Freiheit

(študentský film)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Dráma
USA, 1966, 3 min

Krátkometrážní počin slavného režiséra George Lucase, který popisuje dramatický únik před smrtí. Na závěr je uvedena debata o lidské svobodě a hodnotách lidského života. Jedná se o jeden z prvních filmů tohoto režiséra. (Listeroman)

bartias

Druhý film George Lucase má sugestivní poselství. Funguje jako příslib věcí příštích, ale zůstává pouhým splněným vysokoškolským úkolem. ()

McMastamind

Freiheit není zrovna něco, co bych od Lucase čekal, ale líbil se mi. Je tam znát jeho odpor vůči kontrole lidí a diktatuře, který si s sebou ponese už napořád. ()

MaxForValue

Skvelý "kraťas", jeden z prvých počinov geniálneho Georga Lucasa. Krásny vizuál, silné humánny odkaz pre všetky národy v ktorejkoľvek ére, srdcervúce napätie, pocit absolútnej beznádeje z neschopnosti ujsť. Skutočne, veľmi podarený Lucasov kraťas. ()

burg odpad!

Těžko pochopit, jak někdo může těžit celý život jen z popularity SW. Jak vidno, tak "přeběh" chlapa po modré louce a následné zastřelení není nic tak úžasnýho, aby se o tom musel točit film, byť jen tříminutový kraťas. Mám to snad hodnotit výš jen proto, že to natošil George Lucas?? ()