Martin bojoval dvadsať rokov pod zástavou cudzineckej légie. Je to chlap, ktorého inštinkty sú vražedné. Teraz však potrebuje úplne iné schopnosti: prichádza do mesta, kde žije jeho sestra, ktorá mu nemôže odpustiť, že nebol, keď umierala ich matka... Do mesta, kde je ťažké sa presadiť normálnou prácou, ale je ľahšie získať peniaze v nelegálnych súbojoch... Do mesta, kde stretáva dievčinu, kvôli ktorej chce hodiť celú svoju minulosť za hlavu. Láska obrusuje Martinove drsné hrany, nútia ho byť pozornejším človekom, ktorý dokáže nielen prijímať a vracať údery, ale tiež načúvať tomu druhému, chápať všedné starosti a obavy svojej milovanej Sáry... Bude to však stačiť na to, aby Martin konečne našiel naozaj pevný stredobod svojho nového života? (RTVS)

kodwin

První půlka super, pak zklamání. Nedotažený scénář Marka Epsteina zazdil velmi zajímavou látku. Je to škoda, protože všechno ostatní fungovalo dobře - herci, exteriéry, kamera, ale prostě když něco rozehraju, musím to uspokojivě dokončit, ne jen načít myšlenku. To dělají ženské, když se chtějí pohádat a ne dobrý scénarista. ()

Mara97

Celý film mě štvalo, proč dali hlavní roli jakýsimu Slovákovi, kterýmu skoro není rozumět, protože neumí artikulovat. Ačkoli v průběhu filmu jsem si na jeho mluvu už zvykl, na začátku to bylo skoro na titulky. Naštěstí důvod obsazení takového herce se potom objasnil, což je v pořádku. I tak mi ale vadila absence jakékoli pointy, nedynamické a divné dialogy, potácení odnikud nikam, snad všechny postavy byly strašně nesympatické. Na Brno se mi sice dívalo hezky, o to více na Janáčkovo divadlo, kde mám poslední dobou skoro druhý domov, ale to bylo tak vše. Věřím, že od Epsteina byl scénář napsán dobře, ostatně námět není nikterak špatný, ale to Hřebejkovo zpracování mi nesedlo. ()

ostravak30

Není to film na Českého lva. Ale musím se přiznat, že když to vezmu kolem a kolem, tak mě to bavilo a to je to hlavní, co od filmu čekám. Od začátku do konce. Včetně zajímavého rozuzlení. Kvalitní herecké výkony i zajímavý příběh, včetně podtržení těžkostí válek připomínkou písku, jsou docela dobrou součástí tohoto filmu. Je to televizní film, takže nelze čekat, že to bude první hvězda velikosti, ale na televizní film je to lehce nadprůměrná zábava. ()

xentrixx

Poznal jsem svého času na jednom pracovišti dvě bývalé képi blanc. Jeden - tehdy už starší muž - se zúčastnil v 70.letech proslulé akce v Kolwezi, druhý v první polovině devadesátých let strávil 5 let ve Francouzské Guyaně. Na onom pracovišti se spolu nepotkali, minuli se asi o půl roku. Ani jeden svým vzezřením bývalého legionáře nepřipomínal, což mě dost překvapilo. Vždycky jsem si totiž někoho takového představoval právě jako hrdinu tohoto snímku - šlachovitého, pofrancouzštilého týpka s pořádnou frkolou, co se nalévá kafem a je z něj cítit pouštní prach a žvejkací tabák. A film samotný? Nevím, něco mně na něm vadilo, nedokážu však přesně popsat, co konkrétního to bylo. Možná ta procovská hogo fogo familie. Ten kluk je však velkej sympaťák, proto nechám "dobrou". ()

rigby

Asi svým bodovým hodnocením zvednu výrazně průměr, protože nakonec jsem se rozhodl pro hvězdičky čtyři. Největší hvězda ovšem patří představiteli hlavní role. Ten mi sice na první pohled moc neseděl, ale náhle začal působit svým kouzlem přirozenosti a nadhledu. Rád ho uvidím i v dalších filmech a rolích, i když pro roli drsňáka se asi narodil a nemusí nic předstírat. Otázky vyřčené ve filmu se mě také dotkly, stejně tak jako různé názory na ně. I milostný vztah byl hodně zajímavý a perfektně podaný od druhé hlavní filmové hvězdy, rovněž na první pohled nepůsobící sympaticky, ale o to křehčí na pohled druhý. Snad jen ten závěr do ztracena mi po všech těch prožitých věcech vůbec nesedl. A snobská rodinka, která byla hodně podivná a nijaká a nezapadala. 4- ()

• V epizodní roli se ve filmu objeví kmenový reportážní fotograf magazínu REFLEX Jan Šibík. Matka Kadlecová (Alena Antalová) ho dceři představí jako Jana Šimíka. (klukluka)
  • Veterán (Milan Ondrík) se Sárou (Marie Poulová) jezdí na cyklovýlety z Ochozu u Brna ke kolonádě Reistna u Valtic, což je v jednom směru bezmála 80 kilometrů. (klukluka)
  • Martin Illés (Milan Ondrík) si přivydělává jako zápasník u svého kamaráda Danyho (Matouš Rajmont). Promotérstvím zápasů v bojových sportech si Matouš Rajmont vydělává peníze i v reálném životě. Tento typ akcí pořádá zejména v pražské Lucerně. (klukluka)