MILF

Tri kamarátky sa vydajú na juh Francúzska, aby hodili za hlavu smútok aj zlomené srdcia. Aj keď je im cez štyridsať, vrhnú sa do žeravých radovánok s oveľa mladšími mužmi. (dixx)

Bajo.

"Vtipná" romcom, u komediích toho tipu mám problém většinou s předvídatelností děje a celkově slabšího scénáře a nedostatku kreativity, to se tady potvrdilo. Dál je zde problém, že na jednu vtipnou scénu jsou minimálně tři trapné což je taky problém celého žánru romcom (většinou). Plusový bodíky si film získává tím, že mi představil fajn mladé herce a "staré" herečky(ani nezaznělo kolik jim je) a taky se mí líbilo, že konec obešel bez zbytečného klišé. Lepší 2* ()

klukluka

Upřímně- myslel jsem si, že to bude mnohem horší. Obsahovalo to ale všechny atraktivní atributy moderního romantického letního filmu od moře a mělo to i jakousi přidanou hodnotu v podobě realisticky pojatého závěru. Musím taky vyzdvihnout odvahu paní režisérky/ scénáristky, protože pasovat se na plátně v bezmála padesáti letech do role neodolatelné femme fatale, svlíknout se před kamerou do naha a rozdávat si to s o 30 let mladším klukem, na to už jsou potřeba hodně velký koule. Respekt- myslím to upřímně. ()

charles3

Jen průměrný film, který není ani komedií, ani melodramatem, ani lechtivým filmem, ani romancí. Děj je neslaný nemastný, zápletka nevěrohodná, konec takový nijaký. Za zmínku snad stojí typově dobře obsazené hlavní představitelky (včetně samotné režisérky) a jejich svlečená scéna na noční pláži, případně akrobatické výkony (kolo, breakdance) jednoho z mladíků a malé dcerky. 51 %. ()

kingik

Tři čtyřicetileté francouzské hormonální sopky chrlí svoji sexuální lávu na tři francouzské mladíky, kteří by moli být ve věku jejich synů. Léto, slunce, moře, pláže a tak je dovoleno vše (sexuální). Vizážisté mají poplach, neboť dvěma protagonistkám v době natáčení táhne na padesát, načež mají vypadat šik. Autorka celé téhle lehce nemravné komedie, padesátiletá Axelle Laffont, která hraje jednu z hlavních rolí, instruuje své kolegyně, stejně starou Marie-Josée Croze a o skoro sedm let mladší Virginii Ledoyen, aby se nepřejídaly a věnovaly se více cvičení, protože ve filmu jdou do plavek i donaha. Je důležité předeslat, že film sice svádí k "prcičkovským" eskapádám, ovšem to je jen na okraj. Spíše se jede jen v mírném pásmu komedie a podstatná část patří celkem reálnému vykreslení letních románků a sexuálních vzplanutí, v nichž hraje důležitý faktor generační rozdíl, a které zpravidla končí s uplynutím posledního dne letní dovolené. Francouzským komediím tak trochu zvoní umíráček a Axelle Laffont to vzala za jiný konec, uprosila Netflix, aby jí a celému štábu zaplatil letní radovánky u moře. A dokonce to vypadá, že Virginie Ledoyen podmínila své účinkování tím, že bude hrát usedlou vdovu, která sexuální aktivity přenechala svým kolegyním, takže ve výsledku ukáže jen kvalitu poprsí ženy 40+. Scénář opravdu mnohdy vypadá, že se dodělával až na place, kreativností zrovna neoplývá, je poměrně nekonzistentní a těží dost často z půvabů ústředního ženského tria, které je fyzicky a herecky ve formě. Oproti nim je mužská osádka až nesympatická, mdlá a není ničím zajímavá. Režijní schopnosti Axelle Laffont díru do světa filmové režie neudělají, film je celkem obyčejně komponován, ovšem herečky se eroticky činí a vulgarismy ve francouzštině nejsou ke slyšení denně. Veskrze příjemný debut. 7/10 ()

Bobik9

Očekával bych více komediální přístup. Vtipu tam mnoho není. Byl by to celkem fajn odpočinkový film, ale největším problémem je, že prakticky každá postava má tragicky nesympatický charakter a často jejich reakce a volby nedávají žádný smysl. Celkem oceňuji, že i když se jedná o produkci Netflixu, tak nebylo potřeba zastoupit veškeré rasy, náboženství a sexuality, to se málokdy vidí. A určitě musím ocenit Virginii Ledoyen, která se od Pláže vůbec nezměnila. ()