Aggressive Retsuko

• Japonsko Aggressive Retsuko (viac)

Červená panda Retsuko si frustraci z nevděčné kancelářské práce a každodenních trablů vybíjí po práci na death metalovém karaoke. (Netflix)

Recenzie používateľa Starletka k tomuto seriálu (6)

Série 1 (2018) (S01)

Krátké, jednoduché a trefné. Prostě jako ze života. Začátek mi sice přišel lehce rozpačitý, ale po pár epizodách si mě tento kousek získal. Hlavně postavy jsou hodně fajn (a zdaleka ne tak papírově tenké, jak se na první pohled zdá) a v menší nebo větší míře se v nich musí najít každý, kdo aspoň chvíli zastával kancelářskou práci. Asi bych taky měla začít chodit na karaoke. 7/10 ()

Aggretsuko: Veselé Vánoce a kovový nový rok (2018) (S01E11)

Oproti zbytku seriálu mi Vánoční speciál přišel výrazně slabší. Že Haida je simp přece víme už dávno a zasmála jsem se možná tak jednou (Santa Ton). Nenadchne, neurazí. 6/10 ()

Série 2 (2019) (S02)

Tentokrát (díky odpadnutí zdlouhavého seznamování s postavami a zasazením) velmi trefné a vtipné už od samotného počátku. 9/10 ()

Série 3 (2020) (S03)

I pro mě zatím nejslabší série. První půlka je ještě celkem fajn a občas se objeví i nějaký ten vtip, ale jakmile se z Retsuko stal plnohodnotný idol (a tím jakékoliv spojení s realitou všedního dne šlo do háje), začala jsem se nudit a odpočítávat minuty do konce. No a poslední hororová epizoda, která přišla bez jakéhokoliv varování (a mám tušení, že stejně tak rychle v další řadě zase odezní - jestli bude vůbec zmíněna - i když vyvolala hlavní hrdince těžké trauma na několik sérií dopředu), byla pak tak trochu wtf. Nejvíc mě ale mrzelo odhození prakticky všech starých známých postav na druhou kolej ve prospěch nudných nových sucharů. 5/10 ()

Série 4 (2021) (S04)

Je to pravda lepší než posledně, ale jenom o chlup. Dobré to není a obávám se, že už ani nebude. Už jsme se totiž asi definitivně přesunuli někam mimo realitu všedního dne a nejhorší na tom všem je, že ve výsledku je vlastně úplně jedno, co se v které sérii stane nebo do jak šílených mezí se zápletkou můžeme zajít, protože vždycky stejně skončíme v tom úplně stejném statu quo, v jakém jsme začali. A jaký to má potom smysl? Vývoj celkového děje? Nula. Vývoj postav? Nula. Vývoj hlavního vztahu? Nula. Vůbec poslední zmíněný bod mě tentokrát nudil nejvíc a čím víc se tlačilo na pilu, tím víc jsem z něj i ze všech zúčastněných (dívám se na tebe, Fenneko) byla otrávená. A že se tentokrát tlačilo na pilu fakt brutálně a ze všech stran a jestli bylo účelem jen ukázat, že se k sobě Haida a Retsuko vůbec nehodí, pak gratuluji k úspěšnému splnění úkolu. Jo a humor už se nám asi taky nenávratně ztratil, protože si ani neuvědomuju, že bych se u některé scény zasmála. Asi se ale budu smát až Haida na začátku příští série nakráčí do kanceláře, jakoby se nic nestalo. 6/10 ()

Série 5 (2023) (S05)

Ještě na konci první epizody jsem si říkala, že to bude zase bída, ale pak přišel neskutečný obrat k lepšímu, aby to posledních pár dílů zase úspěšně poslalo do kopru. Výsledný dojem je každopádně nejlepší od druhé série (a hlavně Shikabane je konečně jednou pro změnu dobrá nová postava). 6.5/10 ()