Palác obuvi Pinkus

• Nemecká ríša Schuhpalast Pinkus

Komedie vypráví příběh líného žáka Sally Pinkuse, kterého vyhodí ze školy a on si musí hledat práci. Je zaměstnán v obchodě s obuví, kde si hledí více dcery majitele, než své práce a je opět vyhozen. Prosadí se až ve velkém obchodním domě s obuví, kde si ho všimne zákaznice, která se rozhodne financovat jeho vlastní podnikání. (wero1000)

Bernhardiner

Díky tomuhle filmu vím, že nejsem jediný člověk na světě, který nedokáže přeskočit přes kozu. Je to sice velice vtipný snímeček, ale pět hvězd mu nakonec nedám. Přijde mi totiž, že Lubitsch nás chtěl tímto filmem přesvědčit, že s nepoctivostí dojdeme nejdál. 90% ()

Evander

Palác obuvi Pinkus je milou a veselou komedií a na rok svého vzniku rozhodně obdivuhodným dílem. Rozhodně to však není žádná sprosťárna, jak se lze dočíst ve zdejších komentářích. 72% ()

Martin741

Lubitsch bol kvalitny zyd, rozmyslam, ze u mna na tom isom leveli ako dalsi zyd Klod Leluch. Film sa toci okolo jedneho chlapika v obuvi, ktory ma rad zenske, auz si ho jedna vsimla ... ale nebudem nic vyzradzat, treba to pozriet . 72 % ()

Kass

Jak největší školní průserář a flákač udělá prvotřídní kariéru v obuvnictví. Stačí to mít v sobě. Ernst Lubitsch je jako místní poděs a proutník k sežrání. Na to, že mu tady bylo pouhých 24 let a už si filmy točil sám, tak to klobouk dolů. ()