V Povídkách malostranských nechal spisovatel a básník Jan Neruda oživit pitoreskní kolorit Malé Strany, v níž se v majestátném stínu Pražského hradu odehrávají trpké i humorné, ale vždy hluboce citlivé příběhy rázovitých postav... Malá Strana, jedno z nejkrásnějších míst staré Prahy, má pro každého tvůrce, ale i pro každého diváka neopakovatelný půvab. Právě jádro Malé Strany, její kostely, uličky, střechy a domy jsou dějištěm Povídek malostranských Jana Nerudy. Do prostředí zašlého světa barokní pražské čtvrti patří příběhy lidí a lidiček, kteří tu sídlili. Lidská moudrost i pošetilost, malost i velikost přežívají dodnes stejně, jako Malá Strana. (Česká televize)

niska98

Myšlenky a nadčasovost malostranských povídek od Nerudy se dočkaly v roce 1984 velmi vkusného a pěkného zpracování. Hlavně povídka Přivedla žebráka na mizinu by se měla pouštět povinně. ()

Cibulka_C

Super a kvalitní zpracování Malostranských povídek, které má absolutně osmdesátkový vibe už jen tím neremasterováním. :D Jakoby když je povedená předloha a kvalitní herecké obsazení, jen málokdy se to nepovede. - Ale to zrovna není tento případ, protože my víme, kdo tam hraje. 🫦🔥 A proto se to povedlo a ještě mi to pomohlo s povinnou četbou, takže neber to. A Malostranské povídky jako jsou zajímavé, change my mind.  Je teda zfilmovaných jen šest povídek z celých třinácti, ale sama osobně bych řekla, že to bohatě stačí uf, I KDYŽ ☝🏻 v osmdesátých letech bylo docela zvykem dělat třináctidílný seriál, tak to mohli vzít rovnou jedním vrzem. 🤷🏼‍♀️ Oldřich Kaiser tam měl jen menší roli a byl tam jen občas na chvíli, ovšem ve skoro VŠECH DÍLECH! a proto se velmi vyplatí seriál zhlédnout, a proto taky doporučuji, a proto si to pusťte. ()