Poetický příběh o přátelství malého chlapce a tak trochu jiného draka. Drak z této pohádky nechrlí oheň ani nedáví princezny. Naopak. Jeho nejmilejší zálibou je skládání veršíků. O to horší chvíle nastanou, když se drak dozví, že se má utkat v boji se slavným drakobijcem. (blazenka)

Fingon

70% Jakýsi chlap přijde k Disneymu nabídnout mu ke zpracování knihu The Reluctant dragon. Na své cestě studii potkává animátory a jiné umělce, taky Donalda a Goofyho. Na samotný příběh (který je zároveň nejslabší částí celého filmu) ale dojde až v posledních dvaceti minutách filmu. Bez zajímavosti asi není ani to, že se často spekuluje o drakově homosexualitě... ()

Deschain

"But don't you ever do anything desperate? - Well, yes, I...I do make up poetry." Hneď v úvodných titulkoch sa dozvieme, čo vlastne budeme pozerať. Film je odpoveďou na žiadosti vidieť/vedieť, ako vyzerá život animovaných filmov v zákulisí. Je kombináciou hraných a animovaných častí aj čiernobielej vs farebnej. S čím sa viaže aj sympatická baliaca hláška: "But you look so different in Technicolor." Hneď na začiatku pošle pani Benchley svojho ufrflaného manžela za Disneym, aby mu ponúkol svoju knihu The Reluctant Dragon na sfilmovanie. Výber Roberta Benchleyho do hlavnej rovnomennej postavy bol veľmi dobrý nápad, je to komik, ktorý to zvláda s prehľadom, hlavne tú svoju nechuť stretnúť sa s Disneym a radšej sa veselo poflakovať po Disneyho štúdiách (čo samozrejme neteší jeho malého gestapáckeho sprievodcu, ktorému sa stále "nechtiac" stráca, ale nás áno, pretože u Disneyho je úžasne a hneď by som šla na takú exkurziu aj ja...ale nie do súčasnosti, ale radšej do tých 40tych rokov). A čo všetko vďaka Benchleymu uvidíme? Učiacich sa kresličov, orchester (geniálny moment filmu - duet s Donaldom), úžasné zákulisie tvorby zvukových efektov, miešanie farieb, trikové štúdio, modelárov, storyboardy, animátorov. A áno, v poslednej časti filmu dôjde aj na toho draka (keby nebol, nevadilo by mi to, ale to by asi museli zmeniť názov na Benchelyho fantastickú cestu po Disneyho štúdiách, čo bolo asi pridlhé). Animák o drakovi a rytierovi, ktorý ho má zabiť (dedina sa nudí, dedina chce zábavu) si opäť pohráva so stereotypmi v typickom Disney štýle. Drak rád skladá verše (a fakt je "tak trochu" gay, ako píše Fingon) a rytier je v dôchodkovom veku (inak moment s uterákom za závesom??? 40te roky boli veľmi veselé obdobie). Ešte musím spomenúť tradične dobrú hudbu, využívajúcu motívy z ďalších Disneyho filmov, asi som započula aj Heigh-Ho zo Snehulienky. A veľmi príjemné je vidieť aj ďalšie známe postavičky z predošlých (Fantázia! a mnohé iné) či dokonca budúcich (Bambi!!) animákov. Dúfam, že okrem ľudí, ktorí študujú animáciu si to budú vedieť užiť aj ostatní. ()

kaylin

Je to hezké, je to celkem poeticky dojemné, ale zas nijak zásadně filmeček nevyniká. Mluvím teď jen o kraťasu, který má něco okolo čtvrt hodiny - film je většinou prezentován jako soubor povídek. "Nerozhodný drak" má zábavné scény a v době svého vzniku měl rozhodně čím zaujmout. Dnes už je překonaný, i na kresbě je vidět, že není dokonalá. ()

Streeper

Je to nudné, taková kratičká pohádka o drakovi, který je až nepříjemně milý. Navíc příběh vůbec negraduje, prostě začal a najednou i skončil. ()

GMVajgl

Obsah i úvodní obrázek tady na csfd velmi klame! Jedná se o z velké části hraný film, který je vlastně taková svěže pojatá exkurze do studia Walta Disneyho. Je to už hodně let a je to vidět, takže je těžké ocenit tu práci a pozornost, která do každého snímku šla. Je to typický Disney. Veskrze nezávadný, přístupný a takový mateřsky-levicový, ale konec konců právě proto je vyhledávaný. ()