Mrtví a ti druzí

(festivalový názov)
  • Brazília Chuva é Cantoria na Aldeia dos Mortos (viac)

Mladý domorodec z brazilského kmene onemocní, když odmítne následovat tradice svých předků. Místo, aby přijal osud šamana, hledá pomoc u západní medicíny. Meditativní drama na hranici dokumentu zachycuje napětí mezi povinností ctít starobylé tradice a nevyhnutelným vlivem moderního světa. Snímek byl natočený s neherci z kmene Krahô a nabízí unikátní vhled do jejich života. (Febiofest)

POMO

Vyprávěné v harmonii s charakterem místa a života jeho obyvatel. Komplet neherci, skuteční domorodci ze severobrazilského kmene Krahô. Proto trochu unikát jako kvalitně zahraný i zrežírovaný celovečerák. Musíte ale mít zájem pochopit postavy, které řeší úplně jiné věci než západní společnost, zájem něco se dozvědět o jejich hodnotách. A porovnávat, stavět na misku vah třeba s těmi vašimi. Poetický filmový relax. Duchovní. [Cannes] ()

Marze

Pěkná antropologická sonda, na dokument až moc dlouhá. Hledal jsem něco o Kraho kultuře na internetu, ale odkazy jsem jen ve španělštině na oblast Brazílie , kterou vládnu jen základy. Příroda je zde dost vyprahlá, že by vykácený deštný prales? U nás zkrachovalo nově založené centrum celostní medicíny u Hradce Králové a hlavní postava touží po západní medicíně. ()