Chůze a běhy

• angličtina Walking and Running (festivalový názov)
Krátkometrážny / Animovaný
Česko, 2018, 9 min

Réžia:

Vít Pancíř

Stará paní se dívá z okna, mladík se dvoří dívce, invalida na rohu ulice prodává noviny, sportovec tvrdě pracuje na svém úspěchu… A do toho vane všudypřítomný vítr, který jejich životy zrychluje... Průřez různými obdobími lidského života a různými lidskými osudy na několika málo obyvatelích jednoho činžovního domu. Stará paní sleduje život už jen z okna a v televizi, mladík si dlouho neúspěšně namlouvá dívku, manažer neustále telefonuje, sportovec pravidelně trénuje, aby dosáhl vytouženého úspěchu, invalida na rohu ulice prodává noviny… Každý člověk potřebuje pro něco žít, k něčemu směřovat. Pokud svou motivaci ztratí, ztrácí i pohyb a nakonec i život. Koloběh života v působivé a emotivní desetiminutové zkratce byl v rámci české sekce oceněn hlavní cenou na festivalu Anifilm 2018 v Třeboni. (Česká televize)

ostravak30

Koloběh života běží a chodí, záleží na každém. Člověk od člověka se to liší. Někdo životem profrčí, jiný ho proloudá. Každopádně tento průřez lidskými osudy bez většího zatížení alespoň jeden konkrétní osud s přibráním větší hloubky mě nezaujal. ()