Dva bratři, kteří nemohou být odlišnější. Marnivý bohatý Matteo se obklopuje přepychem a úzkostlivě pečuje o svůj zevnějšek, skromnější Ettore naopak ukrývá svá selhání za fasádu sebeironie a odevzdanosti. Závažná lékařská diagnóza ale jejich životy zcela změní a donutí je přehodnotit dosavadní priority. Hořkosladký film o věcech pomíjivých i smrtelně vážných se odvíjí v rytmu bujarých večírků i tklivých konverzací. Nepodbízivě přitom portrétuje prostředí italské smetánky, ale rovněž se dotýká globálních problémů. (MFF Karlovy Vary)

Streeper

KVIFF 2018 - Ještě stále netuším, co si o tomhle filmu mám myslet a jak ho ohodnotit, proto jsem šla neutrální cestou se 3*. Moc se mi líbí samotný příběh o dvou bratrech, kteří jsou každý úplně jiný, ale v největší nouzi se potřebují a musejí spolu vycházet. Film je ze začátku trošku zdlouhavý a nudnější, ale postupně to hezky začne šlapat a gradovat a navíc se tam objeví i několik vtipných hlášek a scén, které mě srdečně rozesmáli. Hlavní herci mi byli velmi sympatičtí a navíc je na tom filmu poznat, že ho režírovala žena, jelikož se soustředila na tu citovou stránku filmu než na ten příběh samotný, což je škoda, kdyby se soustředila a více propracovala i příběh, možná by to bylo zajímavější. ()