrá v tomto filme postavu, ktorá sa volá Delphine. Rovnomennú postavu si zahrala taktiež aj vo filme Cookie (2013). (De Large)
  • Hlavní aktéři se poctivě připravovali sedm měsíců před natáčením pod vedením jedné francouzské šampiónky mezi akvabelami. [Zdroj: časopis Cinema 12/2018] (ČSFD)