Superinteligencia

• USA Superintelligence (viac)

Carol Petersovej (Melissa McCarthy) sa nikdy nič mimoriadne nestalo, takže keď s ňou začne chrapľavým hlasom komunikovať jej televízor, telefón či mikrovlnná rúra, myslí si, že ju niekto obťažuje. Alebo že prichádza o rozum. V skutočnosti sa prvá umelá superinteligencia na svete rozhodla študovať a pozorovať Carolinu snahu romanticky sa zmieriť so svojím bývalým priateľom, aby lepšie pochopila ľudské správanie. Čoskoro všemocná entita prevezme vládu nad jej životom... so zlovestnými plánmi ovládnuť celý svet. Teraz je Carol potenciálne poslednou šancou ľudstva predtým, než sa ho táto umelá inteligencia rozhodne zničiť. (TV Markíza)

BlondJames

Pár vtipných momentů, jinak béčkový snímek, který sám neví, čím přesně chce být a tak splácá všechny možné žánry dohromady, včetně romantiky, která to zazdí úplně. Každopádně abych to jen nehanila, musím aspoň říct, že jsem si u filmu docela dobře odpočinula. Ale taky vím, že za pár dní si už na moc scén nevzpomenu a také vím, že fakt nedokážu dát i obvyklou trojku, kterou u těchto typů filmů dávám a to jen z důvodu, že na rok 2020 je tohle hodně slabej odvar vzhledem k tomu s jakým tématem režisér pracoval. ()

Arsenal83

Keď vám Melissa MCarthy povie, že: „Prepáč, ale nemôžeš mať všetko...“ a myslí tým seba, tak to je na otváranie šampanského. Veď kto by to živil? Ale napriek apatii voči tejto osôbke musím povedať, že film sa celkom vydaril, mal svoje vtipné momenty, nebol extra sílený, takže celkom v pohode na jedno pozretie. ()

sedm.1

Možná že manželství Melissy McCarthy a Bena Falcona je funkční, ale jejich společné filmy rozhodně ne a já osobně bych Melisse rozhodně doporučil, aby se ve filmech svého manžela již neobjevovala, jelikož vesměs patří v její filmografii ve všech ohledech k těm jednoznačně nejslabším, což právě potvrzuje nyní i Superinteligence, film, jenž postrádá inteligenci i tu nejzákladnější, převedením do školní terminologie, čtvrtá pomocná. Já sice tedy beru, že se v první řadě jedná o představitele nenáročné romantické komedie, ale i tak by měli mít tvůrci nějaké hranice únosnosti, a nedělat ze svých postav, potažmo diváků až takový pitomce. Všichni se tu totiž chovají strašně infantilně, teatrálně a naivně, a nejhorší ze všeho je, že tím nejtriviálnějším je tu právě ona Superinteligence, kterou by každý normální člověk musel během pár minut nakopat do prdele, kdyby tedy nějakou měla :-). Nicméně, kdybych ale byl přeci jen ochotný pominout hloupost celého toho filmu, musel bych za to být odměněn něčím jiným, funkčním, působivým, třeba humorem, emocemi, napětím, atmosférou, stylem, čímkoliv, ale ani nic z toho tento snímek nenabízí, jen nezáživné a nevtipné šaškování Melissy McCarthy s hlasem přiblblé Superinteligence, a tak opravdu upřímně mi tu bylo líto snad jen Bobbyho Cannavale, kterého mám jinak rád, ale k čemu byl i on zde nucen, to bych fakt nepřál ani nepříteli. Superinteligence zkrátka není ani vtipná, ani romantická, ani jinak funkční podívaná, a opakuji, spolupráce manželů Bena a Melissy není ani trochu zábavná. ()

silentname

Neviem ako by som sa na film pozeral keby som nemal za sebou obrovskú dávku TV filmov so skoro identickými scenármi, no výsledne môžem povedať, že som si "Superintelligence" užil. Je to super film? Nie. Má v sebe problém? Rozhodne. Ale neťahali ma z filmu nejako výrazne. Melissa McCarthy je mi v tomto filme veľmi sympatická. Jej postava ma bavila, jednotlivé situácie fungovali a užíval som si to. Jej romanca s Georgom je funkčná a príjemná. A bavilo ma ich sledovať spolu. Okrem toho to čo dokázal "SI" bolo pre mňa celkom fascinujúce. A vedie to k niekoľkým dobrým fórom a referenciám. Ale na druhú stranu tu nemuselo tých referencií byť toľko. Niektoré sú super, no inde som zase nechápal o čom točia. Ale zasmial som sa. A to je základom komédie. No kedykoľvek sa film presunie z Melissy McCarthy na jej kamaráta Dennisa, tak tam prídu tie momenty, ktoré sú viac trápne než vtipné. Film stojí podľa mňa za jedno pozretie. A určite som radšej, že som ho videl ako minuloročný útok super technológie. Toto bolo v rámci možností funkčné. Aspoň pre mňa. Hodnotenie: B- ()

Ivoshek

Projedeme si silné a slabé stránky tohoto dílka: Silné: námět. Je to neotřelé a dávalo by to dost prostoru pro veselé věci. Slabé: všechno ostatní. Hrají tu prakticky jen oškliví lidé. Já vím, podle toho se hodnotit nemá, ale strašně špatně se na to kouká a z hlavní hrdinky fyzicky bolí oči. Scénáři chybí jednak příběh, jednak schopnost pracovat s vtipem a pointou. Takže jsem se nesmál. Vůbec. Takové ty moderní progresivistické věci, jako je prezidentka a k ní tým asijská generálka a černošský generál, to spíš přeskakuju, v kontextu téhle kraviny je to už jedno. ()

• Film se natáčel v Georgii (USA). (SONY_)

Melissa McCarthy bude superhrdinkou

Melissa McCarthy bude superhrdinkou

02.04.2019

Jelikož superhrdinských filmů stále není dost, rozhodla se zapojit do akce také převážně komediální herečka Melissa McCarthy (Špión). Ta spolu s Octavií Spencer (Skrytá čísla) natočí pro netflix… (viac)