Pašování Hendrixe

• Nemecko Smuggling Hendrix (viac)

Chřadnoucí muzikant Yiannis plánuje opustit krizí zmítaný Kypr v naději na lepší život v cizině. Své plány však musí odložit poté, co jeho pes Jimi uteče a překročí nárazníkovou zónu OSN, která na ostrově odděluje řecký jih od tureckého severu. Protože je výměna zvířat mezi oběma “stranami” zakázána, Yiannis neochotně spojí síly s tureckým osadníkem Hasanem a řadou dalších nečekaných postav, aby propašoval svého nejlepšího přítele zpět. Snímek Pašování Hendrixe, vyprávějící jednoduchý příběh o muži, který přijde o psa, je živou ukázkou toho, jak se skutečné i pomyslné ploty, které si mezi sebou a ostatními stavíme, rázem zhroutí ve chvíli, kdy se důvěrně seznámíme s dosud nepoznaným. (Cinemax)

Malarkey

Můj první kyperský film a rovnou slušná politická nálož. Na druhou stranu bych lhal, kdybych tvrdil, že bych u svého prvního kyperského filmu čekal něco jiného. Autoři to ale udělali vkusně a politické téma dvou znepřátelených frakcí vpravili do příběhu jednoho psa, který omylem přeběhl hranice a pániček se ho rozhodl hledat. Komedie to úplně není, pač jsem se moc nezasmál, ale hodina a půl uběhla jakoby nic. Vzorový evropský téma, průběh trošku naivní, ale pár momentů si pozornost rozhodně zaslouží. Za mě hodně slušná tříhvězda. ()

emma53

Dnes je neděle a to jsou tak akorátní filmy na odpoledne ke kávičce. Příjemný a úsměvný film s roztomilým Jimim který ví jak na věc. ()

silentname

"Smuggling Hendrix" je podľa mňa nakoniec celkom dobrým filmom. Akosi ukazuje určité absurdné situácie, ktoré vedia nastať absolútne zo skutočne absurdných dôvodov. Lenže zákony treba rešpektovať a keď už sú nejako vymyslené, je ťažko ich obchádzať, alebo porušovať. A tak môže niekedy aj obyčajný pes na druhej strane barikády znamenať, že ho nemôžeme odniesť späť, lebo čo ak môže prenášať nebezpečné nemoci z turckej okupovanej zóny Cypru? Je to asi zvláštne, ale taká je asi aj skutočnosť. Proste na niektoré veci existujú asi blbé pravidlá. Ale treba ich dodržiavať. Film má však aj pár problémov, s ktorými zápasí. Na konci mám pocit, že moc k ničomu reálne nedospejeme a okrem toho mám pocit, že tempo filmu nie je veľmi dobré. Miestami som sa pristihol, že sa mi film zdal oveľa dlhší, než bol v skutočnosti. Humor je dobrý a miestami som sa skutočne zabavil, postavy sú okey a príbeh je celkom kreatívny. Nno nemyslím si, že je to niečo, čo diváka skutočne posadí na zadok a užije si to všetkými desiatimi. Je to funkčný film s dobrými nápadmi a celkom dobre spracovaným konceptom. Dalo sa z toho vyťažiť viac? Určite. Mohli byť postavy zaujímavejšie a priniesť toho viac? Samozrejme. Ale je to film, ktorý sa dá užiť a minimálne sa dozvieme niečo o kultúre Cypru a jeho nezávideniahodnej situácii. Hodnotenie: B- ()

DwayneJohnson

Když se Vám zatoulá pes, máte velkou šanci, že se vrátí. Pokud však překročí nárazníkovou zónu OSN na roky rozděleném Kypru, je zaděláno na malér. Zpáteční přechod je nemožný, potřebujete veterinární osvědčení, ale to by jste nejdřív se psem museli přejít legálně. Co teď? Psa máte napůl se svou ex a hlavně Vám přirostl k srdci a proto musí přijít ryze internacionální řešení. Spojíme se s Turkem, kyperským Turkem, svojí bývalou, nádhernou přítelkyní a společnými silami zkusíme našeho miláčka dostat zpátky. Jestli se to podaří, uvidíte sami, hlavním poselstvím tohoto filmu, je kromě je nepochybné kvality a velké pohody, fakt, který se napsán už v obsahu. Nárazníkové zóny by se měly bourat a ne hlídat, vždyť máme rok 2019. ps komentář a hodnocení, úplně jako první, to se mi zase jednou něco povedlo! ()