Na svou dobu velmi odvážná komedie. Poručík Niki (M.Chevalier), svého času královská stráž ve Vídni, je ten typ člověka, co se otáčí za každou sukní, sukničkář co vždy dokáže získat dívčí srdce. Nejinak je tomu i u Franzi (C.Colbert), která se do něj zamiluje. Změna v jejich vztahu ovšem nastává po příjezdu krále Adolfa a princezny Anny (Miriam Hopkins) ze sousedního království. Shodou pro něj nepříliš příznivých okolností si Niki zadělává na potíže, které chtě nechtě brzy přijdou. (Wiliem)

Flego

Roztomilá muzikálova komédia o vysmiatom poručíkovi medzi dvomi ženami. Ernst Lubitsch podobné filmy vedel točiť, a v tomto prípade sa dokázal vyrovnať aj s prvkami nemého filmu, ktoré nie sú vobec rušivé. Tretí komentár. ()

IQ Tiqe

Je znát, že byl snímek natočen krátce po éře němého filmu, občas probíhá kominakace beze slov, což je krásné, někdy pomocí písně, což mě prudí (bohužel v databázi někdo zapomněl uvést, že to je i muzikál). Podobně otravně působil věčně vytlemený poručík se svým francouzským přízvukem (pokud chtěli autentického rakouského vojákam mohli použít Němce nebo Čecha). On a lacinější, místy trapné, podání příběhu mi kazily zážitek, což je škoda, jako romance je to originální nápad, sice naivní, ale mohl být mnohem působivější. Nejsilnější stránka je humor – asi jsem se nezasmál, ale film je plný absurdních situací, opírá se o společenské zvyky a působí dobře. # [viděno: TV, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 7 | humor 4 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5 ()

classic

Prilákali ma Miriam Hopkins a Claudette Colbert,na ktoré je radosť sa pozerať,a pritom sú z rozdielneho cesta... Anna je princezná a Franzi je hudobníčka,obidve slečny dobre pozná Poručík Niki,ktorý je kráľovskou strážou,ctižiadostivý sukničkár,ktorý sa otáča nielen za jednou sukňou.De-facto obidve slečny sú veľmi atraktívne,len Niki si narobil problémy,že chodí s obidvomi naraz,a takto sa to nedá... Absolútne mi nesadol Maurice Chevalier,ktorý sa ksichtí divne,vlastne tu sa aj spieva,že ani jeden z nich nevie spievať! Ani samotnému režisérovi nesadla táto látka,ktorá pramení z pendlovania poručíka medzi dvoma ženami,aby sa po čase princezná odviazala,uvolnila,lebo poručík sa s ňou musel oženiť,ale ako manželka mu nesedí,pokiaľ jedného večera neprekvapí svojim správaním a upúta Nikiho... Film by som zrejme neodporučil nikomu... ()