Chasidský kantor Šmuel (Géza Röhrig) ze severní části státu New York, vykolejený z předčasné smrti své ženy, se snaží najít útěchu v náboženství, zatímco je posedlý představou, jak se tělo jeho ženy rozkládá. Když se tajně spolčí s Albertem (Matthew Broderick), profesorem biologie na místní univerzitě, oba se, stále doslovněji, začnou temně komickým způsobem nořit do záhrobí. (Cinemax)

Marze

Nejdříve jsem si říkal jací diváci se na to mohou dívat, ale pak to bylo zábavné. Shawn Snyder natočil jako svůj debut překvapivě podmanivý film. Je to extrentrické, v pozvolném tempu, ale laskavé s černým humorem. Dva muži, kteří mají jen málo společného se přes podivnosti stávají přátelé. ()

kolemjdouc odpad!

to se fakt nedalo dyť Šmuel vyl jak šakal a vyl a vyl...kňoura.ano zemřela mu žena ale týrat tím vytím děti????To i v originálu fakt tak kňoural? ()

Morholt

Jednomu z členů ortodoxní židovské komunity zemře žena a jeho užírá myšlenka na to, co se s jejím tělem stane po smrti. Za pomoci vysokoškolského profesora se to rozhodne zjistit. Ústředním motivem je vyrovnávání se se ztrátou, ale díky specifické charakteristice hlavního hrdiny i jeho obsesi to působí svěže. Nicméně to je zároveň kámen úrazu, protože ne každý to překousne. Mě to díky mé slabosti pro vše židovké sedělo a bavil mě i výborný Géza Röhrig v hlavní roli, jemuž zdatně sekundoval neméně dobrý Broderick. 75% ()

pornogrind

...Neříkej, že prší když mi močíš na záda... TO DUST. Jde o tragikomickej příběh židovskýho chlapíka Šmuela(Géza Röhrig) kterej je posedlej otázkou jak rychle se rozkládá tělo jeho předčasně zesnulé ženy. Najít odpověď na tuhle otázku se mu bude snažit univerzitní profesor biologie Albert(Matthew Broderick). Celkem dokážu pochopit, že tohle asi nebude film pro každýho. Tohle prostě buď sedne a nebo ne. Já patřím k těm šťastnějším který si film získal. 4hvězdy ()

• Animované sekvencie k filmu robil britský stop-motion animátor Robert Morgan. Keďže väčšina vzniknutých záberov skončila vyradená v strižni, s pomocou nepoužitých záberov teda postrihal krátky film To Dust - Nightmares. (Hamaradža)